Skip to main content

Jest tak wiele różnych sposobów, w jaki ludzie żyją dzisiaj, ale jest jeden temat, który łączy życie większości ludzi w naszym świecie – większość z nas chce lepszego życia.

Chcemy ulepszyć jeden aspekt w szczególności lub wiele aspektów naszego życia, poprzez osiągnięcie pewnego rodzaju „sukcesu” w dziedzinie, która naszym zdaniem wymaga pracy.

  • Niektórzy ludzie żyją „doskonałym amerykańskim życiem”, dobra robota, ładny dom, miła rodzina, ale nadal czują, że ich życie zaginęło. Mogą nawet mieć wszystko, czego kiedykolwiek chcieli, ale gdzieś jest ich więcej – nawet jeśli nie potrafią wyjaśnić, czym jest to „więcej”.
  • Niektóre osoby czują się przepracowane i niewystarczająco spełnione, prowadząc wyścig szczurów w świecie pies-jedz-pies. Długie godziny stresujących dni mogą zapewnić chwilowe poczucie spełnienia, ale czasami zastanawiają się: „Co to wszystko znaczy?” Ponadto stres związany z tym stylem życia może powodować wszelkiego rodzaju długotrwałe problemy w ich związkach, zdrowiu i ogólnym samopoczuciu.
  • Niektórzy ciągną się z dnia na dzień do prac, które opróżniają ich umysł, ciało i duszę, ledwo przeżywa, zawsze szuka następnej przerwy, następnego weekendu, kolejnych wakacji …
  • Niektóre mają trudności finansoweutrzymanie od pensji do pensji, lub gorzej, życie bez pensji lub innego wiarygodnego źródła dochodu. Mogą być szczęśliwi i odnosić sukcesy na wiele innych sposobów, ale ten jeden czynnik znacznie ogranicza możliwości, jakie mają w życiu.
  • Niektórzy osiągnęli swoje cele finansowe, z wszystkimi pieniędzmi, jakie kiedykolwiek mogli wydać, ale nadal nimi są wciąż nie zakochany i prawdziwe przyjaźnie. Zastanawiają się, czy ich partnerzy i znajomi są z nimi tylko dla pieniędzy i decydują się na biznesowe „ustalenia”, zamiast ryzykować intymność prawdziwej miłości i więzi.
  • Niektórzy wymieniają prawie wszystko, co posiadają, aby odzyskać zdrowie.
  • Niektórzy „robią to, co muszą”, ale wciąż szukają swojego prawdziwego celu w życiu. Albo nie znaleźli sensu celu, ale w ogóle go nie szukają, rezygnując z „jak życie”.
  • Niektórzy wędrują w kółko i popełniają te same błędy i znaleźć się w tych samych nieprzyjemnych okolicznościach w kółko i przysięgać (ponownie), że „to będzie ostatni raz”.

Czy któryś z tych przykładów brzmi znajomo? Wszystkie powyższe scenariusze opisują ludzi, którzy są ograniczeni w sposób, który czyni ich mniej szczęśliwymi i spełnionymi w życiu – nawet jeśli mogą być niezwykle „sukces” na wiele innych sposobów.

Więc gdzie leży szczęście? Co to jest sukces (z dużą literą S)? Wydaje się, że istnieje wiele aspektów tego typu holistycznego sukcesu, który nazywamy sukcesem 360 °. Na podstawie powyższych przykładów widzimy, że choć aspekt finansowy jest ważny, sukces 360 ° obejmuje również osobistą satysfakcję z samorealizacji, relacji, rodziny, społeczności, celu życia, duchowości, zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia.

Aspekty sukcesu 360 ° obejmują (między innymi) następujące elementy:

Zdrowie:

Chociaż wielu z nas uważa to za coś oczywistego, bez naszego zdrowia trudno jest naprawdę cieszyć się czymkolwiek innym w życiu. To nasza najcenniejsza własność, ale zwykle jest ona niedoceniana i niewłaściwie wykorzystywana.

Pieniądze:

Jak trafnie to ujęła Madonna: „Żyjemy w materialnym świecie”. Jeśli więc nie osiągniemy pewnego poziomu biegłości w tej dziedzinie, zwykle mamy ograniczone możliwości w życiu. Jednak kontrolowanie pieniędzy niekoniecznie oznacza, że ​​ktoś jest szczęśliwy lub materialistyczny.

Szczęście i samoocena:

Podobnie jak zdrowie, prawie nic nie ma znaczenia, jeśli nie czujemy się dobrze z sobą. Brak poczucia własnej wartości staje się soczewką, przez którą patrzy się na wszystko inne, czyniąc szczęście nieosiągalnym, dopóki wewnętrzne uczucia wątpliwości, niepewności i kpiny nie zostaną rozwiązane. Z drugiej strony monety można też mieć zbyt wiele „samooceny” – to znaczy czuje się ważne z powodu czegoś, co zostało osiągnięte, takiego jak status społeczny / zawodowy, sława czy bogactwo. Nie jest to oczywiście tak naprawdę poczucie własnej wartości, ponieważ jeśli odbierane jest stanowisko, sława lub pieniądze, są to również odczucia osobistego zainteresowania. Prawdziwa samoocena i szczęście pochodzą z niewzruszonego wewnętrznego źródła, które nie zależy od okoliczności zewnętrznych.

Relacje i intymność:

Prawie wszyscy tęsknią za prawdziwymi kontaktami z innymi ludźmi na tym świecie oraz za szczególną intymną relacją, która spełnia się na poziomie mentalnym, fizycznym i duchowym. Podczas gdy wielu z nas szuka tego, wielu z nas jest niedocenianych w tej dziedzinie naszego życia. Niezależnie od tego, czy mamy problemy z nawiązaniem tego rodzaju połączeń, czy też tracimy je, ginąc iskrę życia przez nawyk, wielu z nas wciąż szuka więcej w tej dziedzinie. Ludzkie połączenie, ciepło i intymność to uniwersalne potrzeby, które są ważnymi elementami sukcesu 360 °.

Czas:

Moja mama mawiała: „Jeśli mam czas, nie mam pieniędzy. A jeśli mam pieniądze, nie mam czasu. ” Jaką mądrą jest kobietą. To prawda W rzeczywistości, jedna z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek czytałem o pieniądzach, Twoje pieniądze lub Twoje życie, autorstwa Joe Domingueza i Vickiego Robina, definiuje pieniądze jako „coś, za co wymieniasz energię życiową”. Przez „energię życiową” rozumie się czas, który pozostawiłeś na Ziemi i co jeszcze możesz z tym zrobić. Ile razy mówisz do siebie: „Chciałbym osiągnąć cel x lub spędzić z tobą więcej czasu, gdybym tylko miał wystarczająco dużo czasu …” Wszyscy musimy zmierzyć się z ograniczonym czasem. To, jak spędzamy ten ograniczony czas, robi różnicę.

Realizacja, cel i duchowość:

Większość z nas chce mieć poczucie, że wszystko, przez co przechodzimy w tym życiu, coś dla kogoś znaczy. W tym obszarze znajdują się główne pytania egzystencjalne: „Kim jestem?” i „Dlaczego tu jestem?” Niezależnie od tego, czy to rozpoznajemy, czy nie, szukamy spełnienia i celu. Niektórzy znajdują to w swojej pracy, inni w wierze, inni w rodzinie, inni w swojej społeczności. I wielu wciąż szuka.

Wiedza, mądrość i zrozumienie:

Obszar ten obejmuje satysfakcjonujące uczucie uczenia się po drodze, gdzie mamy wystarczającą perspektywę do dokonywania mądrzejszych wyborów i gdzie zadajemy pytanie: „Co to wszystko znaczy?”

Co za lista! Gdybyśmy mogli rozwijać się we wszystkich tych obszarach, nasze życie byłoby całkiem wspaniałe, prawda? Ale jak możemy zdobyć te wszystkie rzeczy? To nie wydaje się możliwe. Wydaje się nawet, że jeśli realizujemy jedną z nich w 100%, musimy poświęcić inną. Pracujemy, pracujemy, pracujemy, aby osiągnąć finanse, ale nie mamy wystarczająco dużo czasu dla siebie (nie mówiąc już o związku). Alternatywnie, tak bardzo koncentrujemy się na spełnieniu, realizując nasze twórcze marzenia, aby utknąć w późniejszym życiu dzięki zadłużeniu i obciążeniom finansowym. Co więcej, jeśli będziemy realizować jeden z tych obszarów przy zaledwie 50% wysiłku, prawdopodobnie nigdy nie osiągniemy naszych celów.

To tak, jakby istniały wszędzie niewidoczne granice, pozostawiając nas w ograniczonym życiu i nie pozwalając nam osiągnąć naszego prawdziwego potencjału. Kiedy myślimy o powyższej liście cech, zdajemy sobie sprawę, że tam, gdzie jesteśmy silniejsi (pieniądze, zdrowie, wiedza), jesteśmy bardziej wolni. I odwrotnie, wszędzie tam, gdzie jesteśmy nieco słabo rozwinięci, jesteśmy nieco bardziej ograniczeni (czy zawsze możemy to sobie przyznać, czy nie). Właśnie dlatego tak naprawdę mówimy (o co chodzi w sukcesie 360 ​​°) WOLNOŚĆ OGRANICZEŃ, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Możliwe jest życie bez ograniczania się przez normalne ograniczenia, które większość ludzi doświadcza każdego dnia. I bez tych ograniczeń możesz osiągnąć sukces w dowolnym wybranym obszarze.

Jestem pewien, że ktoś kiedyś powiedział ci, żebyś spróbował „myśleć nieszablonowo”. To takie nadużywane stereotypy, że większość z nas wzdryga się, gdy słyszymy to w kółko. Ale to zdanie ma głębokie znaczenie, które często jest pomijane. Oznacza to próbowanie myślenia w nowy sposób, poza normalnymi, zwykłymi wzorcami myślenia.

Nigdy nie zadajemy sobie pytania: „Hej, skąd to pudełko?” i „Dlaczego muszę tak ciężko pracować, aby myśleć nieszablonowo?” To mam na myśli, gdy jesteśmy ograniczeni. Nie widzimy nawet „pudeł”, w których żyjemy, które ograniczają nasze szanse na szczęście. To pole symbolizuje wszystkie nasze ograniczenia i granice, o których jesteśmy świadomi lub nie. Nauczmy się myśleć – i żyjmy poza tym pudełkiem.

Możemy mieć wszystkie aspekty sukcesu 360 ° opisane powyżej, a nawet więcej, o których nigdy nie marzyliśmy. Jak o to pytasz? Odpowiedź leży w każdym z nas. Rozwijając nasz wewnętrzny potencjał i zdobywając umiejętność osiągania poziomów samowiedzy, energii, charakteru i siły woli potrzebnych do osiągnięcia sukcesu 360 °.

Biorąc pod uwagę wszystkie elementy sukcesu 360 °, można by pomyśleć, że osiągnięcie poziomu mistrzostwa i spełnienia w każdym z nich zajęłoby znacznie więcej niż całe życie. Niektórzy ludzie od lat pracują samotnie nad sukcesem finansowym, intymnością lub poprawą zdrowia. Jednak dzięki głębszemu zrozumieniu można poprawić wewnętrzną jakość sukcesu, co poprawia wszystkie aspekty jednocześnie. To jak grypa – możesz leczyć objawy (katar, bóle ciała, kaszel itp.) Lub przyczynę (wirus), łagodząc wszystkie objawy po ich przezwyciężeniu.

[ff id=”3″]