Skip to main content

Jeśli nigdy nie zastanawiałeś się, jakie usługi mogą zaoferować prawnicy zajmujący się nieruchomościami, lub po prostu nie rozumiesz, dlaczego są oni ważni, prawdopodobnie nie rozumiesz, dlaczego prawnik pomaga w planowaniu nieruchomości. Wiele osób błędnie uważa, że ​​planowanie jest przeznaczone tylko dla bardzo bogatych lub dla tych, którzy mają wielu członków rodziny, aby rozdzielić między siebie. Zamiast tego rozważ trzy sytuacje, w których prawnik potrzebuje pomocy.

Zadzwoń do prawnika, zanim pomyślisz, że go potrzebujesz

Wiele osób czeka, aż absolutnie konieczne jest stworzenie testamentu – to znaczy, czekają, aż staną w obliczu własnej śmiertelności. To budzenie z prośbą, aby ktoś zadziałał, ale nie powinieneś czekać! Wypadek lub choroba może wpłynąć na ciebie w dowolnym momencie, dlatego nie możesz już mówić znajomym ani członkom rodziny, czego chcesz. Profesjonalnie stworzone dokumenty prawne mogą pomóc twoim przyjaciołom i krewnym zrozumieć, jakie decyzje medyczne chcesz podjąć, aby dokładnie dostosowali się do twoich potrzeb.

Korzystaj z prawników zajmujących się nieruchomościami, nawet jeśli nie masz bezpośrednich beneficjentów

Jeśli nie masz jeszcze członków rodziny, prawdopodobnie nie wiesz, dlaczego warto mieć testament. Bez bezpośrednio spokrewnionych członków rodziny, takich jak matka, ojciec, rodzeństwo, ciotki, wujowie lub dziadkowie, twoje bogactwo można podzielić na krewnych, których nie znasz, a w niektórych przypadkach krewnych, których nigdy nie spotkałeś!

Pisanie testamentu z profesjonalnym prawnikiem może pomóc ci ustalić, gdzie trafią twoje aktywa. Oznacza to, że możesz przekazać swoje aktywa na rzecz wybranej przez ciebie organizacji charytatywnej lub nawet przyjaciela. Przyjaciel nie ma żadnych praw do twojego majątku. Więc jeśli chcesz, żeby coś dostał, musisz podjąć kroki prawne, aby to osiągnąć.

Powstrzymaj swoją rodzinę przed kłótniami po twojej śmierci

Jest niefortunną prawdą, że członkowie rodziny często kłócą się i spierają o podział majątku po śmierci bliskiej osoby. Aby uniemożliwić im walkę ze sobą, upewnij się, że rozumieją, co stanie się z twoim dobytkiem lub ubezpieczeniem na życie, gdy cię nie będzie. Poproś prawników zajmujących się nieruchomościami, aby pomogli Ci równomiernie podzielić swoje portfele, aby każdy otrzymał tę samą część swojego majątku.

Ważne jest również, aby Twoi bliscy zrozumieli, co powinno się stać podczas Twojej pogrzebu. Jeśli chcesz konkretnego rodzaju usługi lub masz konkretne prośby o pochówek lub kremację, powinieneś wcześniej omówić je z najbliższymi. Pomoże to zapewnić, że twoje pragnienia zostaną spełnione, i zmniejszy stres związany z członkami rodziny, gdy są już zaniepokojeni i czują się przytłoczeni.

Niezależnie od tego, czy masz dużą nieruchomość, czy po prostu potrzebujesz cięcia i suszenia woli, aby chronić swoją rodzinę, prawnicy zajmujący się nieruchomościami są ważną częścią tego procesu. Aby znaleźć doświadczoną osobę w pobliżu, porozmawiaj ze współpracownikami, przyjaciółmi i członkami rodziny, aby uzyskać osobiste rekomendacje.

[ff id=”2″]