Skip to main content

Facebook doskonale nadaje się do utrzymywania kontaktu z członkami rodziny, dobrymi przyjaciółmi oraz ulubionymi hobby i zainteresowaniami. Jest to jeden z głównych sposobów korzystania z Facebooka. Ale jeśli chodzi o biznes, czy Facebook jest uciążliwy?

Często zdarza się, że właściciele firm mówią, że „wciągają” ich kanał z wiadomościami na Facebooku i przewijają Facebooka, a nie działają.

Zamiast postrzegać Facebooka jako rozrywkę dla swojej firmy, możesz pozwolić mu działać tak, aby stał się cennym zasobem, a nie miejscem, w którym możesz tracić czas i być rozproszony.

Strona Twojej firmy

Ogólna umowa mówi, że strona Twojej firmy na Facebooku musi być oddzielona od strony osobistej. Jeśli zauważysz, że Facebook jest uciążliwy, gdy korzystają z niego firmy, przerwij komunikację pozabiznesową na stronie swojej firmy, np. B. Gry online lub ankiety, które nie mają nic wspólnego z Twoją firmą.

Nie idź na górę

Jak każdy budynek biznesowy i pozyskiwanie klientów, Facebook wymaga czasu. Facebook może trwać krócej niż niektóre starsze metody, ale wciąż trzeba to robić stopniowo i ostrożnie. Nie przyciągniesz klientów, jeśli użyjesz Facebooka tylko do nasycenia ich specjalnymi ofertami dla swoich produktów i usług.

Zrób to interesujące

Facebook to miejsce, w którym można wyrobić lub zniszczyć reputację. Zastanów się, co publikujesz, zanim je opublikujesz i upewnij się, że dotrzymasz obietnic. Chcesz, aby użytkownicy kliknęli przycisk „Lubię to” i powrócili do Twojej strony. Spraw, by były interesujące. Możesz mieć prezenty, angażujące treści, linki do interesujących stron internetowych itp. Zadbaj o aktualizację swojej strony, aby fani i odwiedzający nie stracili zainteresowania.

Grupy na Facebooku

Dołączanie do grup związanych z Twoimi zainteresowaniami biznesowymi to świetny sposób na wykorzystanie społeczności online połączonej z Facebookiem do promowania swojej firmy. Możesz także zachęcać innych do zostania członkiem i tworzenia własnej grupy. Grupy na Facebooku można założyć za darmo i zapewnić doskonałe miejsce do komunikowania się z ludźmi z Twojej branży i potencjalnymi klientami.

Reklama

Możesz wykorzystać liczne aplikacje (aplikacje) z Facebooka do promocji swojej firmy. Facebook ma aplikacje, które pozwalają wysyłać wiadomości do klientów i potencjalnych klientów, takie jak: Na przykład konto e-mail (aplikacja Inbox). Facebook oferuje również platformę, która pozwala zmieniać własne aplikacje, z których można korzystać samodzielnie, a nawet sprzedawać je innym.

[ff id=”2″]