Skip to main content

Posiadamy własność tylko w zakresie, w jakim jesteśmy w stanie zapłacić ustawowe podatki od niej nałożone. Oto dziesięć najważniejszych pytań, na które powinieneś znać odpowiedzi, jeśli jesteś właścicielem lub zamierzasz posiadać jeden dzień.

1. W jaki sposób naliczany jest podatek od nieruchomości w Kalifornii? Roczny podatek od nieruchomości wynosi zwykle od 1% do 1,25% ceny sprzedaży domu przy zakupie.

2. Czy podatki od nieruchomości mogą rosnąć rocznie? Niestety odpowiedź brzmi tak. W Kalifornii maksymalny wzrost podatku od nieruchomości wynosi 2% poprzedniej stawki podatkowej.

3. Kiedy muszę płacić podatki od nieruchomości? Podatki od nieruchomości są płacone dwa razy w roku. Jedna zostanie zafakturowana w lutym i jest wymagalna nie później niż 10 kwietnia; Drugi zostanie zafakturowany w listopadzie i jest wymagalny nie później niż 10 grudnia

4. Co stanie się z podatkiem, który zapłaciłem już w tym roku, kiedy sprzedam swój dom? Zajmuje się to procesem zaufania podczas zamykania. Jeśli zapłaciłeś już podatki za okres po zajęciu, kupujący zwróci różnicę.

5. Co to jest zajęte konto? Jeśli twój pożyczkodawca płaci mu podatki i ubezpieczenie w ramach miesięcznej raty, a twoja przedpłata za dom wynosiła mniej niż 20%, musisz mieć konto zajęcia.

6. Mam zajęte konto – dlaczego otrzymuję zwrot za kilka lat i zwiększoną płatność w innych latach w celu sfinansowania zajętego konta? Twój pożyczkodawca pobiera od ciebie pieniądze na opłacenie podatków i składek ubezpieczeniowych w Twoim imieniu. Jeśli twoje podatki lub składki wzrosną lub spadną, dostosują one kwotę, którą pobierasz.

7. Czy mogę po prostu zapłacić wszystkie podatki od nieruchomości w grudniu? Tak, możesz – ale może to mieć pewne implikacje podatkowe. Sprawdź, czy ma to wady w twojej dzielnicy.

8. Co to jest Mello-Roos? Mello-Roos to fundusz, od którego budowniczowie mogą pożyczyć, aby stworzyć niezbędną infrastrukturę dla nowego projektu – kanały ściekowe, chodniki, latarnie uliczne itp. Pożyczki spłacane są z podatków od nieruchomości.

9. Jak mogę stwierdzić, czy jestem & # 39; Mello-Roos & # 39; W domu Sprzedawca jest prawnie zobowiązany do poinformowania Cię. Jest to również wymienione w certyfikacie podatkowym, który jest informacją publiczną.

10. Jak długo Mello-Roos jest ważny na nieruchomość? Zwykle 10-20 lat.

[ff id=”2″]