Skip to main content

Jako pisarz, autor książki, prawdopodobnie myślisz, że znasz swoją pracę: szczotkowanie zdań, ożywianie stylu, ożywianie postaci i opowiadanie dobrej i mocnej historii.

Ale jeśli chodzi o sprzedaż twojej książki, te umiejętności już nie obowiązują: ponadto mogą sprawić, że będziesz brzmiał pompatycznie, a przynajmniej niezbyt biznesowo …

Dlaczego

Ponieważ wkraczasz w inny świat, nowe terytorium … Sprzedaż nie ma nic wspólnego z pisaniem książek. A copywriting wymaga innego punktu widzenia.

Przede wszystkim musisz zmienić zdanie. Przestań postrzegać swoje dzieło jako dzieło sztuki. Oczywiście może być jeden, ale profesjonalny copywriter postrzega go jako produkt. Tak, produkt. Piszesz książkę, publikujesz książkę, ale sprzedajesz produkt.

Co właściwie oznacza copywriting i jak się go uczysz?

Copywriting koncentruje się na komunikacji i psychologii klienta. Jak ludzie reagują, czują, marzą, mają nadzieję …

Korzystając z copywritingu, odkrywasz, dlaczego ludzie kupują książki. Jeśli twoje imię nic nie znaczy dla nikogo, są szanse, że ludzie są zainteresowani tylko twoim tematem: szukają tego, co jest w środku. I może być wiele różnych rzeczy. Zapytaj więc najpierw ludzi (na blogach, forach, w ankietach …) i mądrze wykorzystuj swoje odpowiedzi …

Nie bierz niczego za pewnik, słuchaj klientów i zmieniaj zdanie w razie potrzeby.

Copywriting to metoda. Nie wymyślaj koła na nowo! Tak wielu znanych copywriterów pisało książki i artykuły oraz dzieliło lata testów i doświadczeń: kupuj je, kupuj je, czytaj je, karm się najlepszymi poradami i sztuczkami.

Na przykład napisanie dobrego listu sprzedaży wymaga specjalnych technik i umiejętności, z silnym naciskiem na strukturę. Nie używaj go, a Twój list sprzedażowy zawiedzie za każdym razem!

Naucz się tej strategii pisania od mistrzów. Jak powiedział kiedyś bloger: „Twój nagłówek jest pierwszym i być może jedynym wrażeniem, jakie zrobisz na potencjalnym czytelniku. Bez nagłówka lub tytułu, który zmienia przeglądarkę w czytnik, reszta słów może nawet nie istnieć. „Więc musisz ćwiczyć, ponieważ ma to kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu w Internecie.

Nawiasem mówiąc, profesjonalni copywriterzy spędzają 80% czasu pracy na pisaniu nagłówków: prawdopodobnie mają ku temu dobry powód!

Posłuchaj tych wspaniałych ludzi (Joe Vitale, Christian Godefroy, Jim Carlton, Ben Hart …), wiedzą, co oznacza sprzedaż online.

Copywriting wymaga dyscypliny: potrzebujesz czasu, aby opanować ten zawód. E-maile, listy sprzedaży, reklamy … bez tego arsenału wszystkie twoje wysiłki zawiodą.

Cierpliwie, codziennie odrabiaj lekcje: kopiuj mistrzów, bierz ich za wzór, nigdy nie kradnij, zawsze kopiuj i zmieniaj. Dowiedz się, dlaczego to działa.

Usiądź przy biurku każdego ranka i przekaż najlepszą wiadomość swoim czytelnikom / klientom.

Tak więc, aby odnieść sukces w swojej odysei, bądź dobrym pisarzem, bądź dobrym pisarzem, ale także bądź na najwyższym poziomie, copywriter na najwyższym poziomie!

[ff id=”3″]