Skip to main content

W tym okresie recesji czynsz jest poważnym wyzwaniem, z którym zmagają się ludzie, szczególnie w miastach. Myśl o powołaniu właścicieli lub agentów spowodowała u wielu wysokie ciśnienie krwi.

Wiem, że pomyślałeś o budowie własnego domu. Wiem, że masz dość ciągłego dawania właścicielowi wymówek i wyjaśnień dotyczących czynszu. Wiem też, że czasy są ciężkie; Gospodarka jest powolna.

Budowanie własnego domu jest dobre, ponieważ zabiera pewne obowiązki. W niektórych częściach świata przeprowadzka do własnego domu jest wielkim osiągnięciem. Ale chcę, abyś wziął pod uwagę kilka czynników, zanim zaczniesz nowe projekty domowe.

Poniżej znajduje się 6 czynników, które należy wziąć pod uwagę przed budowaniem nieruchomości do budowy domu.

1. Poznaj prawdziwy kraj / właściciela

Jest to główny powód, dla którego wielu zignorowało myśl o zakupie ziemi, aby rozpocząć projekty budowlane. Historie sporów o ziemię zatłoczoną w pokoju wystarczą, aby wielu nie martwiło się kupowaniem ziemi pod budowę własnego domu.

Świat zawsze doświadczał istnienia dobra i zła. Wszystko, co dobre, ma zawsze złą wersję. Nasza zdolność do identyfikowania dobra przez cały czas czyni nas zwycięzcą w grze życia.

Nie każda działka oferowana na sprzedaż jest nierzeczywista i odwrotnie, ale w każdym przypadku kupujący musi zapewnić przestrzeganie zasad należytej staranności. Należy unikać rozpaczy, próbując kupić ziemię pod projekty.

Oszuści często wykorzystują rozpacz kupującego, aby oszukać ich ciężko zarobione pieniądze. Poświęć trochę czasu, aby zadać niezbędne pytania i upewnij się, że uzyskasz prawidłowe odpowiedzi przed popełnieniem.

Jeśli nie jesteś zadowolony, skontaktuj się z ekspertami. Szczerze mówiąc, nie ignoruj ​​profesjonalnych porad na temat wszystkich ofert gruntów. Nie bądź głupi, głupi! Jeśli będziesz musiał wydać pieniądze na profesjonalne usługi, nie jest to marnowanie zasobów.

2. Odległość od głównej drogi i autostrady

Czasami może być frustrujące, gdy dom nie jest łatwo dostępny dla rodziny i przyjaciół. A sytuacja, w której musisz spędzić kilka godzin, aby dostać się na główną ulicę w swoim mieście, może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.

Cenny czas można zaoszczędzić, jeśli twój kraj znajduje się niedaleko głównej drogi i autostrady w Twojej lokalizacji. Może to mieć pozytywny wpływ na czas spędzany na codziennych czynnościach i zaangażowaniach.

Myśli, takie jak bliskość kraju do głównej ulicy i głównej ulicy w mieście, mają kluczowe znaczenie przy rozważaniu zakupu gruntów pod projekty mieszkaniowe.

3. Bliskość biura lub miejsca pracy

To, że zostałeś wynajmującym, nie jest powodem, dla którego ucierpiałaby twoja praca lub biznes. Jest to ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem projektu budowlanego. Widziałem ludzi, którzy muszą zrezygnować z działalności w mieście, ponieważ przeprowadzili się do własnego domu w odległej części stanu.

Po tym nie byliby w stanie zarobić tyle pieniędzy, ile przed rozpoczęciem pracy jako właściciele. Domy znajdujące się w odległych rejonach można było wynająć, dopóki właściciele nie będą na tyle prężni, aby bez żalu stawić czoła wyzwaniom życia.

4. Odległość od elektryczności

Elektryczność jest istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy planowaniu budowy domu. Prowadzenie domu bez dostępu do prądu może być bardzo kosztowne i frustrujące. Ma to negatywny wpływ na budżet. Może nawet mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.

Może nie być łatwo dostępny na proponowanych działkach w momencie zakupu nieruchomości, ale nie powinien być daleko od otoczenia. Jednak koszt instalacji energii elektrycznej w obiekcie powinien być przyjazny i łatwo dostępny, jeśli ma zostać zainstalowany w krótkim czasie.

5. Odległość od sieci telefonicznych / internetowych

Dzisiejszy świat dotyczy technologii, a telefon i Internet to ważni kierowcy. Nie jest jednak prawdopodobne, że usługi te nadal działają w kilku miejscach.

Życie na obszarach bez telefonu i dostępu do Internetu jest jak życie na wyspie. W tej globalnej wiosce, w której mieszkamy, będziesz w stanie dobrze poradzić sobie z dobrym dostępem telefonicznym i internetowym, bez którego nie będziesz dostępny, i zostaniesz odcięty od świata informacji.

6. Odległość od banku / bankomatu

Zawsze będziesz potrzebować gotówki, aby żyć swoim życiem i domem. Zwłaszcza w środowisku, w którym handel elektroniczny jest nadal niepopularny, a wiele firm nadal korzysta z tradycyjnych metod sprzedaży, gotówka jest zawsze niezawodna, gdy jesteś w nowym domu.

W przeciwieństwie do przeszłości, kiedy możesz trzymać gotówkę w domu tak długo, jak to możliwe, obecne wyzwania bezpieczeństwa w wielu krajach nie pozwalają na przechowywanie nadmiaru walut w domu.

Dostęp do banku lub bankomatu zmniejszyłby obciążenie związane z przechowywaniem i dostępem do gotówki w wyznaczonym terminie, ponieważ możesz zostać uwięziony w domu bez dostępu do gotówki. Jeśli rozważasz budowę własnego domu, należy unikać sytuacji, w których musisz podróżować wiele godzin, aby uzyskać dostęp do bankomatów lub bankomatów.

7. Całkowity koszt budowy i życia w nowym domu

Od tego zależy, czy możesz zbudować i utrzymać proponowany dom. Koszty gruntów, budynków i wyposażenia podstawowego należy odpowiednio uwzględnić przed rozpoczęciem projektów.

Posiadanie budynku w miejscu, które nie jest łatwo dostępne na ulicy, może być frustrujące. Koszt utrzymania samochodu, bezpieczeństwa i energii elektrycznej może zbyt wcześnie spowodować rezygnację ze statusu właściciela.

8. Wygoda rodziny i krewnych

Nie będziesz mieszkał sam w swoim nowym domu. Należy wziąć pod uwagę komfort tych, którzy będą mieszkać z tobą w domu. To, co jest dla ciebie dobre, może nie być dobre dla twojego małżonka i / lub dzieci.

Odmawianie dzieciom dostępu do edukacji wysokiej jakości jest niesprawiedliwe, ponieważ obecnie mieszkasz we własnym domu. Powinieneś również rozważyć wpływ proponowanego obszaru na twoje zdrowie i emocje.

Te 8 czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem ziemi pod budowę domu, jeśli będą przestrzegane z religijnego punktu widzenia, nie tylko zaoszczędzi ci pieniądze, ale także ochroni cię przed niepotrzebnym stresem.

Chciałbym również usłyszeć od ciebie, ponieważ twoja opinia może pomóc wielu moim czytelnikom. Podziel się przemyśleniami na temat tego wpisu, korzystając z pola komentarza poniżej. A jeśli ten post pomaga komuś w Twojej okolicy, możesz go udostępnić w swoim środowisku społecznościowym

[ff id=”2″]