Skip to main content

Umowa najmu jest często nazywana umową najmu, zwłaszcza jeśli wynajmujesz nieruchomość lub nieruchomość, taką jak budynki. Możesz wynająć nieruchomości do parkowania pojazdów, magazynów, pomieszczeń biurowych / biznesowych, rolniczych, instytucjonalnych lub rządowych oraz oczywiście mieszkań. Zasadniczo umowa najmu określa, kto, co, kiedy i ile.

Jako najemca może być konieczne określenie, kto będzie z Tobą przebywał, czy jest to współlokator, rodzina czy inni. Umowa najmu zawiera również wytyczne właściciela lub właściciela dotyczące zwierząt domowych. Umowa najmu określa, kiedy wynajmujący może wejść do twojego domu, zwykle w nagłych przypadkach. Jako najemca jesteś w posiadaniu nieruchomości, a jeśli wynajmujący wejdzie do twojego domu bez odpowiedniego powiadomienia lub upoważnienia, naruszy twoje prawa i wejdzie do domu.

Dzierżawiona nieruchomość lub nieruchomość może obejmować prawie całość lub część nieruchomości, w tym grunty, w całości lub w części. Czasami dzierżawa obejmuje dostęp do niektórych basenów, łazienek, pralni, przeniesionych parkingów i innych rzeczy, gdy przestrzeń jest wspólna. Gdy opisano dostęp do pokoi, określają one godziny, w których można z nich korzystać.

Kiedy wynajmowałeś pokój w hotelu na jedną noc, czy wiesz, że podpisałeś umowę najmu? Być może już podpisałeś jeden na raz, ale przykro nam cię zwolnić, ale długoterminowe umowy najmu są zwykle bardziej szczegółowe. Leasing może stanowić, że pozostaniesz tylko na kilka dni, tygodni, miesięcy lub lat. Zwykle dzierżawa jest miesięczna lub roczna i zwykle czynsz za dzierżawę roczną jest tańszy, ponieważ wyklucza się miesięczny koszt sprzedaży. Wadą długoterminowej umowy najmu jest to, że zostaniesz ukarany, jeśli zdecydujesz się na wcześniejszy wyjazd. Dobrą wiadomością jest jednak to, że umowa najmu może przewidywać, że umowa najmu zostanie automatycznie przedłużona, więc umowa najmu może być najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli najemca nie może zapłacić lub nie postępuje zgodnie z wytycznymi, wynajmujący może poprosić cię o „opuszczenie” nieruchomości według własnego uznania (prawny termin na wakacje). Jeśli najemca odmówi, wynajmujący wyniesie 99,9%. nadal wysyłamy powiadomienie o eksmisji. W wielu stanach zmiana właściciela zamka drzwi lub usunięcie rzeczy osobistych jest nielegalna, a przymusowe wysuwanie osoby bez nakazu sądowego jest niezwykle nielegalne. Jeśli wynajmujący naruszy którekolwiek z powyższych postanowień, skontaktuj się z prawnikiem. Masz prawo do odszkodowania za „potrójne szkody” powiększone o koszty prawników & # 39; Opłaty Właściciel może spotkać się z surowymi sankcjami karnymi, jeśli zdecydujesz się na wniesienie oskarżenia.

Wreszcie, umowa najmu poda ci kwotę, jaką płacisz i na jakiej podstawie, miesiąc po miesiącu, co roku, tak długo, jak chcesz, a nawet z góry. Typowa „zaliczka” składa się z kwoty pierwszego i ostatniego miesięcznego czynszu oraz kaucji. Jeśli nie zwrócisz swojej nieruchomości w normalnym stanie „zużycia”, wynajmujący może wstrzymać depozyt w celu pokrycia szkody. Jeśli wymagany jest depozyt, w niektórych stanach wynajmujący musi podać numer konta bankowego i nazwę banku, na który wpłacono depozyt. Niektóre stany wymagają również od właściciela wykazu istniejących szkód majątkowych lub państwo zmusza go do zwrotu depozytu.

[ff id=”2″]