Skip to main content

1. Poznaj swój budżet

Przed zanurzeniem się w inwestycje w nieruchomości ważne jest, aby dobrze znać swoje przepływy pieniężne. Zapytaj również bank o wstępne zatwierdzenie kredytu inwestycyjnego, abyś wiedział, ile możesz pożyczyć, zanim polujesz na swoją nieruchomość.

2. Nie pomijaj kosztów eksploatacji

Upewnij się, że masz wystarczający budżet na ubezpieczenie, taryfy i ogólne naprawy. Po zakupie idealnej nieruchomości inwestycyjnej wiesz, co możesz zrobić, aby uniknąć kosztownych problemów konserwacyjnych, takich jak wymiana starych kranów.

3. Zakup w obszarze wzrostu

Wybierz nieruchomość inwestycyjną na obszarach, na których istnieje duże zapotrzebowanie na wynajem zakwaterowania. Kupowanie środków transportu, szkół lub uniwersytetów czyni je bardziej atrakcyjnym dla najemców.

4. Bądź praktyczny w realizacji swoich celów inwestycyjnych

Jeśli szukasz długoterminowej nieruchomości do szybkiego wzrostu kapitału, łatwo jest odnowić nieruchomość i przekształcić ją w szybki zysk. W czasach spowolnienia gospodarczego osiągnięcie tego samego wzrostu może zająć wiele lat.

5. Utwórz kapitał własny

Płacenie złotej rączki za remont nieruchomości inwestycyjnej to kosztowna sprawa. Jednak gdy jesteś gotowy zaangażować się, możesz zwiększyć marżę zysku i zaoszczędzić pieniądze, wykonując pracę samodzielnie.

6. Poluj na warte życia Ale unikaj dużego

Pamiętaj, że wynajmowana nieruchomość musi być tylko schludna, czysta i funkcjonalna. Nie kupuj luksusowej nieruchomości, ponieważ ma stylowy wystrój i wnętrze.

7. Nie denerwuj się przy zakupie

Jeśli szukasz domu, musisz kupować głową, a nie sercem, ponieważ niektórzy ludzie mogą łatwo wejść w emocje. Podczas gdy jesteś w domu na stromym bloku, możesz mieć fascynujący widok, ale remont może być koszmarem z powodu kosztów wykopalisk lub przechowywania. Upewnij się także, że rozumiesz korzyści i ryzyko.

8. Pomyśl przed negatywną frekwencją

Twoje bogactwo może spaść, jeśli spłata kredytu inwestycyjnego nie zostanie w pełni pokryta czynszem. Chociaż może to oferować ulgi podatkowe, może również powodować problemy finansowe, jeśli nie masz wystarczających przepływów pieniężnych na pokrycie spłat kredytu. Dlatego przed zakupem należy dokładnie rozważyć swój budżet.

9. Zbadaj swój budynek

Przed podpisaniem umowy kupna poświęć trochę czasu na zrozumienie raportu budowlanego i uniknij kosztownych napraw. Termity są również jednym z głównych problemów, na które należy uważać.

[ff id=”2″]