Skip to main content

Istnieje ogólne twierdzenie, że bezpłatna dystrybucja komunikatów prasowych jest realną opcją dla marketerów, którzy mają napięty budżet. To sprawia, że ​​pomysł bezpłatnego syndykowania jest bardzo kuszący, a niektórzy sceptycy zastanawiają się, jak skuteczni są w porównaniu z płatnymi usługami.

Wyjaśnijmy to całkowicie darmowa dystrybucja komunikatów prasowych jest niedrogi i na pewno pozwoli Ci pokazać swoją firmę uczestnikom mediów. W ten sposób możesz upublicznić swoją firmę w formie informacji lub artykułów w swoim segmencie rynku, ale również wziąć pod uwagę, że jest to istotne.

Z jednej strony ludzie muszą uznać, że bezpłatne usługi nie są tak skuteczne jak płatne usługii chociaż twoja publikacja jest wysyłana do bazy subskrybentów, bardzo niewiele bezpłatnych stron internetowych rozpowszechnia ją na liście zweryfikowanych kontaktów medialnych. Minusem jest to, że możesz nie być w stanie utworzyć list kontaktów według branży, regionu, a nawet niektórych preferencji produktu. Zarówno w marketingu offline, jak i online istnieje niezaprzeczalna norma „Pieniądze są na liście”.

Jednak niektóre bezpłatne komunikaty prasowe są publikowane tylko w mediach internetowych, a niektóre płatne strony z komunikatami prasowymi publikują je w innych agencjach informacyjnych, co również zwiększa dystrybucję. Ostateczną wartością w pisaniu, publikowaniu i dystrybucji bezpłatnych komunikatów prasowych jest to, że otrzymujesz reklamy biznesowe bez konieczności reklamowania się. Bezpłatne wydania okazały się skuteczne na wiele sposobów Pozwól czytelnikom podjąć działania odpowiadając na niektóre rozmowy marketingowe i wiadomości zawarte w tych wydaniach.

Chociaż możesz nie być w stanie opublikować swoich wiadomości bezpośrednio w mediach, takich jak Google News, wiele renomowanych komunikatów prasowych może to zrobić. Inne strony internetowe, które oferują bezpłatne publikacje, to PRLog i Free Press Release, a inne witają nawet redaktorów gości o wysokiej wartości dodanej. Jeśli ten rodzaj bezpłatnego wydania jest twoim drugim wyborem, przynajmniej na tym skorzystasz Są naprawdę świetne dla SEO.

Bezpłatne rozpowszechnianie informacji prasowych może być szybkie, łatwe i skuteczne, a może warto rozważyć potrzeby i wymagania Zasięg marketingowy nowoczesnej firmypodjąć świadomą decyzję. Bezpłatne publikacje są często zawarte w pakietach marketingowych premium na stronach z recenzjami Business To Business. Niektóre są oczywiście dość ograniczone, maksymalnie jeden dostępny na dzień, ale więcej ekspozycji na twoje produkty i usługi, a nie nic. Nie należy również wykluczać możliwości rozpowszechniania za pośrednictwem innych witryn medialnych, a także bezpłatnych ogłoszeń i bezpłatnych wydarzeń.

Krajobraz mediów nieustannie się zmienia, na nowo definiując priorytety bezpłatnych komunikatów prasowych, szczególnie w kontekście procesów redakcyjnych. Redaktorzy stają się coraz bardziej wybredni rodzaj treści, które chcą połączyć ze swoimi publikacjami lub mediami. Na koniec dnia dostajesz to, za co zapłaciłeś. Jest to opinia ekspertów, którzy głęboko wierzą, że bezpłatne komunikaty prasowe nie są tak naprawdę bezpłatne.

[ff id=”6″]