Skip to main content

Istnieje wiele nieporozumień na rynku nieruchomości komercyjnych i ich identyfikacja staje się ważna. Te nieporozumienia mogą zniechęcać do inwestycji i ryzykownych zachowań wymaganych na tym rynku, aby odnieść sukces jako inwestor.

Aby rozpocząć, potrzebujesz znacznych zasobów
Jest to jedno z najczęstszych nieporozumień w branży nieruchomości. Nie musisz pływać w funduszach, aby zainwestować w swoją pierwszą nieruchomość. Banki nie tylko sprawdzają saldo konta, aby zatwierdzić finansowanie, ale także potencjalne zyski z działalności. Im bardziej atrakcyjny jest biznes, tym większe jest prawdopodobieństwo, że uzyskasz fundusze. Nie musisz jednak polegać tylko na swoich bankach. Zawsze są prywatni lichwiarze chętni do pomocy przy kasie.

Liczby są zbyt ciężkie
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele opcji oprogramowania, które mogą wykonać pracę za Ciebie. Musisz tylko znać swoje liczby, a oprogramowanie zrobi resztę za Ciebie. Reszta polega na tym, że możesz interpretować liczby, aby podejmować świadome decyzje dotyczące twoich potrzeb w zakresie nieruchomości.

Większość nieruchomości komercyjnych jest reklamowanych
Wbrew powszechnemu przekonaniu, większość dostępnych nieruchomości komercyjnych nie jest wymieniona w gazetach i nie znajdziesz znaków bandytów promujących właściwości twojego pożądania. Musisz skonsultować się z agentem nieruchomości, który ma dobre kontakty między inwestorami a właścicielami nieruchomości, aby uzyskać pełną listę wszystkich nieruchomości dostępnych w obszarze zainteresowań.

Zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi jest znacznie bardziej problematyczne niż zarządzanie nieruchomościami mieszkalnymi
Zarządzanie nieruchomościami nie jest żartem, ale problem polega na tym, że wpływy z nieruchomości komercyjnych są znacznie wyższe niż z nieruchomości mieszkalnych. Możesz więc pozwolić sobie na wynajęcie usługi administracyjnej, która będzie dla ciebie odpowiednia i która zajmie się wszystkimi aspektami administracyjnymi twojej nieruchomości, w tym korzystając z obszernej listy dostawców.

Trudno znaleźć dobre oferty
Niezależnie od sytuacji rynkowej zawsze będzie można znaleźć dobry biznes na rynku nieruchomości. Zawsze istnieją pewne rodzaje nieruchomości i inne czynniki, które umożliwiają tę rzeczywistość. Wszystko zależy od tego, czy podejmiesz rozsądne wysiłki, aby zamknąć umowę.

Jeden agent może uczciwie reprezentować obie strony
Bez wyjątku pośrednik koncentruje się na interesach właściciela, a nie inwestora lub nabywcy. Pośrednik zawsze ma własne interesy i dlatego działa w pewien sposób jako podwójny agent. Dlatego zawsze lepiej jest zatrudnić własnego agenta, który będzie reprezentował twoje interesy.
Oto niektóre z popularnych mitów dotyczących branży nieruchomości komercyjnych.

[ff id=”2″]