Skip to main content

Termin nazwa domeny może nie być ci znany, ale tak naprawdę odnosi się do nazwy lub tytułu używanego dla Twojej firmy w Internecie. Jeśli jesteś właścicielem firmy, potrzebujesz strony internetowej. Zastanów się dobrze, ponieważ może to być jedna z najważniejszych rzeczy, które robisz, aby promować swoje produkty lub usługi. Prawidłowa nazwa domeny jest prawdopodobnie najważniejszą rzeczą w twoich planach brandingowych / marketingowych. Nie ma wątpliwości, że ludzie oceniają, kiedy widzą lub słyszą konkretne imię. Twoim zadaniem przy wyborze / wymyśleniu nazwy domeny jest znalezienie takiej, która w konkretny sposób określa, czym jest twoja firma / strona internetowa. Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na to, co jest w nazwie domeny, najważniejszą częścią jest Twoja marka. Możesz potrzebować profesjonalnej pomocy w tym aspekcie rzeczy

Zbadaj swój rynek

Najgorsze, co możesz zrobić, to stworzyć nazwę domeny na pamięć lub dźwięk, który ci się podoba. Jeśli chcesz mieć odwiedzających witrynę, musisz najpierw zbadać swój rynek. Sprawdź inne firmy w tej samej linii, aby zobaczyć, co wybrali, a następnie spróbuj pójść o krok dalej.

Po przeanalizowaniu kilku nazw przejdź do narzędzia Słowa kluczowe Google, aby sprawdzić liczbę operacji wyszukiwania dla każdej z tych nazw. Zastanów się nad średnim wyszukiwanym hasłem dla firmy takiej jak Twoja, a następnie baw się z nimi, aby sprawdzić, czy możesz wymyślić coś wyjątkowego, ale równie atrakcyjnego. Kiedy zobaczysz słowa lub terminy, których ludzie używają do znalezienia firmy takiej jak Twoja, jesteś na najlepszej drodze do uzyskania właściwej nazwy domeny.

Wybierz odpowiedniego dostawcę nazwy domeny

Istnieje wielu dostawców nazw domen, nie wybieraj pierwszego, z którym się spotkasz. Wybierz firmę, w której nazwa Twojej domeny nie musi być odnawiana co rok lub dwa. Ludzie utracili prawo do nazwy, jeśli nie przedłużą lub nie zarejestrują swojej nazwy domeny w określonym czasie. Twoja nazwa domeny jest niezbędna dla Twojej marki, a znalezienie odpowiedniego dostawcy nazwy domeny ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu w Internecie. Wykonaj badania i wybierz nazwę, która opisuje Twoją markę.

[ff id=”3″]