Skip to main content

Biorąc pod uwagę to, co tradycyjnie uważano za fajne i stylowe, materiały takie jak mikrofibra i poliester zostały nieco potępione jako najmniej wybrany materiał. Włoski jedwab jest szczytem ludzi świadomych mody na całym świecie. Zapytaj kogoś z tłumu odrzutowców, a uzyskasz zimny protekcjonalny wygląd, gdy spróbujesz zasugerować coś innego. Jeśli wybierzesz dobry krawat z jednego z dużych domów mody, bez wątpienia będziesz mieć bardzo wąski wybór materiałów, jeśli w ogóle. To się jednak zmienia, choćby po cichu. Nikt nie krzyczy „Hej, używamy dużo mikrofibry w dzisiejszych czasach”. Ale dokładnie tak się dzieje.

Domy mody, takie jak Dolce i Gabana, mają linię krawatów z mikrofibry, które zostały po cichu zmieszane ze 100% włoskim jedwabiem i nikt nic nie mówi. Ja osobiście nie mam nic przeciwko mikrofibrze. W przeciwieństwie do jedwabiu można go prać (nie wrzucałbym go do pralki w pełnym cyklu) i wydaje się, że nie zwisają tak łatwo jak jedwabne krawaty. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, wiele osób czytających ten artykuł da sobie i tętniaki, próbując zmienić zdanie na temat własnej tradycji jedwabnego krawata. Wystarczy spojrzeć na etykietę z tyłu „wąskich krawatów” obecnie dostępnych na rynku, niezależnie od marki. Prawdopodobnie zobaczysz coś, co jest – 100% mikrofibra. Bez ataku paniki. Nadal wygląda dobrze … prawda? Dlaczego więc zamieszanie?

Sugeruję, aby następnym razem, gdy pójdziesz na zakupy, wybierz krawat, który naprawdę Ci się podoba, coś, co po prostu musisz mieć. Następnie spójrz na etykietę z informacją o pielęgnacji na małym końcu i kiedy cudownie zobaczysz, że to cudowne dzieło powstało z przerażającej mikrofibry, zmienisz zdanie. Przyjmij zmianę i zaakceptuj, że piękno ma czasami formę, której normalnie byś nie szukał. Nie musisz go również wysyłać. Duże domy mody tego nie robią.

[ff id=”2″]