Skip to main content

Ponieważ nasz świat stale rozwijającej się technologii nakłada dodatkowe wymagania na nasz czas (chociaż powinno to dla nas zwolnić więcej czasu – to śmiech!), Coraz bardziej zdaję sobie sprawę z tego, jak ważna jest automatyzacja dla agenta nieruchomości.

Co to jest automatyzacja? Istnieje system, dzięki któremu nie musisz nawet myśleć o konkretnej części swojej firmy. Masz wszystko skonfigurowane wcześniej i jesteś gotowy do pracy.

Automatyzacja nie tylko oszczędza czas i pieniądze agentów, ale także oszczędza bóle głowy i zawały serca. Automatyzując niektóre systemy w Twojej firmie, zmniejszasz presję i stres, z którymi boryka się tak wielu agentów – stres, którego można uniknąć dzięki odpowiednim systemom.

W końcu stresowane lekarstwo nie jest skutecznym lekarstwem. (Słyszę, jak się śmiejesz) Poważnie, istnieje dobry stres i zły.

Dobry stres to motywacja i energia, którą odczuwasz przy przeprowadzaniu transakcji. To szczęśliwy rodzaj stresu.

Ale jest też rodzaj stresu, w którym musisz wysłać trzy paczki kupujących, uzyskać pięć połączeń telefonicznych z informacjami o swoich usługach i wysłać raport z działań marketingowych do klienta, który & # 39; 39; jest prawie gotowy do złożenia oferty – wszystko przed 16.00, kiedy musisz odebrać swoje dzieci, aby zabrać je na trening baseballowy.

To jest zły stres. Automatyzacja w Twojej firmie pomaga pozbyć się stresu. Gdy procesy są na miejscu i już na miejscu, zadania te można łatwo wykonać.

Istnieją trzy główne obszary Twojej firmy, które powinny zostać zautomatyzowane:

1. Dalsze działania.

To oczywiste. W dzisiejszych czasach nie ma usprawiedliwienia dla braku automatycznego programu monitorowania. A jednak nie mogę powiedzieć, ilu agentów muszę powiedzieć: „Przestań stemplować własne koperty. Pozwól drukarni zrobić to za Ciebie!”

Wiem, że wielu z nas (w tym ja) lubi kontrolować wszystko, co dzieje się w naszej firmie. Ale prawda jest taka, że ​​kiedy nauczyłem się delegować 90% swojej firmy innym, byłem dziesięć razy bardziej produktywny.

Ty też możesz być.

Możesz poprosić kogoś o wydrukowanie twojego mailera. Możesz poprosić kogoś o włożenie ich do kopert i wysłanie. Możesz nawet importować zawartość swoich materiałów marketingowych (takich jak niektóre systemy, które oferujemy w The Lones Group).

2. Narzędzia.

Co rozumiem przez „narzędzia”?

Pakiety dla kupujących
Pakiety sprzedającego
Raporty z działań marketingowych
Ankiety dla klientów
Klient dziękuje listy
Nigdy nie będziesz musiał się martwić o napisanie kolejnego, gdy utworzysz dla niego szablon. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć, zmienić nazwę, „zapisać plik jako” i „wysłać”. Lub „Zapisz plik jako” i „Drukuj”. I chodźmy!

3. Generowanie ołowiu.

Tak, możesz zautomatyzować generowanie potencjalnych klientów. Załóżmy, że chcesz pracować z wygasłymi wpisami. Czy masz gotowy pakiet aukcji, który wygasł? Co powiesz na system regularnego zbierania tych nazw? I jeszcze jeden do realizacji dostawy? Wierzcie lub nie, generowanie ołowiu może być jednym z najbardziej dochodowych obszarów automatyzacji.

Pomyśl o wszystkim, co robisz na co dzień i zadaj sobie pytanie: „Czy mogę to zostawić komuś innemu? Kto może mi w tym pomóc?”

Ustawienie tych trzech obszarów działalności na autopilocie pozwala zaoszczędzić więcej stresu, niż można sobie wyobrazić. Zacznij wdrażać już dziś.

[ff id=”2″]