Skip to main content

Odpowiedź pasywna jest ostateczną słabością. Wiesz, ten artykuł zaczyna się z pozoru cynicznym tonem, ale obiecuję, że jeśli go przeczytasz, będzie on optymistyczny i przekonujący. Czytaj dalej, a dojdziesz do tego. To powiedziawszy, ten artykuł i jego celem jest naprawdę skłonienie do myślenia i bycia aktywnym świadomym i uważnym, a nie odpowiadanie przez bezmyślne lekceważenie „kolejnego artykułu motywacyjnego”.

Myślenie, w połączeniu z działaniem i realistycznym planowaniem, jest prawdziwą siłą w życiu i egzystencji, a nie reakcją lub straszną biernością wymuszoną przez lęk przed jednym słowem od drugiego, a to słowo jest „nie”. Jeśli otrzymujesz „nie”, bądź kreatywny i zastosuj inne podejście do tego, co robić, ale nie przestawaj pracować nad tym, czego potrzebujesz lub chcesz od razu pracować.

Czasami zdarzają się problemy w całym naszym życiu, a rzeczywistości, z którymi najwyraźniej nie jesteśmy w stanie łatwo sobie poradzić, i mówię im, nie reaguj negatywnie, bądź kreatywny w rozwiązywaniu problemów zamiast natychmiast potępiać je jako nierozwiązywalne lub niemożliwe w odpowiedzi na to.

Kiedy myślę o tym, co sprowadza się do rzeczywistości, myślę o myśleniu, działaniu, pozytywnych wibracjach i generowaniu twórczych rezultatów. Odpowiedź jest zazwyczaj ostatnią rzeczą, o której myślę. W ten sposób Williama Clementa Stone myślę, że jeśli mam problem, to dobrze, czas na kreatywność, a nie czas na śmierć, rezygnację lub osłabienie. Krótko mówiąc, problemy zwiększają moje umiejętności, kiedy sobie z nimi radzę zamiast ich unikać, do dużych problemów, które są trudne. Najlepszymi rozwiązującymi problemy są ludzie, którzy działają uczciwie i świadomie realistycznie i spokojnie w biznesie, a nie reagują nierealnie w sposób budzący lęk emocjonalny. W rzeczywistości spokojna, wzmocniona świadomość jest kluczem do korzyści, siły i mocy. Reakcja nerwowa i słabość to po prostu reakcja nerwowa i słabość, ponieważ nic takiego nie jest zrobione. Rzeczywiście, strach nic nie robi, a ja zgadzam się z Beverley „Zig” Ziglar, mówcą motywacyjnym, w tym sensie strach oznacza „fałszywe dowody na pozór prawdziwe”, ponieważ gdy nic się nie dzieje, strach naprawdę a moc znika. Musimy odrzucić tego rodzaju myślenie i życie i sprawić, by rzeczy były naprawdę kreatywne, a nie konkurencyjne, niespokojne lub oszukiwające. Chodzi mi o to, że „jedynym wyjściem jest wyjście”. Nie przestawaj, nie unikaj, ale przejdź przez cokolwiek to jest.

[ff id=”3″]