Skip to main content

W miarę zbliżania się końca życia niewiele osób chce podjąć decyzję, gdzie rozdzielić swoje pieniądze i mienie. Kiedy ktoś opłakuje stratę ukochanej osoby, ostatnią rzeczą, o której chcą myśleć, jest rozdysponowanie pieniędzy i mienia, gdy dana osoba nie ma żywej woli.

Z tych powodów ważne jest przygotowanie niektórych niezbędnych dokumentów prawnych w ramach planowania nieruchomości. Dokumenty te wywierają presję na twoją rodzinę, ponieważ zapewnia, że ​​twoje ostateczne pragnienia zostaną spełnione na wypadek, gdybyś śmiertelnie zachorował lub nie był w stanie zająć się sobą i podejmować decyzji. Oto kilka uwag, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu nieruchomości.

Opieka

Jeśli masz małoletnie dzieci, zawsze wybieraj dla nich opiekuna. Jeśli nie, sędzia zadecyduje w sądzie, kto stanie się prawnym opiekunem dziecka w przypadku Twojej śmierci. Nazwanie opiekuna dziecka jest czymś, co zapisujesz w swoich aktach prawnych, i jest o wiele lepsze niż pozwolenie sądowi na rozstrzygnięcie tego wyniku.

Dziedziczenie własności

Ważne jest, aby udokumentować, kto odziedziczy twoją własność. W wielu przypadkach ludzie decydują się na przekazanie swojej nieruchomości dzieciom lub najbliższej rodzinie lub przyjaciołom. Większość ludzi uważa, że ​​to musi być osoba, ale w niektórych przypadkach możesz zdecydowanie przekazać swoją nieruchomość organizacji lub instytucji.

Żywe trusty

Inną opcją jest żywe zaufanie. Zaufanie ma miejsce, gdy powiernik uzyskuje kontrolę prawną nad majątkiem lub pieniędzmi danej osoby. Beneficjentem jest osoba, która otrzymuje umowę powierniczą, która może być własnością lub pieniędzmi. Podobnie jak w testamencie, w niektórych przypadkach zaufanie można uzyskać od firmy, organizacji lub firmy, a nie od kogoś.

Przedstawiciel prawny

Jeśli nie chcesz wiedzieć, dokąd idą twoje pieniądze, możesz wybrać pełnomocnictwo. Jest to osoba, która może zająć się twoimi sprawami prawnymi, jeśli nie chcesz sam decydować. Ponadto kluczowe jest wyznaczenie wykonawcy testamentu, ponieważ wykonawcą jest osoba, która wykonałaby instrukcje podane w dokumencie.

Przy sporządzaniu testamentów i innych dokumentów prawnych należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Powinieneś skontaktować się z prawnikiem, który specjalizuje się w planowaniu nieruchomości, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze do wszystkich swoich umów prawnych. Ludzie często myślą, że sąd lub sędzia może zrobić dla nich wszystko, ale bez żywej woli członkowie rodziny zmarłego musieliby zamiast tego podjąć pewne prawne decyzje. Papierowe instrukcje ekspresowe mogą ostatecznie pomóc zmniejszyć stres w rodzinie w tym czasie.

[ff id=”2″]