Skip to main content

Czy posiadasz nieruchomość na Filipinach? Niezależnie od tego, czy czeka na Ciebie niezabudowana działka, wynajmowany dom miejski w mieście Manila, czy firma w prowincji, powinieneś zapłacić podatek od nieruchomości.

P: Co to jest podatek od nieruchomości?

Pobierany jest filipiński podatek od nieruchomości. Obowiązująca cena zależy od lokalizacji. Miasto w Metro Manila może pobierać 1 procent, podczas gdy miasta poza Metro Manila mogą nakładać podatek w wysokości 2 procent lub mniej. Właściciel nieruchomości na Filipinach ma możliwość zapłaty podatku w czterech równych ratach ostatniego dnia każdego kwartału kalendarzowego lub wcześniej.

F: Zapłata podatku od nieruchomości

Płatność jest dokonywana w świetlicy społeczności w obszarze, w którym znajduje się Twoja nieruchomość. Jeśli masz nieruchomość w Ayala Alabang, koniecznie odwiedź piękny ratusz w Muntinlupa, w którym zapłacono podatek od nieruchomości – dzięki ładnemu, wygodnemu budynkowi i drogowskazom, abyś nie wygrał zgubić się. Dodaj do tego przyjazny personel, który chętnie Ci pomoże.

F: Czy jest zniżka?

Miasta zazwyczaj udzielają zniżek wczesnym płatnikom. Na przykład, jeśli planujesz zapłacić całą należność za następny rok, możesz zapłacić od listopada do grudnia bieżącego roku, aby uzyskać zniżkę. Nie dotyczy to wszystkich miast. Aby się upewnić, odwiedź centrum społeczności.

F: Czy muszę płacić, jeśli nie mam tytułu i już zajmuję nieruchomość?

Tak, musisz płacić podatek od nieruchomości od momentu przeprowadzki lub prawie roku. Z tytułem lub bez.

F: Jeśli moja nieruchomość jest imieniem mojego męża, który jest cudzoziemcem, czy nadal musi płacić podatek od nieruchomości?

Tak Nawet jeśli nieruchomość prowadzona jest pod imieniem twojego zagranicznego męża, podatek od nieruchomości jest nadal pobierany, co zdecydowanie należy zapłacić lokalnemu rządowi, w którym nieruchomość się znajduje.

P: Właśnie kupiłem nieruchomość na aukcji i odkryłem, że właściciel ma 3-letni niezapłacony podatek od nieruchomości! Płacę za to

Większość przedmiotów na aukcji jest sprzedawanych na aukcji na podstawie „As Are Are Where Where Are”, co oznacza, że ​​powinieneś zachować niezbędną ostrożność. Przed zanurzeniem sprawdź tło nieruchomości. Innymi słowy, tak, musisz zapłacić, chyba że zawarłeś umowę z licytatorem przed licytowaniem nieruchomości.

P: Tak, w zeszłym roku nie mogłem zapłacić podatku od nieruchomości. Co może się zdarzyć

Podatnik jest zobowiązany do zapłaty odsetek w wysokości 2 procent miesięcznie, które nie mogą przekroczyć 36 miesięcy.

Oto krótkie podsumowanie płatności podatku od nieruchomości na Filipinach:

Odwiedź swój dział podatków od nieruchomości w Skarbcu, który zwykle znajduje się w ratuszu. Zabezpiecz instrukcję płatności (OP) z biura asesora, przejdź do sekcji podatku od nieruchomości i przedstaw PO z najnowszym oficjalnym dokumentem (OR) i nową deklaracją podatkową dla nowo przeniesionej nieruchomości. Następnie komornik oblicza podatek i informuje podatnika, ile trzeba zapłacić. Po dokonaniu płatności wydawany jest oficjalny paragon, a płatność jest księgowana na karcie podatku od nieruchomości. Następnie wystarczy zapłacić w kasie po potwierdzeniu oficjalnego paragonu. Gotowe!

[ff id=”2″]