Skip to main content
Budownictwo

Chroń swoją własność intelektualną

By 7 kwietnia 2020No Comments

Załóżmy, że wybierasz to, co ostatnio zrobiłem, i kontaktujesz się z partnerem wykonawczym firmy konsultingowej. Sugerują, że obie firmy zgadzają się rozważyć możliwość zawarcia sojuszu biznesowego, który może stać się bardzo opłacalny. W biznesie chodzi o biznes i od czasu do czasu solowy preneur z właściwą perspektywą musi złożyć dobrą propozycję. W końcu nic się nie odważyło, nic nie wygrało.

Istnieje jednak ryzyko, zwykle dla mniejszej firmy. Solopreneurs zazwyczaj oferują usługi niematerialne, lepiej znane jako własność intelektualna. Działamy w oparciu o naszą wiedzę i osąd, naszą markę i naszą reputację, które wyróżniają nas spośród tłumu i pozwalają nam zarabiać na życie.

Zawarcie sojuszu biznesowego lub joint venture zwykle wiąże się z dzieleniem własności intelektualnej z jedną lub wszystkimi stronami (w takim przypadku byłbym). W jaki sposób możesz uchronić się przed pozbawionymi skrupułów operatorami, którzy mogą zdecydować się na wykorzystanie twojego cennego adresu IP, gdy jesteś tam, próbując być proaktywnym i sugerować potencjalne okazje potencjalnym nabywcom?

Adwokat Denver, Susan F. Fisher, definiuje własność intelektualną lub tajemnice handlowe jako „każdą formułę, metodę lub informacje, które dają przewagę konkurencyjną… wszystko, co wymaga czasu, pieniędzy lub wysiłku w celu opracowania, a Ty nie chcę ”. Poznać konkurentów. „

Większość sojuszy biznesowych, w tym umowy licencyjne, wymaga samodzielnej drukarki lub właściciela firmy do ujawnienia tajemnic handlowych i innych praw własności intelektualnej. Ochrona monety twojego imperium jest najwyższym priorytetem. Zaskakujące jest to, że ochronę tajemnic biznesowych można zazwyczaj wykonać w kilku prostych krokach, których wdrożenie nie kosztuje żadnych pieniędzy.

Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie twojej własności intelektualnej lub tajemnic handlowych jako ograniczonego materiału, który nie jest zatem dostępny do ogólnej dystrybucji. Oznacz materiał „Poufne” dużymi pogrubionymi literami. Drugim krokiem jest wymaganie specjalnego hasła w celu uzyskania dostępu do pliku dokumentu w celu zapewnienia dodatkowego poziomu bezpieczeństwa.

Trzecim środkiem bezpieczeństwa IP jest wyraźne stwierdzenie w liście lub wiadomości e-mail, do którego dołączony jest plik zawierający informacje IP, że informacje w nim zawarte są chronione i poufne oraz że są dostarczane jako część propozycji biznesowej chcesz otrzymać zapłatę, jeśli propozycja zostanie wdrożona.

Wprowadzenie takich środków ochronnych nie tylko chroni własność intelektualną, ale także pokazuje spory prawne z prawnikami, sędziami i ławnikami przysięgłych, że zidentyfikowali Państwo swoją własność intelektualną jako poufną i nie są przeznaczone do ogólnej dystrybucji. że ujawniłeś, że udostępnione informacje są poufne; oraz że zamierzałeś i próbowałeś chronić swoje IP.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa polega na tym, że strona, z którą udostępniasz adres IP, podpisze umowę o nieujawnianiu. NDA zapewnia formalną ochronę prawną twojej własności intelektualnej i tajemnic handlowych. Ponadto NDA określa, które informacje są chronione, a które nie, a także opisuje wytyczne, w jaki sposób można wykorzystać IP i jak długo informacje muszą pozostać poufne. Na NDA twój prawnik powinien poprosić o zwrot wszystkich kopii poufnych informacji opisujących składniki twojego „tajnego sosu” na koniec tego okresu.

Bądź więc przedsiębiorczym preneurem solo i przedstaw dobry pomysł właściwemu decydentowi. Upewnij się, że zakładasz firmę na właściwej stopie, wykonując kilka bezpłatnych kroków w celu ochrony swoich interesów.

Dziękuję za przeczytanie

Kim

[ff id=”2″]