Skip to main content

Płacenie komuś za pracę, nawet jeśli wykonała dobrą robotę, nigdy nie jest czymś, na co można się spodziewać. To samo dotyczy Playa del Carmen Realtors. Niektórzy uważają opłaty agentów nieruchomości za zło konieczne. Niektórzy po prostu nie mogą zaoszczędzić czasu i zasobów, aby samodzielnie sprzedać swój dom lub kupić dom. Większość brokerów ciężko pracuje na swoją prowizję; Mimo to trudno jest zobaczyć, jak tysiące dolarów opuszczają ręce i dostają się do kieszeni brokera.

Większość pośredników w obrocie nieruchomościami jest opłacana poprzez plan prowizji, który zwykle stanowi procent ceny sprzedaży / zakupu domu. Procent stawki prowizji jest różny dla różnych agencji nieruchomości, ale większość sąsiednich brokerów ma porównywalne stawki. Zwykła opłata maklerska wynosi 5-7% ceny sprzedaży.

Po wykonaniu matematyki okaże się, że 5-7% to dużo pieniędzy (wystarczająca, aby ludzie mogli kupować i sprzedawać się pomimo trudności). Pocieszające może być jednak to, że broker nie jest odbiorcą całej kwoty prowizji. Po zapłaceniu uzgodnionego procentu agentowi nieruchomości w Playa del Carmen, pośrednik musi udostępnić swoje zarobki agencji, w której pracuje. Jeśli w zakup lub sprzedaż zaangażowani byli inni brokerzy, brokerzy ci otrzymują również obniżenie sprzedaży. Agencja, z którą pośrednik dzieli się swoją prowizją (zwykle wypłacaną w 50%), otrzymuje rekompensatę za miejsce pracy agenta nieruchomości, marketing, wsparcie i inne zasoby niezbędne do sprzedaży.

Chociaż w Playa del Carmen można znaleźć opłaty poniżej 5%, może to być trudne, szczególnie na rynkach, na których występuje duży rynek nieruchomości i mała konkurencja między agencjami (brak konkurencji oznacza niewielką zachętę do uzyskania konkurencyjnych cen). Niektóre agencje są otwarte na negocjacje cenowe. Poniżej znajdują się dwie sugestie dotyczące obniżenia opłat maklerskich.

1. Agenci, którzy nie muszą wydawać tyle pieniędzy na agencje, dla których pracują, mają większą elastyczność w negocjowaniu cen z tobą. Gdy broker pracuje dla firmy wymagającej 50% prowizji, pośrednik jest w trudnej sytuacji, aby skompromitować niewielki procent, z którym w rzeczywistości się skończy. Niektórzy agenci nieruchomości płacą tylko 15% do swoich agencji. Są to typy brokerów, którzy częściej oferują obniżoną cenę.

2. Istnieją usługi maklerskie, które można wyłączyć, aby zaoszczędzić pieniądze. Metody marketingowe, takie jak reklamy w gazetach, rzadko prowadzą do sprzedaży domu. Mówiąc swojemu agentowi, że nie jesteś zainteresowany tak niskimi zarobkami, oszczędzasz pieniądze agencji, które mogą Ci przekazać.

Jeśli nadal nie jesteś zadowolony z tego, czego możesz oczekiwać od pośrednika w obrocie nieruchomościami w Playa del Carmen, powinieneś rozważyć wszystkie koszty, które poniosłbyś, gdybyś nie zdecydował się na zatrudnienie pośrednika w obrocie nieruchomościami. Pamiętaj, że jeśli sam sprzedajesz swój dom, jesteś odpowiedzialny za wszystkie formy reklamy, płacenie za dom z usługą, płacenie za poradę prawną, płacenie za kopie, materiały biurowe i dokumenty . Poświęcasz pieniądze i czas, który można by zaoszczędzić, gdybyś nie musiał poświęcać tyle czasu na sprzedaż nieruchomości lub poszukiwanie nowej nieruchomości. Weź pod uwagę stracony czas pracy i stracony czas z rodziną i przyjaciółmi, ponieważ Twoim obowiązkiem jest obecność w otwartym domu, spotykanie się z potencjalnymi nabywcami, przeprowadzanie przeglądów inspektorów itp. Jeśli nie przestrzegasz wszystkich przepisów prawa i odpowiednich dokumentów możesz to zrobić. Musisz również zapłacić dużo pieniędzy w procesie sądowym. Wszystkie koszty sumują się szybko.

[ff id=”2″]