Skip to main content

Zimy są trudne, a zwłaszcza, gdy wychodzisz z domu w pierwsze piękne wiosenne dni, widać, że jest to sezon podatkowy (zapewniamy, że każdy specjalista podatkowy jest przygotowany). Narzekasz i atakujesz, ponieważ twoje planowanie podatkowe było mniej niż doskonałe. Chociaż sezon podatkowy odbywa się mniej więcej o tej samej porze każdego roku, wydaje się, że całkowicie zgubiliśmy się, kiedy zacząć zgłaszać nasze podatki wujkowi Samowi.

Jednak ten sezon może być inny, ponieważ rozważałeś już zatrudnienie planisty podatkowego, aby przynajmniej lepiej zorganizować swoje centrum finansowe. Problem polega na tym, że być może nigdy nie pracowałeś z planistą podatkowym. Od czego zaczynasz Przyzwyczaiłeś się do tego, że twoja praca podatkowa była idealna, ale przynajmniej bezpłatna. Inwestując w doradcę podatkowego, zadaj sobie teraz pytanie, czy to właściwy pomysł.

Oto pięć powodów, dla których nie tylko mądrze jest znaleźć odpowiedniego doradcę podatkowego, ale także możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy:

1. Podaj informacje o swoich dochodach – musisz być w stanie podać szczegółowe informacje o dochodach w domu. Dotyczy to ciebie i twojego małżonka. Pamiętaj, że musisz także zgłaszać dochody z pracy i inwestycji w niepełnym wymiarze godzin. Wspaniałą rzeczą jest to, że Twój specjalista podatkowy wnosi trochę światła w ciemność, gdzie możesz odliczyć swoje podatki, co oznacza, że ​​masz więcej pieniędzy w kieszeni.

2. Konto dla Twojej działalności bankowej – Doradca podatkowy może rejestrować dane Twojego konta bankowego, konta indywidualne lub wspólne konta i powiedzieć, gdzie są uwzględnione w zeznaniu podatkowym. Nigdy więcej zgadywania, ponieważ niespójności mogą prowadzić do późniejszych audytów.

3. Zanotuj swoje potrącenia – potrącenia są podzielone na dwa obszary biznesowe (np. Rachunki za prąd, przebieg, materiały biurowe). lub nie w celach biznesowych (tj. podatki od nieruchomości, pożyczki studenckie, darowizny na cele charytatywne), a twój guru podatkowy może pomóc ci ustalić, czy brakuje Ci pieniędzy.

4. Przygotuj dokumenty podatkowe – czasami zostaniesz poproszony o dostarczenie odcinków wypłat, poprzednich deklaracji podatkowych, dokumentacji inwestycji i informacji emerytalnych. Ten poziom szczegółowości jest kluczowy, ponieważ właściwy doradca podatkowy wymaga nie mniej. Chodzi tylko o odpowiedzialność twojego procesu.

5. Nie oczekuj natychmiastowych odpowiedzi i liczb – księgowy musi być w stanie ocenić twoją sytuację finansową, a to wymaga czasu. Musisz złamać liczby, aby dowiedzieć się, jakie pieniądze możesz zawdzięczać IRS. Ponadto mogą oni faktycznie zobaczyć Twoją historię podatkową i ustalić, czy jesteś winien pieniądze.

Nawet jeśli po raz pierwszy pracujesz z doradcą podatkowym, zawsze pamiętaj, że jest to krok, na który nigdy nie jest za późno.

[ff id=”2″]