Skip to main content

Prowadząc sprzedaż nieruchomości i przechodząc przez profesjonalną firmę, należy unikać kilku rzeczy, aby wszystko przebiegało jak najsprawniej. Organizacja wydarzenia może być przytłaczająca. Jeśli to możliwe, należy skontaktować się z firmą zajmującą się likwidacją sprzedaży nieruchomości, aby ułatwić sobie życie. Większość firm zajmujących się sprzedażą nieruchomości jest przyzwyczajona do zarządzania dziesiątkami tysięcy dolarów nieruchomości. Jednak nie zawsze oznacza to, że firmy cieszą się renomą. Dlatego powinieneś sprawdzić swoje źródła i uporządkować te niewiarygodne.

Oto 5 typowych błędów, których należy unikać zatrudniając firmę w celu dokonania sprzedaży:

  1. Upewnij się, że zapoznałeś się z firmą przed wyrażeniem zgody na podpisanie umowy i spróbujesz dowiedzieć się, jak długo firma świadczy swoje usługi. Ważne jest również, aby wiedzieć, czy pracownicy są członkami stowarzyszeń zawodowych, mają specjalne kwalifikacje, czy są zwykłymi ludźmi bez doświadczenia w sprzedaży nieruchomości. Niestety zdarzają się oszustwa, a wiedza o tym, z kim prowadzisz interesy, może zapobiec oszustwom. Jeśli nie jesteś zadowolony z pracowników firmy, nie wahaj się skontaktować z inną firmą. Nieodpowiedni przegląd firmy zajmującej się sprzedażą nieruchomości może być kosztowny i jest popełniany o wiele za często.
  2. Zawsze porównuj ceny i opłaty profesjonalnych firm i upewnij się, że są jasne i że w pełni je rozumiesz. Mogą obowiązywać dodatkowe zabezpieczenia, przeprowadzki, śmieci, reklama, sprzątanie i inne powiązane koszty sprzedaży nieruchomości. Firma będzie już pobierać procent całkowitej kwoty ze sprzedaży, więc nie chcesz, aby Cię zaskoczyły nieoczekiwane opłaty, których wcześniej nie znałeś. Należy wcześniej zażądać prowizji i opłat i porównać je z innymi firmami, aby uzyskać najlepszą możliwą ofertę. Wiele osób nie zarabia tyle pieniędzy, ile może, ponieważ popełniają ten błąd.
  3. Nie popełnij błędu, usuwając przedmioty z domu po zatrudnieniu profesjonalnej firmy, ponieważ firma może obciążyć Cię opłatą za utratę prowizji. Jeśli więc w domu jest coś, co chcesz wykluczyć ze sprzedaży, poinformuj firmę z wyprzedzeniem, aby rzeczy się nie pomieszały.
  4. Jeśli chcesz posprzątać i wyrzucić przedmioty, które Twoim zdaniem są śmieciami przed wielką sprzedażą nieruchomości, śmiało, ale upewnij się, że te przedmioty nie mają żadnej wartości. Ten stary kawałek zakurzonej ceramiki lub pozornie brzydkiej zabytkowej lampy może być rzadki i faktycznie wart tysiące dolarów.
  5. Nie popełnij błędu, nie zatrudniając profesjonalnej firmy zajmującej się sprzedażą nieruchomości. Jeśli nie wiesz, co robisz i nie możesz właściwie zbadać wartości niektórych przedmiotów, prawie na pewno stracisz dużo pieniędzy. Firma zajmująca się likwidacją sprzedaży nieruchomości może oszacować wartość wszystkich przedmiotów na sprzedaż w domu, posprzątać po zdarzeniu i monitorować wszystkie transakcje. Niektóre firmy oferują nawet płatności ryczałtowe za przedmioty, które nie zostały sprzedane. Pomimo płacenia prowizji, często zarabiasz więcej w firmie zajmującej się sprzedażą nieruchomości, niż robiąc to samodzielnie.
[ff id=”2″]