Skip to main content
Budownictwo

6 Podstawowe zagadnienia dotyczące tworzenia mobilnych aplikacji biznesowych

By 27 marca 2020No Comments

Czy zdecydowałeś się stworzyć aplikację mobilną? Ale czy wiesz, że przed wejściem należy wziąć pod uwagę kilka czynników?

Jak wszyscy zauważyliśmy, rynek aplikacji mobilnych rośnie w ostatnich latach i będzie nadal rósł w najbliższej przyszłości.

Obecnie mobilne aplikacje biznesowe odgrywają bardzo ważną rolę w środowisku biznesowym. Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja biznesowa to kompletny pakiet, który jest bardzo obszerny i złożony.

Aplikacje te zostały zaprojektowane przede wszystkim w celu połączenia ich z innymi ważnymi narzędziami używanymi przez firmę do prowadzenia codziennych operacji.

Nie ma wątpliwości, że smartfony i tablety poprawiają codzienne życie użytkowników, ponieważ zawsze istnieje aplikacja, która może być używana do uruchamiania prawie każdego aspektu codziennego harmonogramu. Różne firmy na całym świecie oczekują obecnie na rozwój mobilnych aplikacji biznesowych dla własnych pracowników i klientów.

W związku z przewidywanym znaczącym wzrostem rynku aplikacji dla przedsiębiorstw fala twórców czeka, by poczuć powiew wiatru. Jak więc upewnić się, że aplikacja korporacyjna jest wyjątkowa? W jaki sposób Twoja aplikacja doda wartość użytkownikom biznesowym?

Oto 6 kluczowych kwestii, o których należy pamiętać przy tworzeniu aplikacji biznesowej:

Pamiętaj, aby utworzyć wieloetapową recenzję

W dzisiejszych czasach hasła nie są uważane za w 100% najbezpieczniejszą i najbezpieczniejszą gwarancję złośliwej aktywności. Opracowanie uwierzytelniania wielopoziomowego byłoby korzystne, ponieważ jest to pomocne, jeśli nie tylko hasła zawierają klucz główny.

Gdy mówisz o tym systemie, aplikacja wysyła kod na zarejestrowany numer za każdym razem, gdy się loguje, a po wprowadzeniu kodu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do aplikacji. Jest to bezpieczny sposób na udzielenie dostępu do aplikacji tylko uwierzytelnionym użytkownikom.

Rozważ interfejs użytkownika

Jak wszyscy wiemy, aplikacje biznesowe są używane przede wszystkim przez wszystkich pracowników firmy lub organizacji. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę funkcjonalność aplikacji. Tworząc aplikację korporacyjną dla pracowników lub klientów, należy wziąć pod uwagę użyteczność na pierwszym miejscu.

Zwykle ludzie używają aplikacji korporacyjnych, aby lepiej wykonywać swoją pracę, i na pewno będą chwalić aplikację za ułatwienie ich złożonej pracy. Jedną z najważniejszych rzeczy dla opracowania udanej aplikacji korporacyjnej jest nacisk na intuicyjność.

Najłatwiej to zrobić za pomocą różnych symboli, ponieważ są one doskonałą podstawą do opracowania użytecznego mobilnego interfejsu użytkownika. Możesz go użyć do natychmiastowego wyjaśnienia funkcji przycisku.

Należy również pamiętać, że można również manipulować przyciskami sprzętowymi. W ten sposób możesz sprawić, by nawigacja Twojej aplikacji była bardziej intuicyjna. Możesz zastosować różne rodzaje intuicyjności w swojej aplikacji za pomocą przycisków sprzętowych, takich jak menu, wstecz i strona początkowa.

Nigdy nie polegaj wyłącznie na zintegrowanych funkcjach bezpieczeństwa

Jednym z kluczowych aspektów rozwoju mobilnych aplikacji biznesowych jest bezpieczeństwo aplikacji, które programiści muszą wziąć pod uwagę z najwyższym priorytetem. Nawet najbezpieczniejsza platforma iOS nie jest nawet w pełni chroniona przed cyberatakami, więc nie ma powodu, aby myśleć o Androidzie.

Jednak Android jest jedną z takich platform, która zapewnia programistom lepszą adaptację, a platformą programistyczną jest C ++, która jest mniej podatna na ataki. Dlatego obie platformy nie są całkowicie bezpieczne. Dlatego podczas opracowywania aplikacji biznesowej należy zwrócić szczególną uwagę na funkcje bezpieczeństwa z twojej strony.

Unikaj niebezpiecznej transmisji danych

Jeśli chodzi o zapobieganie ważnej transmisji danych, szyfrowanie jest bardzo ważne. Ponad 33% firm informatycznych nie stosuje obecnie metod szyfrowania w celu uzyskania ważnych informacji.

Jako wiodąca firma programistyczna, obowiązkiem firmy jest instalowanie najlepszych metod szyfrowania, aby zapobiec niebezpiecznej transmisji ważnych danych. Dziś znajdziesz różne firmy opracowujące aplikacje mobilne, które oferują najlepsze zabezpieczenia aplikacji mobilnych.

Upewnij się więc, że szukasz firmy, która uważa, że ​​bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Integracja ze starszymi systemami firmy

Istnieją ogromne firmy, które nadal działają na starszych systemach. Nie zmieni się w ciągu jednego dnia. W rezultacie programiści muszą rozważyć, w jaki sposób ich aplikacje biznesowe powinny współpracować z tymi nieaktualnymi systemami.

Firmy i organizacje mogą uniknąć Twojego produktu, ponieważ nie jest on zintegrowany ze starszymi systemami, w które już dużo zainwestował, np B. Systemy planowania zasobów przedsiębiorstwa. Aby rozwiązać problem, powinieneś użyć rozwiązania mobilnego zaplecza jako usługi dla firm posiadających infrastrukturę API, ponieważ urządzenia mobilne mają łatwy dostęp do starszych systemów.

Uzyskaj wyższe zwroty

Jeśli programiści mobilni oferują lepszą aplikację mobilną z Rich UX, mogą osiągnąć wyższy zwrot z inwestycji. Inwestowanie w rozwój aplikacji mobilnych obejmuje czas wprowadzenia na rynek, koszty aktualizacji i konserwacji itp. Wszystkie te czynniki kosztów są wykorzystywane w celu zapewnienia dobrego zwrotu z inwestycji i jest to możliwe tylko wtedy, gdy aplikacja przyciąga zarówno obecnych, jak i potencjalnych klientów.

Wniosek

Zanim zaczniesz opracowywać mobilną aplikację biznesową, upewnij się, że rozumiesz odbiorców, którzy będą z niej korzystać. Niezależnie od tego, czy tworzysz mobilne aplikacje biznesowe dla swoich klientów, czy pracowników, musisz użyć prostego interfejsu użytkownika, który jest połączony z ekskluzywnymi funkcjami spełniającymi potrzeby użytkowników.

Po zdefiniowaniu użytkowników i ich wymagań możesz omówić swój projekt z każdą wiodącą firmą zajmującą się tworzeniem aplikacji mobilnych dla przedsiębiorstw, która ma doświadczenie w tworzeniu takich aplikacji.

[ff id=”2″]