Skip to main content

Colorado ma jedne z najciekawszych nieruchomości na świecie. Wiele osób pociąga pomysł posiadania nieruchomości w górach i gromadzenia się co roku w ośrodkach narciarskich i innych atrakcjach turystycznych w całym kraju. W tym artykule chcę przedstawić podstawy znalezienia i zakupu idealnej nieruchomości, o której zawsze marzyłeś, i dać ci wgląd w to, co jest wymagane do udanej transakcji nieruchomościowej.

Każde hrabstwo w Kolorado działa według różnych zasad. Jest to bardzo ważne, aby wziąć pod uwagę, ponieważ każdy z nich ma inne podejście, np. B. określenie podatków, zasad dystrybucji i wydawania pozwoleń na budowę. Niektóre hrabstwa są łatwiejsze do pracy niż inne. Pamiętaj o tym, gdy zaczniesz badać dany obszar. Nietrudno poczuć obszar, jeśli rozmawiasz tylko z kilkoma mieszkańcami. Zadzwoń do lokalnego właściciela firmy, a prawdopodobnie z przyjemnością porozmawiają z tobą szczerze o mieście.

Najpierw wykonaj ogólne badania i upewnij się, że jest to miejsce, w którym chcesz zainwestować swoje pieniądze. Aby uzyskać aktualne dane dotyczące sprzedaży, informacje podatkowe i szczegółowe informacje o nieruchomościach, skontaktuj się z biurem rzecznika okręgowego. Zapytaj urząd zagospodarowania przestrzennego o wytyczne dotyczące wydania pozwolenia na budowę. Jeśli masz na myśli konkretną właściwość, dowiesz się, czy jest to podrejon i jakie umowy o ochronie istnieją. Kolejnym bardzo ważnym tematem jest woda.

Colorado Division of Water Resources to miejsce, do którego można zadzwonić. Posiadają dane o prawie każdej studni w państwie. Podczas badania nieruchomości można dowiedzieć się, czy jest studnia, jak głęboko jest, kiedy została wiercona i tak dalej. Są także tymi, którzy udzielają pozwoleń na odwierty na wiercenie nowych studni. Jeśli chodzi o wiercenie studni, musisz wiedzieć kilka interesujących rzeczy. Jeśli masz 35 akrów lub więcej, masz prawo do fontanny domowej. Jeśli masz mniej niż 35 akrów, musisz uzyskać studnię wewnętrzną i mieć ograniczenia w zużyciu wody. Porozmawiaj ze studnią wiertniczą i dowiedz się, jak głęboko musi wywiercić wodę w tym obszarze. Jeśli Twoja nieruchomość ma prawa do wody, dowiedz się, co to prawo do wody i ile faktycznie zawiera. Prawa do wody często mogą być cenniejsze niż ziemia. Później wejdę do wody, ale pomyśl o tym na razie.

Porozmawiaj z agentem nieruchomości, jeśli możesz, ponieważ są to zazwyczaj najbardziej kompetentni ludzie, jakich można znaleźć na nieruchomości w okolicy. Daje to znacznie większe poczucie bezpieczeństwa w kontaktach z brokerem w transakcji, ponieważ broker jest profesjonalistą i przestrzega kodeksu etycznego. Brokerzy mogą pomóc Ci znaleźć nieruchomość i przygotować dokumenty oraz znacznie ułatwić Ci życie na dłuższą metę.

Jeśli poświęcisz czas i przeprowadzisz badania, jestem pewien, że znajdziesz idealną nieruchomość. Jeśli zagłębisz się w szczegóły, może to być zastraszające. Myślę, że jedynym sposobem na znalezienie prawdziwej strefy komfortu przy zakupie nieruchomości jest nie tylko prowadzenie badań, ale także przechodzenie od rogu do rogu, aby naprawdę wiedzieć, co otrzymujesz. To może być warte biletu lotniczego. Powodzenia i dobrej zabawy w poszukiwaniu nieruchomości.

[ff id=”2″]