Skip to main content

„Nie daj się zwieść kalendarzowi. Masz tylko tyle dni w roku, ile używasz. Jeden człowiek dostaje tylko jeden tydzień w ciągu roku, podczas gdy inny dostaje rok w ciągu całego tygodnia.” – Charles Richards.

Nie ma wątpliwości, że największym kapitałem biznesmena jest czas.

Jakim paradygmatem było skuteczne zarządzanie czasem i odrzucanie mierności Abraham Lincoln. Abraham Lincoln umiejętnie zadzwonił do Abe i ćwiczył czytanie i pisanie każdej nocy. Przez całe życie uczęszczał do „szkoły blab” przez mniej niż 12 miesięcy. Nie było książek, w których uczniowie powtarzali na głos słowa nauczyciela. W swojej książce Lincoln jako człowiek wrażeń Robinson określił go mianem człowieka samokształcenia. Mama Nancy Lincoln powiedziała mu: „Abe traci panowanie nad sobą tylko wtedy, gdy nie rozumie czegoś, co czyta lub słyszy”.

Właściciele ziemscy i handlowcy, adwokaci i strony procesowe, z którymi współpracował w Illinois 8. dzielnicy sądownictwa, nie posiadali żadnej magii słowami. Ale Lincoln nie marnował przez cały czas swoich równych sobie i niższych. Świadczy to o tym, że ci, którzy spędzają czas, określają rodzaj skoku w życiu. Decyduje, czy będziesz się czołgać z niewielką ilością informacji, czy z lawiną pomysłów. Pomysły rządzą światem. Znakomici towarzysze tworzyli elitarne umysły, śpiewaków, poetów stulecia.

Wytnij swoją nitchee świetnym, a na pewno będziesz świetny na końcu. Pamiętaj, że jeśli zadzierasz z tymi, których zdolności umysłowe są takie same jak twoje lub wyglądają na mniejsze, zacząłeś planować mentalny pęd.

Z pamięci mógł powtórzyć wszystkie strony Burnsa, Bryona i Browninga. Nawet gdy przebywał w Białym Domu i gdy tragiczny ciężar wojny domowej przejął władzę i zmiażdżył mu głębokie bruzdy, często znajdował czas na zabranie kopii piosenek Hooda do łóżka.

Właśnie dlatego profesor Williams James, człowiek, którego tak bardzo szanuję, miał to w swoich własnych słowach;

„Niech żaden młody człowiek nie martwi się o wyniki swojej edukacji, niezależnie od linii. Jeśli będzie ożywiał zajęte godziny co godzinę w ciągu dnia, z pewnością może zostawić ostateczny wynik samemu sobie. jeden z kompetentnych w swoim pokoleniu, w jakimkolwiek dążeniu, który mógł wyróżnić. ”

Profesor Emerton uspokajająco opisał Abe jako: „Nie był już w szkole, ale po prostu kształcił się przy użyciu jedynej metody pedagogicznej, która doprowadziła do jakichkolwiek rezultatów, a mianowicie własnej niestrudzonej energii w ciągłym uczeniu się i ćwiczeniach”.

Bądź złodziejem czasu. Opanuj sekundy, naucz się kraść chwile. Abe czytał książki raz po raz. Myślał, że nieostrożny moment może zakończyć jego życie.

Zarabiając 31 centów dziennie w Pigeon Creek Farms w Indianie, kiedy przeczytał o Johnie Bunyan i zdecydował, że nie wyląduje w lesie. Powiedział do siebie: „Mogę też być niezwykle pomocny”. Podejmujesz silną decyzję o swoim sukcesie i usuwasz ograniczenia.

Jest pełne serca ile osób zgodziło się na mierność. John Mason powiedział kiedyś: „Życie jest zbyt krótkie, abyśmy mogli trochę pomyśleć”. Napisał również, że „odpowiedź na twoją przyszłość leży poza granicami, które obecnie masz”.

Lincoln miał palącą potrzebę poprawy. Kochał las, ale przez całe życie nie chciał ścinać drzew. Kiedy przeczytał George’a Washingtona, był zachwycony i podrapał te słowa po ziemi: „Dobrzy ludzie, którzy zapisają się na swoje książki, będą dla mnie dobrzy”.

Gdybyś go przestrzegał, zauważyłbyś, że Lincoln dużo czytał. Kiedyś namówiłem znajomego, żeby przeczytał całą rzecz, ale był właśnie taki, co jest potrzebą i troszczył się tylko o swój sukces akademicki. Dobrze zarządzaj swoim czasem i rozwijaj całego człowieka.

Zdyscyplinował się, aby tworzyć ostre, jasne i proste zdania. Jeden z przyjaciół napisał „Zawsze pamiętaj, że twoja rozdzielczość jest ważniejsza niż jakakolwiek inna rzecz”. Dlatego wielebny Sam Adeyemi powiedział: „Nie można zmienić życia człowieka bez zmiany jego perspektywy”.

Jego niezadowolenie z obecnego poziomu warte jest naśladowania. Zawsze bądź głodny.

[ff id=”1″]