Skip to main content

Przejęcie nieruchomości jest procesem prawnym przeprowadzanym przez pożyczkodawcę, gdy pożyczkobiorca przestaje spłacać pożyczkę. Prawo zezwala kredytodawcom na odzyskanie pieniędzy, dając im prawo do sprzedaży aktywów, które pożyczkobiorcy wykorzystują jako zabezpieczenie. Zamiast tarzać się po utracie majątku, szukaj sposobów na zarabianie pieniędzy z przejęcia nieruchomości. Oto kilka sztuczek, które pomogą Ci to zrobić:

1. Licytuj na aukcji przymusowej

Jednym ze sposobów upewnienia się, że nie dotrzesz do końca personelu po utracie własności w wyniku przejęcia nieruchomości, jest wzięcie udziału w aukcji. Chociaż nadal musisz zapłacić pieniądze, aby ubiegać się o nieruchomość, którą pierwotnie posiadałeś, nie musisz płacić tyle, ile pierwotnie. Pamiętaj jednak, że nie podano innych informacji o nieruchomości niż opis prawny. Musisz także zapłacić gotówką i nie ma warunkowej odpowiedzialności za finansowanie.

2. Kup REO bezpośrednio

Nieruchomość będąca własnością REO lub nieruchomość może być wykorzystana specjalnie do generowania zysków z nieruchomości, które zostały wykluczone. Ponieważ pożyczkodawcy często chcą usunąć REO z książek tak szybko, jak to możliwe, mogą zaoferować kupującym korzystne warunki sprzedaży, takie jak niskie koszty zamknięcia lub brak kosztów, niższe niż rynkowe stopy procentowe i niskie zaliczki. Jeśli nieruchomość wymaga naprawy, pożyczkodawcy chętnie przyjmują oferty po obniżonej cenie. Aby znaleźć idealne REO dla siebie, możesz go śledzić po sprzedaży wykluczonej lub kontaktując się z agentem nieruchomości.

3. Celuj w trudnej sytuacji właścicieli

Innym łatwym sposobem na uzyskanie zysków z egzekucji z nieruchomości jest aktywne poszukiwanie pożyczkobiorcy, którego nieruchomość jest wykluczona. Istnieje wiele powodów, dla których kredytobiorcy mogą przegapić spłatę kredytu. B. kryzys osobisty, utrata działalności i utrata pracy. Możesz pomóc im uratować ich zdolność kredytową i trochę kapitału, jednocześnie zawierając okazje i osiągając zyski. Pamiętaj jednak, że ludzie przechodzący wykluczenie nie są w najlepszym nastroju, więc musisz uzbroić się w cierpliwość.

Na dzisiejszym niespokojnym rynku nieruchomości przejęcia nieruchomości stają się coraz bardziej powszechne. Ale nie denerwuj się i pamiętaj, że kupowanie od zmotywowanego sprzedawcy wykluczającego na aukcji lub od pożyczkodawcy z pewnością osiągnie świetne wyniki. Kilka inteligentnych strategii i szczegółowe zrozumienie rynku kredytowego pomoże Ci osiągać zyski w tej branży.

[ff id=”2″]