Skip to main content

Giełda 1031 to potężne narzędzie do budowania aktywów, które pozwala handlować, konsolidować, dywersyfikować, wykorzystywać lub przenosić inwestycje w nieruchomości, unikając zysków kapitałowych i odzyskując podatki. Dzięki giełdzie 1031 unikasz podatków przy każdym przejściu z nieruchomości inwestycyjnej do następnej. W ten sposób możesz zatrzymać cały swój kapitał i zainwestować go zamiast dzielić się nim z Wujkiem Samem.

Chociaż giełda 1031 może zaoferować inwestorom znaczne korzyści z odroczenia podatku, transakcja musi spełniać surowe wymogi IRS. Jednym z tych wymogów jest to, że własność i aktywa zastępcze zaangażowane w giełdę 1031 są „podobne”.

W przypadku wielu transakcji „podobny rodzaj” jest dość prosty. Na przykład inwestor porzuca wynajmowaną nieruchomość wielorodzinną i zastępuje ją inną nieruchomością przeznaczoną na wynajem wielorodzinną. W tym scenariuszu nie ma wątpliwości, że nieruchomość zastępcza jest podobna do nieruchomości opuszczonej. Ale czy są scenariusze, w których „podobnie myślący ludzie” mogą stać się bardziej zagmatwany?

Tak

Istnieje wiele sposobów, w jakie dwie pozornie różne działki nieruchomości można faktycznie uznać za „podobne” do celów 1 031 giełd. Należą do nich:

~ Właściwość można wymienić na dwie lub więcej właściwości

~ Wiele właściwości można wymienić na jedną właściwość

~ Nieruchomości inwestycyjne można wymienić na nieruchomości komercyjne i odwrotnie.

~ Nie ulepszone właściwości można wymienić na ulepszone

~ Ulepszone właściwości można wymienić na nie ulepszone

~ Pełną własność można wymienić na niepodzielny procentowy udział między wieloma właścicielami

Istnieją jednak niektóre transakcje, które nie kwalifikują się jako „podobne” na potrzeby giełdy 1031. Największy problem często dotyczy osobistego zamieszkania inwestora. Mówiąc najprościej, zasady IRS nigdy nie zabraniają osobistego zamieszkania kwalifikowania się do 1031 wymian.

IRS jest znany z wybaczania błędów. Rozważając bardziej skomplikowaną wymianę 1031, należy skonsultować się ze specjalistą znającym tego rodzaju transakcje.

1031 wykwalifikowanych ekspertów ds. Pośredników kapitałowych od ponad dekady pomaga inwestorom we wszystkich aspektach giełd 1031. Bez względu na to, czy jest to Twoja pierwsza 1031, czy Twoja dziesiąta, nasz zespół jest gotowy pomóc Ci we wszystkich aspektach transakcji. Nasz zespół ściśle współpracuje z Tobą, Twoimi prawnikami i księgowymi, aby upewnić się, że wszystkie aspekty transakcji są wykonywane ze 100% dokładnością wymaganą do spełnienia surowych zasad I przepisów dotyczących 1031 giełd.

[ff id=”2″]