Skip to main content

Abe Wagner był nietoperzem / bootleggerem z dolnej części wschodniej, który opisał siebie jako uosobienie żydowskiego kaptura, nowego „Kid Dropper”. Dropper był twardym przywódcą gangu żydowskiego w Nowym Jorku, który sam kupił ranczo w 1923 roku. Wagner myślał, że jest tak twardym facetem, że kiedyś pobił syna włoskiej mafii króla Joe „The Boss” Masseria, a następnie powiedział chłopcu, aby poszedł do domu i pokazał swojemu staremu człowiekowi, co zrobił Abe Wagner. Na szczęście dla Wagnera Masseria została zastrzelona, ​​zanim mógł pomścić oburzenie syna.

Wagner i jego brat Allie zarabiali na życie w pirackim sklepie na Lower East Side, kiedy oburzona ekipa Mazza zdecydowała się zamieszkać z nimi i przejąć ich działalność. 20 lutego 1932 roku Wagner jechał Suffolk Street swoim nowym samochodem. Gdy Wagner powoli mijał liczne wozy uliczne, pół tuzina strzelców wyłoniło się znikąd i otworzyło ogień. Kiedy jego samochód został zastrzelony w szwajcarskim serze, Wagner jakoś zdołał rozwinąć drzwi pasażera, a następnie uciec przez zatłoczoną ulicę.

Wagner nie był najodważniejszą duszą, jak twierdził, i postanowił zawrzeć pokój ze swoimi wrogami. Wysłał swojego partnera Harry’ego Browna i brata Albie do siedziby gangu Mazza w hotelu Hatfield w Upper East Side. „Sprawdź, czy możesz je spłacić” – powiedział Wagner. Dwaj mężczyźni przybyli do hotelu Hatfield z dużą sumą pieniędzy. Mazza przyjął pieniądze, ale potem zastrzelił Albie Wagnera i zostawił Harry’ego Browna przy życiu, aby mógł przekazać Abe Wagnerowi wiadomość, że pokoju nie można osiągnąć, dopóki stary Abe nie umrze.

Matka Wagnera, Paulie, wstydziła się, jej najmłodszy syn Albie został zamordowany i nie chciał, aby Abe spotkał ten sam los. „Zabierz Goldie (żonę Abe) i idź gdzieś na chwilę” – powiedziała mama Wagner do syna. „Idź teraz, więc się nie martwię. Pośpiesz się”.

Wagner zrobił to, co powiedziała jego matka i szybko opuścił miasto. Miesiąc później dziecko Lindberga zostało porwane w Hopewell w stanie New Jersey, a Wagner został natychmiast podejrzany. „Mamy wskazówkę, że Wagner był widziany w pobliżu Hopewell na około miesiąc przed porwaniem” – powiedział pułkownik H. Norman Schwarzkopf, szef policji stanu New Jersey.

Gliniarze nie mogli znaleźć Wagnera, ale gang Mazza, teraz związany z Lucky Luciano, miał dziesiątki oczu, oczu i stóp na ziemi w całym kraju i wprawił to urządzenie w ruch. Po osiedleniu się z żoną w różnych miejscach poza miastem, Wagner postanowił przemknąć z powrotem do Nowego Jorku, aby zobaczyć się z matką. Był w mieszkaniu swojej matki przez kilka godzin, kiedy mama Wagner dowiedziała się, że jej syna odkryto. „Idź szybko”, powiedziała. „Nie czekaj”.

Wagner wziął swoją żonę i sprowadził ją na zachód, aby zatrzymać się w St. Paul w stanie Minnesota. Zmienił swoją tożsamość na Abe Loeb i postanowił zacząć sprzedawać owoce. Mazza Gang odnalazł Wagnera od tygodni, a Luciano skontaktował się ze swoimi dawnymi przyjaciółmi Bugsy Siegel i Meyer Lansky, którzy wraz z Louiem „Lepke” Buchalterem założyli porządną firmę o nazwie Murder Incorporated, która składała się ze złej grupy zabójców kontraktowych na wynajem. Wysłali dwóch swoich najlepszych ludzi, Josepha Shaefera i George’a Younga, do St. George. Paul powinien nacisnąć przycisk Wagnera. Obaj mężczyźni uciekli już za zabicie agenta federalnego Johna J. Finiello dwa lata wcześniej w nielegalnym ataku na browar w Elizabeth w stanie New Jersey. Obaj mężczyźni znali również św. Pawła bardzo dobrze, ponieważ było to jedno z ich kryjówek podczas dwuletniego lotu.

25 lipca 1932 roku Wagner i jego nowy partner Al Gordon opuścili aptekę na University Avenue po wypełnieniu recepty. Za nimi poszli Schaefer i Young jadący ciemnozielonym Packardem. Nagle zabójcy wyskoczyli z samochodu i zaczęli strzelać. Gordon został zabity natychmiast, ale Wagner został tylko ranny. Przez całe życie pobiegł University Avenue, a potem skręcił w Snelling Avenue. Uzbrojeni mężczyźni dogonili Wagnera, gdy wpadł do restauracji Green Dragon. Tam zastrzelili go sześć razy przed świadkami, a następnie uderzyli go w głowę kolbami karabinu dla dobrego pomiaru. Wagner zmarł kilka godzin później w szpitalu Ancker, a uzbrojonych mężczyzn aresztowano kilka minut później przez patrol patrolowy na Roy Street. Zostali postawieni przed wymiarem sprawiedliwości i skazani na dożywocie, mimo że Lansky i Siegel próbowali wydać tysiące dolarów na obejście kary śmierci.

Martwa „Loeb” nie została zidentyfikowana przez policję St. Paul jako przelotny Wagner. W rezultacie mama Wagner zorganizowała w czwartek „konferencję prasową” w swoim mieszkaniu na Rutgers Street. Powiedziała gazecie: „Mój chłopiec Alie został zamordowany w St. Paul w zeszły poniedziałek. Ci sami zabójcy zabili go tak jak mój Allie tutaj. Wiedziałem, że to zrobią. Ale dlaczego? Dlaczego Mój chłopiec zawsze był dla mnie taki dobry. „

Jako dowód morderstwa syna wysłała telegram od żony Wagnera Goldie i poprosiła ją o przekazanie dwudziestu pięciu dolarów, aby mogła zabrać Wagnera z powrotem do Nowego Jorku na właściwy pogrzeb. „To były wszystkie pieniądze, które miałem” – powiedziała Mama Wagner. „Jeśli to nie był mój syn, dlaczego miałbym mieć telegram?”

[ff id=”1″]