Skip to main content

Niedawno, po rozmowie z grupą specjalistów budowlanych, lokalny dystrybutor Tyvek przedstawił mojemu koledze swoją kartę. Tyvek służy między innymi do pakowania budynków na placach budowy. Sama karta wykonana jest z Tyvek, co zapewnia zabawne, dotykowe, wzmacniające markę doświadczenie. Nie mam wątpliwości, że wiele rozmów rozpoczęło się od „wow – z czego wykonana jest ta karta?”

Wizytówka to szczególny przykład punktu kontaktu marki, miejsca, w którym spotyka się Twoja marka jako pośrednik w obrocie nieruchomościami i zamierzeni kupujący dom.

Doświadczeni marketerzy często mówią: „Wszystko się komunikuje”. To szeroka koncepcja, ale punkty kontaktowe marki wprowadzają ją w życie. Wszystko, od wizytówki do faktycznego produktu lub usługi, mówi coś o Twojej marce jako brokerze – a Twoim zadaniem jest wiedzieć, co mówi.

Skuteczni marketerzy wiedzą, że muszą być celowi we wszystkim, co robią. Innymi słowy, przed wybraniem marki musisz zdecydować, z czego chcesz być znany. Zostanie napisane, dlaczego jesteś najlepszym wyborem dla nabywców domów, z którymi chcesz pracować. Głos, osobowość i wygląd muszą być odpowiednie. Następnie możesz wysłać tę wiadomość za pośrednictwem wszystkich dostępnych kanałów komunikacji.

Te kanały to punkty kontaktowe Twojej marki. Może to obejmować reklamy, materiały marketingowe, strony internetowe i artykuły papiernicze. To są oczywiste. Punkty kontaktowe, o których nie myślisz, to te, które mogą powodować problemy. Są to na przykład wiadomości poczty głosowej, wykonywanie połączeń (od każdego, kto odbierze telefon w Twoim imieniu) oraz pojawienie się współpracowników, samochodu lub biura.

Aby rozwinąć tę kwestię, musisz upewnić się, że każda z tych chwil kontaktu rzeczywiście buduje czynnik „wiedz, polub i ufaj” swoim idealnym klientom. Jeśli chcesz być znany jako wyjątkowo biznesowy, poczta głosowa musi być bardzo trafna, a sukienka bardziej wyrafinowana. Jeśli chcesz, aby Twoja marka składała się z większej liczby osób, poczta głosowa może mieć bardziej przyjazny lub inspirujący przekaz, a sukienka może być bardziej swobodna.

Najważniejsze jest konsekwencja. Chcesz, aby każdy punkt kontaktowy każdej marki wzmocnił ten sam przekaz. Nie pozwól, aby ukryte punkty kontaktowe marki zniszczyły marketing Twojego brokera. Pamiętaj, że wszystko się komunikuje. Ta nagła wiadomość poczty głosowej lub brudny samochód mogą cofnąć wiele ciężkiej pracy.

[ff id=”3″]