Skip to main content

Co to jest muzyka fusion? Nie musisz być naukowcem nuklearnym, aby zrozumieć muzykę fusion. Spójrzmy na podstawową definicję fuzji. „połączenie różnych rzeczy przez lub jakby przez stopienie; Mieszanie; Koalicja. ” Ta definicja pochodzi z New World Dictionary of the American Language, Second College Edition. W muzyce zestawiane są różne elementy muzyczne, często z różnych gatunków muzycznych. Oto kilka przykładów muzyki fusion;

  • Rock reggae

  • Rap rock

  • Jazz Fusion

  • Cygański punk

  • Gypsie Jazz

  • Folktronica

  • Folk metal

  • Ludowy punk

  • Celtycki punk

  • Rap kraju

Z większości tych tytułów możesz zobaczyć, który gatunek został zmieszany z którym innym gatunkiem. „Country Rap” to oczywiście muzyka country zmieszana z muzyką rap, a „Folk Punk” to muzyka ludowa zmieszana z muzyką punk. Oczywiście jest to tylko niepełna lista, ponieważ kombinacje są praktycznie nieograniczone. Ponieważ jestem pochodzenia germańskiego, odwiedziłem wiele festiwali Oktoberfest i usłyszałem „Umpah Bands” grające rockowe piosenki. Jednym z najbardziej udanych rodzajów muzyki fusion jest country rock.

Innym terminem na muzykę fusion jest „cross-over”. Prawdopodobnie słyszałeś termin „cross-over hit”, który odnosi się do piosenki, która zwróciła uwagę słuchaczy różnych gatunków muzycznych. Muzyka fusion często powstaje z chęci zespołu dotarcia do szerszej publiczności, ale może także wynikać z chęci stworzenia wyjątkowego lub nowego brzmienia.

Najbardziej wybitni artyści muzyczni mieli własne, unikalne brzmienie, a to właściwie produkt końcowy tego procesu fuzji, o którym mówimy. Chociaż niektóre wysiłki syntezy jądrowej są bardzo oczywiste, to znaczy, że połączyły one bardzo rozpoznawalny element muzyczny z innym bardzo identyfikowalnym elementem muzycznym, niektóre procesy syntezy są znacznie bardziej subtelne i obejmują większą liczbę elementów muzycznych.

Aby zilustrować tę kwestię, opowiem krótką historię o tym, kiedy usłyszałem wykład nieżyjącego już wielkiego autora Raya Bradbury’ego. Wiedział, że przemawia do publiczności młodych pisarzy, i po prostu powiedział, że jeśli chcesz być pisarzem, po prostu czytasz, czytasz i czytasz i to wychodzi. W jakiś sposób zrozumiałem dokładnie to, co mówił, że jako pisarz nie zamykasz się w wieży z kości słoniowej, ale raczej kontaktujesz się z pismami innych autorów tak bardzo, jak to możliwe, a potem wychodzi to w mieszance, która odzwierciedla Twoją osobowość. odzwierciedla.

Możesz wziąć prawie każdego wielkiego muzyka i prześledzić jego ulubionych osobistych muzyków w jego muzyce. Na przykład w Beethovenie znajdujemy Mozarta, Haydna, Handle i Bacha, którzy nie zostali dosłownie zburzeni, ale przedstawieni stylistycznie w unikalnej dla Beethovena mieszance. Jeśli naprawdę spojrzymy, zobaczymy, że żaden gatunek muzyczny nie pojawił się niespodziewanie, ale produkt, który jest muzyką fusion.

[ff id=”5″]