Skip to main content
Budownictwo

Co robię na Big Island? Odwiedź piękne parki metropolitalne Hilo

By 23 marca 2020No Comments

Parki miasta Hilo

Hilo to piękne, szalone, łamiące serce, uzależniające studium kontrastów, piękne, ale mokre, miejskie, ale zaniedbane, zajęte, ale zrelaksowane. Może padać przez 50 dni z rzędu przez cały dzień, ale gdy świeci słońce, masz widok na Mauna Loa i Mauna Kea z Ogrodów Lilioukalani lub Zatoki Hilo, gdy jesteś na Kaumana Drive lub z gór Las deszczowy i zatkane wąwozy, które prowadzą do pięknych małych plaż wzdłuż autostrady na północ od miasta, sprawiają, że Hilo jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Hilo, siedziba władzy politycznej na Hawajach, przeżywa długi, bolesny upadek ekonomiczny i fizyczny. Po długim przegraniu wojny o władzę społeczną, walce o turystów i walce o przyciągnięcie nowych mieszkańców i przemysłu do nowszej, czystszej, pracowitszej i dużo bardziej słonecznej dzielnicy West Side, wydaje się zadowolony z siedzenia i relaksu ich laury jako niegdyś bogate centrum przemysłu cukrowniczego w minionej epoce i wyniośle dyktują politykę i politykę pozostałej części wyspy. Ale nawet w rozproszeniu i rozpadzie Hilo jest czarujący, interesujący i fascynujący. Jak kurtyzana w ostatnich latach, marnując swoje bogactwo i zmuszając ją do życia na cele charytatywne swoich bogatszych krewnych, Hilo jest nadal reprezentacyjna, ale o wiele bardziej godna uwagi ze względu na jej szorstkie i lekko rażące historie o przeszłości. Od spokoju arboretum Hilo po relaks trawników i drzew w ruchliwym centrum miasta w parku miejskim Kalakaua, Hilo jest obdarzony mnóstwem pięknych, relaksujących parków. Do większości tych parków można dojechać środkami transportu publicznego. Szybko odwiedźmy niektóre z moich ulubionych.

Bayfront Park

Pewnego razu wściekła fala drapała długą, czarną, piaszczystą plażę, z którą spotkał się kiedyś Hilo. Stąd Kamehameha wypuścił swoją flotę wojenną 1000 kajaków, podbijając inne wyspy Hawajów. Tutaj pokolenia Hawajczyków spacerowały po wyłożonej kokosem plaży, obserwowały wschody słońca, cętkowane delfiny i wieloryby, czekając na powrót floty rybackiej z dnia pracy i robienia wszystkiego, co wszyscy robili wszędzie, spacerując wzdłuż pięknej plaży . Bez wątpienia powiedzieli sobie to samo, co dzisiejsi Hawajczycy mówią: „Na szczęście mieszkamy na Hawajach!” Dziś oswojony falochronem, który chroni Hilo przed dewastacją burzliwego oceanu, wciąż pozostaje 300-metrowa pozostałość szarej, piaszczystej plaży wzdłuż Hilo Bayfront Park. Ten długi, wąski park między zatoką a ulicą jest fenomenalnie popularny wśród lokalnych surferów i rybaków i stanowi punkt wyjścia dla miłośników kajaków. Nie ma wiele do pływania, ponieważ woda jest pochmurna i zimna, co prowadzi do ponurego nurkowania z rurką; Mimo to jest to miłe miejsce do oglądania wschodu słońca i spacerów z kimś wyjątkowym.

Park Mooheau

Duża estrada w stylu pawilonu i dworzec autobusowy z około 1930 roku stanowią centrum działalności w parku Mooheau w centrum Hilo. Na pozostałościach części zatoki Hilo, która została zniszczona przez tsunami w 1946 i 1960 r., Znajduje się dworzec autobusowy, podstacja policji, stanowisko informacyjne i toalety publiczne. Szerokie, zacienione, trawiaste parki rozciągają się między Hilo i zatoką i zapraszają na piknik, drzemkę lub relaks w tropikalnym słońcu. Na tej wyspie transport publiczny nie jest bliski minimalnym standardom krajów uprzemysłowionych XXI wieku, ale połączenie autobusowe na całej wyspie, które jest niepraktyczne i mylące, podobnie jak często nieaktualne rozkłady jazdy, może mieć zadziwiającą przewagę, jeśli podróżny doceni wysoki koszt Tired of Hawaii: Jest całkowicie darmowy i wszędzie. Przed wejściem na pokład upewnij się, że dokładnie rozumiesz harmonogram. Autobusy nie zawsze wracają do miasta nocą, wiele z nich jest zaparkowanych na końcu trasy, więc całkiem możliwe jest utknięcie w patyku. W takim przypadku szybko zrozumiesz, dlaczego tak pozornie małe miejsce nazywamy „Wielką wyspą”.

Wyspa kokosowa

Mała wyspa na krańcu półwyspu Waiakea, Coconut Island lub Moku Ola – „wyspy życia” na Hawajach – jest teraz lokalizacją czarującego parku. Wyspa Kokosowa jest popularnym miejscem do wędkowania i kąpieli wśród mieszkańców, dostępnym przez most dla pieszych w pobliżu wejścia do Ogrodów Królowej Lilioukalani. Ma chronioną dziurę do pływania, a dzieci bawią się w odważne gry, które zanurzają się w pozostałościach starego nabrzeża. Jeśli tu pływasz, upewnij się, że Hilo Bay ma jedną z najwyższych gęstości rekinów młotów na świecie. Jeśli rekiny nie przejmują się wszystkimi smacznymi, wielkościowymi kęsami dzieciaki pluskające się wokół, prawdopodobnie zapewnią ci również przerwę. Wyspa Kokosowa jest również gospodarzem pokazu sztucznych ogni Hilo 4 lipca i różnych uroczystości podczas Dnia Księcia Kuhio i Festiwalu Merrie Monarch. Moku Ola była niegdyś pu’u honua lub schronieniem, ważnym miejscem dla obywateli oskarżonych o naruszenie prawa. W czasach przedkontaktowych złożony i ścisły system prawny znany jako system okapów kontrolował i regulował wszystko na starożytnych Hawajach, od kolejności płodozmianu do odpowiednich relacji seksualnych, które ryby można złowić, o której porze roku i które pory roku Jedzenie mogło być spożywane przez kobiety i odpowiedni szacunek dla królów. Na przykład łamanie głowy dla mężczyzn i kobiet, aby jeść lub być razem lub spać w tej samej zdrowej osobie lub domu. To był kaptur dla kobiet jedzących wieprzowinę lub banany, albo dla obywateli, którzy patrzyli na króla lub stawali na podłodze, po której nadepnął, lub na swoim cieniu. Zgodnie z prawem Kapu, kara była szybka i surowa za każde przestępstwo: natychmiastową śmierć z kłucia, uboju, zadławienia, utonięcia lub spalenia. Nie było odwołania ani odwołania; Werdykt był natychmiastowy i ostateczny. Chyba że oskarżony nie może uciec do jednego z wyznaczonych heiausów Pu & u Honua lub „Schronienia”. Tam oskarżeni przechodziliby ceremonię czystki przez Kahunę i byli uwolnieni od wszystkich zbrodni oraz mieli swobodę powrotu z rodziny i przeszłego życia. Kobiety, dzieci i chorzy również szukali schronienia w Pu’u Honua w czasie wojny, podobnie jak pokonani wojownicy, którzy chcieli poddać się zwycięskiemu szefowi.

Ogrody Lilioukalani

Te 30-hektarowe ogrody wzdłuż Hilo Bay, nazwane na cześć ostatniej królowej Hawajów, mają dwie mile ścieżek wijących się przez strumienie, mosty oraz wzdłuż pagód i kamiennych latarni, które stanowią spektakularne miejsce do spacerów i oglądania wschód słońca nad morzem lub zachód słońca nad zatoką Hilo i Mauna Kea. Ogrody te są wyjątkowym miejscem i zasługują na dokładne zbadanie.

Jaskinia Kaumana

Świetlik prowadzący do 25-milowej jaskini Kaumana znajduje się w hrabstwie Park w pobliżu znaku 4-milowego po stronie Hilo Saddle Road. Betonowe schody prowadzą przez dżunglę lasu deszczowego na dno zawalonego dołu, który tworzy dwa wejścia do jaskini. Większość ludzi przyciąga wejście po prawej stronie, duży otwór, który prowadzi do jaskiniowych pokoi. W tym wejściu zachowały się graffiti od setek lat temu do dziś zarysowane w skałach. Ciekawsze jest jednak wejście po lewej stronie, które prowadzi przez ściśnięcie i niskie punkty do licznych pomieszczeń o fascynującej architekturze speleo i formacjach jaskiniowych. Obie jaskinie ciemnieją w odległości mniejszej niż 300 stóp w obu kierunkach. Istnieje ponad 3 km łatwo dostępnej, dzikiej jaskini, którą można tu odkryć. Jeśli jednak planujesz zrobić coś więcej niż szybka inspekcja w pobliżu wejść, weź kask, wodę i co najmniej 3 źródła światła. Krótka wycieczka po jaskiniach zajmuje mniej niż 20 minut. Parking dla jaskiń znajduje się naprzeciwko parku. Przechodząc przez ulicę, należy zachować szczególną ostrożność. Publiczne toalety, stoły wodne i stoły piknikowe są dostępne w parku.

Wailuku River Park / Rainbow Falls

Rainbow Falls jest przedmiotem najnowszej i dawnej legendy oraz pięknego miasta Hilo. Mówi się, że jaskinia pod tęczowymi wodospadami była domem Hiny, matki półboga Maui, która przyniosła ludzkości ogień. Mówi się również, że to miejsce, w którym Kamehameha pochował kości swojego ojca. Charakterystyczny kształt tęczowych spadków tęczy najlepiej widać w umiarkowanych rzekach … za mało wody i tylko jedna mżawka, za dużo drenażu, a wodospady łączą się w jeden, szalejący kanał. Jednak zawsze jest to piękne miejsce i warte odwiedzenia. Waianuenue na Hawajach oznacza „tęczę w wodospadzie” i prawie każda wioska na Hawajach wystarczająco duża, aby mieć utwardzone drogi, ma „ulicę Waianuenue”. Ten specjalny wodospad został nazwany przez starych Hawajów „Waianuenue” i pozostaje królową jego imiennika. Niezwykły i piękny wodospad, którego tęcze, które są symbolem stanu Hawajów, najlepiej widać w środku do późnego rana. Postępuj zgodnie ze ścieżką po lewej stronie wzdłuż brzegu rzeki, aby pływać i wędrować. Należy jednak pamiętać, że pływanie w rzekach i w pobliżu spadającej wody jest niebezpieczne. Nie wchodź, jeśli nurt jest szybki lub jeśli ostatnie deszcze przypłynęły rzeką.

Reeds Bay Park / Kuhio Kalaniana ole Park

Te dwa parki znajdują się po obu stronach zatoki Reed’s, małej zatoczki wypełnionej łodzią w zatoce Hilo obok klubu golfowego Naniloa Country Club i naprawdę tworzą plażę. Parki są popularnym miejscem do pływania, pikników, wodowania łodzi i ogólnych gier dla mieszkańców Hilo. Pawilon, nocnik, dużo trawnika, stoły piknikowe i krajobrazowe wybrzeże sprawiają, że jest to przyjemne miejsce na spędzenie popołudnia. Dojazd do Reeds Bay Park z Banyan Drive i Kuhio Kalaniana ole Park z Kalaniana Ole Drive.

Leiiwi Beach Park & ​​# 39;

Leiiwi to prawdziwy klejnot parku na plaży i kolekcji pływów, stawów pływowych, trawników i skał w cieniu dużych palm, afrykańskich tulipanów i drzew hala. Ten park jest jednym z lepszych miejsc na spędzenie dnia na plaży w okolicy Hilo. Stoły piknikowe, pawilony, miejsca do grillowania, woda i czyste toalety tworzą infrastrukturę w tym pięknym parku

Richardson Beach Park

Niemal powszechne doświadczenie odwiedzających Hawaje polega na tym, że chociaż jest to z pewnością piękne, zachwycające i wyjątkowe, wyjątkowe miejsce, niezależnie od uprzedzeń, jakie podróżnik może mieć na temat Hawajów, ich doświadczenia są nieco inne niż się spodziewano. Richardson Beach Park z wysokimi palmami, basenami ze słodką wodą, pięknymi falami, zacisznymi i cichymi basenami pływowymi, trawnikami i ogólną atmosferą tropikalnego raju jest prawie na pewno zbliżony do tego, czego większość turystów oczekuje na Hawajach – dlatego jest tak popularny . Jeśli będziesz tu w jeden z dwóch lub trzech słonecznych dni, które Hilo będzie miał w tym roku, Richardson Beach Park jest prawdopodobnie najpiękniejszym, kojącym i zachęcającym miejscem we wschodniej części wyspy. Widok Mauna Kea ze wschodu i zachodu słońca z tej plaży jest wyjątkowy. Nurkowanie tutaj wzdłuż małej czarnej, piaszczystej plaży jest najlepsze w okolicy Hilo, a surfowanie to ruchliwa mieszanka fal dla początkujących i zaawansowanych. Hawaii County Division of Aquatics znajduje się w tym parku. Dostępnych jest wiele interesujących informacji od tych przyjaznych, pomocnych osób. Woda przybrzeżna, którą często odwiedzają delfiny i żółwie morskie, jest nieco zimna podczas wejścia na pokład ze względu na źródła świeżej wody, ale wkrótce ogrzewa się kilkadziesiąt metrów od brzegu. Prądy i surfowanie mogą być czasami trudne. Dlatego zwróć uwagę na zalecenia ratownika. Toalety, prysznice, woda, stoły piknikowe i ratownik dopełniają udogodnień tego cudownego miejsca. Jest tu także podstacja policji na Hawajach.

Onekahakaha County Beach Park

Z długich pasów otaczających ten park, najbardziej popularna kąpiel znajduje się po wschodniej stronie, naprzeciwko ulicy Kalanianaole przy stawach rybnych Loko Waka. Dwa chronione baseny przyciągają tu pływaków; Właściwy jest piaszczysty i idealny dla małych lub niebezpiecznych pływaków. Lewa jest skalista i pełna „vana” lub jeżowców. Jeżowce to pokryte cierniem szkarłupnie, które żyją w płytszych basenach, zatokach i lagunach. Nurkowanie z rurką jest uczciwe na plaży Onekahakaha, a miejscowi wydają się być w stanie uzyskać dobre wycieczki z małego surfingu zarówno na boogie, jak i na longboardach. Słowo o jeżowcach: jeśli pływasz w obszarze, w którym żyją te kłujące, ale piękne stworzenia, nie ma realnego niebezpieczeństwa, ale należy zachować ostrożność. Wchodzenie, chwytanie, a nawet obchodzenie się może powodować bolesne rany wypełnione łagodną, ​​ale drażniącą toksyną, a kolce mogą zostać osadzone w skórze lub, co gorsza, złamane. Jeśli utkniesz z jeżowca, możesz złagodzić uczucie pieczenia wywołane przez toksynę, luźno owijając ranę bandażem, który od czasu do czasu nasączony jest białym octem. Ocet nie tylko neutralizuje toksyny, ale także rozpuszcza kręgosłup. Należy również zachować ostrożność w celu dezynfekcji rany i utrzymania jej w czystości.

James Kealoha Beach Park

James Kealoha Beach Park jest czasem uważany za „czarną owcę rodzinnych klejnotów” w systemie Hilo Park. Ta reputacja jest zasłużona, biorąc pod uwagę nieco rustykalny charakter udogodnień i ich historię jako szorstkie miejsce spotkań bezdomnych, handlarzy narkotyków, prostytutek i innych różnorodnych ner-do-studni. Jednak hrabstwo dołożyło ostatnio wszelkich starań, aby usunąć mniej pożądane elementy z tego parku, i jest to naprawdę, naprawdę odosobnione, puste, wspaniałe miejsce do kontaktu z oceanem i lasem tropikalnym. Nie ma tu prawdziwej plaży, tylko dzikie wybrzeża i fale, świetne wędkowanie na wybrzeżu i właściwe surfowanie w odpowiednich warunkach.

[ff id=”2″]