Skip to main content

System szamba ma skrzynkę rozdzielczą szamba, która usuwa ścieki. Z czasem pudełko może przejść proces zużycia i będzie wymagać wymiany. Chociaż wymiana pudełka nie jest trudna, praca jest męcząca i uciążliwa. Jeśli chcesz wykonać pracę samodzielnie, kroki opisane w tym artykule mogą być pomocne.

# 1 Poszukaj skrzynki przyłączeniowej

Znalezienie pudełka wcale nie jest trudne. Zazwyczaj pudło jest umieszczone w dół. Alternatywnie możesz go znaleźć na dole pochyłego obszaru budynku. Nachylenie działa grawitacyjnie, aby ciągnąć i rozprowadzać ścieki. Jeśli nie możesz go znaleźć, zalecamy skontaktowanie się z odpowiednim biurem w swoim mieście. Mogą dostarczyć ci kopię dokumentów, których można użyć, aby wskazać dokładnie, gdzie znajduje się skrzynka rozdzielcza.

# 2 wykopalisk

Zazwyczaj skrzynka przyłączeniowa jest zakopana i można ją odkryć, kopiąc dno łopatą. Wszystko, co musisz zrobić, to łopata, aż zobaczysz pudełko. Gdy zobaczysz pudełko, powinieneś kontynuować kopanie w pudełku, aby móc łatwo wyciągnąć pudełko z otworu. Upewnij się, że niczego nie złamiesz podczas kopania.

# 3 Wyjmij skrzynkę przyłączeniową

Z reguły wiele rur wchodzi do pudełka. Rury służą jako środek przesyłania ścieków. Jak tylko wyjmiesz pudełko z otworu, powinieneś nim poruszać, aż rury odłączy się od pudełka. Teraz możesz oddzielić papieży od drugiej strony pudełka. Po usunięciu wszystkich probówek pudełko jest bezpłatne.

# 4 Znajdź nowe miejsce

Po usunięciu starej skrzyni musisz znaleźć nowy obszar, aby ją pochować. Za pomocą łopaty możesz kopać i znajdować właściwe miejsce. Odpowiednie miejsce znajdziesz w ciągu kilku minut.

# 5 Rebury the Distribution Box

Po znalezieniu odpowiedniego miejsca powinieneś umieścić nowe pudełko w wykopanym dołku. Upewnij się, że wszystkie rury zostały ponownie podłączone. Teraz powinieneś ustawić skrzynkę, aby rury w skrzynce rozdzielczej były prawidłowo podłączone. Należy sprawdzić każdą rurę, aby upewnić się, że jest prawidłowo podłączona. Po sprawdzeniu ich wszystkich, następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest nałożenie szpatułki hydraulika na miejsca, w których każda rura dostaje się do skrzynki. Zastosuj rozwiązanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz punktów połączeń. Ma to na celu zapewnienie, że rury są właściwie uszczelnione i nie ma wycieków. Po zakończeniu tego kroku możesz ponownie załadować pudełko. To tyle.

Jest to więc prosty sposób na wymianę uszkodzonej skrzynki rozdzielczej. Jeśli rozumiesz ten proces, możesz samodzielnie naprawić skrzynkę. Jeśli jednak potrzebujesz dalszej pomocy, powinieneś zatrudnić zaufanego specjalistę. Mam nadzieję, że to pomoże.

[ff id=”6″]