Skip to main content
Budownictwo

10 najważniejszych wskazówek, jak rozpocząć skuteczną dostawę do kilku restauracji

By 30 marca 2020No Comments

Jeśli planujesz otworzyć firmę zajmującą się dostawami do restauracji, oto 10 wskazówek, które pomogą Ci zaplanować, rozpocząć i uruchomić własną usługę dostawy artykułów spożywczych.

1. Najpierw zbadaj.

Przed założeniem firmy upewnij się, że masz czas na zebranie zasobów i cennych informacji na temat firmy. Dotyczy to również decyzji o otwarciu firmy kurierskiej z kilkoma restauracjami.

Lektura artykułów informacyjnych byłaby bardzo pomocna, ale powinieneś również znaleźć czas na rozmowę z osobami, które Twoim zdaniem mogłyby dostarczyć dodatkowych informacji o firmie. Jeśli znajdziesz stronę internetową, która zawiera informacje o usłudze dostarczania artykułów spożywczych, spróbuj skontaktować się z nimi przez e-mail lub zadzwonić, gdy numer, pod którym można się z nimi skontaktować, jest dostępny na ich stronie kontaktowej.

2. Znajdź doświadczonego przewodnika.

Jeśli zaczynasz własną dostawę do wielu restauracji, rozważ udostępnienie swoich planów bliskiej rodzinie, zaufanemu przyjacielowi lub osobie prowadzącej działalność gospodarczą w pobliżu. Uzyskaj ich sugestie, przemyślenia i znajdź czas na ich rozważenie. Uzyskiwanie wsparcia od rodziny lub małżonka jest lepsze niż robienie tego samemu. Rozpoczęcie może być zniechęcającą fazą biznesu.

Najlepiej jest mieć doświadczonego biznesmena, który pomoże ci i pomoże ci założyć własną restaurację. Jeśli nie możesz znaleźć bezpośredniej osoby, z którą możesz porozmawiać, możesz poszukać w Internecie forów lub społeczności biznesowych i spotkać ludzi o podobnych poglądach, którzy poważnie rozważają założenie własnej firmy spożywczej.

3. Upewnij się, że naprawdę poważnie podchodzisz do tego.

Jak większość ekspertów biznesowych często mówi nam: „Załóż firmę, która naprawdę Cię interesuje”. Jednym z powodów, dla których większość firm upada, jest to, że osoba stojąca za nimi nie ma wystarczającej motywacji, aby kontynuować po udarze.

Przed uruchomieniem usługi dostarczania żywności dla wielu restauracji upewnij się, że interesujesz się sklepem i że naprawdę sprzedałeś ten pomysł, zanim będziesz mógł to zrobić jako sklep.

Jeśli nadal masz wątpliwości, nie toleruj tych wątpliwości i znajdź odpowiedzi.

4. Przygotuj się na biznesplan.

Biznesplan pokazuje z pierwszej ręki, czy firma jest wykonalna. W ten sposób możesz ustalić, czy firma jest skalowalna. Jeśli jesteś franczyzobiorcą lub inwestorem zainteresowanym założeniem firmy zajmującej się dostawą artykułów spożywczych, koniecznie przeczytaj biznesplan dotyczący usług spożywczych i przeanalizuj biznes & # 39; Potencjał, zanim zainwestujesz swój czas i wysiłek.

5. Najpierw przetestuj wodę.

Nie wchodź od razu do firmy. Zaletą usługi dostarczania do restauracji jest to, że można to zrobić w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin. Oznacza to po prostu, że możesz zacząć dostarczać posiłki w niepełnym wymiarze godzin.

Jeśli masz pracę dzienną, nie rezygnuj natychmiast z pracy. Posiadanie dziennej pracy przy zakładaniu nowej firmy z pewnością pomoże ci finansowo, gdy twoje usługi dostarczania artykułów spożywczych są jeszcze na wczesnym etapie.

6. Przygotuj niezbędną inwestycję.

Trudno zdecydować, którą firmę założyć, jeśli nie masz wystarczającej ilości paliwa finansowego, aby prowadzić firmę. Zaoszczędź lub rozważ zaciągnięcie kredytu biznesowego lub skontaktuj się z kredytodawcami, jeśli to możliwe. Każda firma początkowo wymaga inwestycji początkowej.

Działalność związana z dostawą artykułów spożywczych nie wymaga dużych inwestycji, a przygotowanie się do inwestycji może nie być trudne do zdobycia.

7. Przygotuj się na przepisy.

Badając usługę dostawy żywności, należy również wziąć pod uwagę zobowiązania prawne i podatkowe. Lepiej to sprawdzić i naprawić wcześniej niż naprawić legalny bałagan później.

8. Sprzedaj swoją firmę swoim klientom wcześnie.

Nie musisz czekać na oficjalne uruchomienie usługi dostarczania restauracji przed złożeniem wniosku do klientów. Rozdaj broszury, drukowane menu lub naklejki do gospodarstw domowych i biur w pobliżu lokalizacji Twojej firmy i skontaktuj się z nimi. Zapewnij swoim klientom wystarczającą ilość informacji na wczesnym etapie.

9. W razie potrzeby zatrudnij profesjonalną pomoc.

Założenie firmy dostarczającej produkty spożywcze nie oznacza, że ​​musisz wykonać całą pracę. W typowym scenariuszu może być potrzebna jedna osoba do odbierania połączeń i jedna lub dwie osoby do dostarczania zamówień.

Jeśli chodzi o kwestie prawne, możesz również uzyskać wsparcie od profesjonalnych prawników w kwestiach prawnych, które mają wpływ na działalność.

10. Bądź profesjonalny.

Oznacza to po prostu, że musisz budować swój biznes profesjonalnie. Aby to zrobić, musisz stworzyć profesjonalne wizytówki, założyć własną stronę internetową dla usługi dostawy dla kilku restauracji, numer telefonu i firmowy adres e-mail.

[ff id=”2″]