Skip to main content

Po określeniu najważniejszych zadań i działań, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać swój czas, chcesz się ich trzymać.

Często robimy inne rzeczy, które wymagają naszej uwagi. Rzeczy, które nie są w żaden sposób związane z naszym planem działania, a nawet dalej niż nasze pierwotne cele.

Są to ciągłe recenzje e-mail, wiadomości tekstowe i wiadomości błyskawiczne. Rozmowy telefoniczne poza biurem, przeglądanie dziwnych stron internetowych podczas próby pracy itp.

To są rzeczy, które tracą czas.

Chcesz korzystać z timera podczas wykonywania głównych czynności i planować godzinę lub dwie ciągłe godziny, pamiętając o poniższej liście kontrolnej …

Przedtem Zaczynasz pracę:

1. Czy twoje środowisko pracy jest czyste?

2. Czy będziesz sam w ciągu najbliższych 1-2 godzin?

3. Czy przygotowujesz się do wykonania tylko jednego zadania na raz, dopóki nie zostanie ono wykonane w określonym czasie?

4. Czy oczekujesz, że ludzie pojawią się podczas pracy? Jeśli tak, poszukaj kolejnego nieprzerwanego okresu, ponieważ nie chcesz rozpraszać uwagi podczas pracy.

5. Czy Twoja przeglądarka e-mail jest otwarta? Jeśli tak, zamknij go i nie otwieraj, dopóki nie skończysz.

6. Czy wyłączyłeś telefon, być może potrzebujesz aktywować pocztę głosową, czy masz specjalną wiadomość poczty głosowej, aby poinformować innych, że jesteś niedostępny przez ten okres?

Przeglądając tę ​​listę, będziesz chciał zeskrobać rzeczy, zanim zaczniesz.

Chcesz skorzystać z tych kroków jako szablonu przed rozpoczęciem pracy.

Napiwki: Ważne jest, aby codziennie wykonywać najważniejsze czynności o tej samej porze i tworzyć rutynę.

Jako dodatkowy bonus, chcesz znaleźć najlepszą porę dnia, kiedy jesteś w świetnej formie i wykonujesz pracę. Niektóre osoby mogą dobrze pracować tylko rano, inne w nocy … Jaki jest najlepszy czas na pracę w ciągu dnia? Wszyscy mamy to …

W niektórych porach dnia mamy trochę inspiracji i siły psychicznej, aby bardzo dobrze wykonać tę pracę. Zidentyfikuj te okresy i rutynowo wykonuj tę kluczową czynność każdego dnia lub tygodnia, aż stanie się nawykiem. Dlaczego chcesz to zrobić?

Cóż, ponieważ i tak robimy rzeczy według schematów i procedur … w rzeczywistości prawie 95% naszych działań to rutyna. Większość ludzi spędza większość swojej twórczej energii na czytaniu e-maili i czatowaniu w mediach społecznościowych.

A jeśli chodzi o pracę, to naprawdę nie ma ochoty wykonywać tej pracy, więc wahamy się i opóźniamy wszystko. Zanim się zorientujemy, dzień szybko się kończy lub kończy …

Korzystając z cyfrowego timera do mierzenia 1-2 godzin nieprzerwanego czasu, dajesz nieco większą kontrolę nad nawykami pracy i czynnościami, które podwoją produktywność.

W ten sposób możesz śledzić, co zrobiłeś przez pewien czas.

[ff id=”2″]