Skip to main content

Sprzedaż nieruchomości to wydarzenie, w którym nieruchomości domu są sprzedawane, zwykle po śmierci właściciela. Ludzie prowadzą również sprzedaż „żywych” nieruchomości, które są spowodowane poważnymi zmianami w życiu, takimi jak rozwód lub przeprowadzka. Sprzedaż nieruchomości może być dokonywana przez osoby fizyczne lub profesjonalne firmy zajmujące się likwidacją nieruchomości.

Jeśli stanąłeś przed zadaniem sprzedaży nieruchomości, możesz rozważyć zrobienie tego samemu zamiast zatrudnienia profesjonalnej firmy zajmującej się likwidacją nieruchomości. Czy nie zarobisz dużo więcej pieniędzy, jeśli nie będziesz musiał płacić zwykle 30-35% opłaty pobieranej przez profesjonalną firmę zajmującą się likwidacją nieruchomości? Można by pomyśleć, że odpowiedź brzmi: tak. Pomyśl jeszcze raz

Istnieje kilka bardzo dobrych powodów, aby skorzystać z profesjonalnej firmy zajmującej się likwidacją nieruchomości zamiast DIY. Prawie zawsze zarobisz więcej pieniędzy, jeśli wybierzesz tę trasę, oszczędzając jednocześnie dużo czasu, bólu głowy i serca.

Profesjonalne firmy zajmujące się likwidacją nieruchomości posiadają specjalistyczną wiedzę

Jeśli kiedykolwiek widziałeś Antyczny pokaz drogowy W telewizji doznałeś szoku, gdy odkryłeś, że coś tak absurdalnego jak stara, zniszczona zabawka jest warta 1500 $. Personel profesjonalnych firm zajmujących się likwidacją nieruchomości jest przeszkolony w zakresie rozpoznawania wartości przedmiotów.

Firmy sprzedaży nieruchomości wykonują ciężką pracę. Ty decydujesz, co jest sprzedawane i sortujesz, czyścisz, oceniasz, organizujesz, zarządzasz sprzedażą, organizujesz dostawę przedmiotów, a następnie sprzątasz. Zazwyczaj upewniają się, że reszta niesprzedanych przedmiotów została odebrana. A profesjonalni likwidatorzy nieruchomości mają niewątpliwie więcej kontaktów. Dobry agent nieruchomości wie, jak przekazać to słowo.

Przy wycenie obiektów profesjonalna firma zajmująca się likwidacją nieruchomości nie – podobnie jak większość z nas – zaczyna od cen na pchlim targu. Profesjonalista oceni przedmioty o wiele wyżej, dowie się, które przedmioty są popularne i na które jest popyt, i zdobędzie więcej pieniędzy na przedmioty, które możesz uznać za bezwartościowe. Sprzedawca nieruchomości ocenia każdy przedmiot z wyjątkiem pary solniczek i pieprzniczek. Zwykle akceptują karty kredytowe, a czasem nawet czeki. Ludzie są znacznie chętniej kupować, jeśli nie muszą iść do bankomatu po gotówkę.

Specjaliści usuwają równanie emocjonalne

Zazwyczaj nie można uniknąć emocji, gdy trwa sprzedaż nieruchomości, ponieważ potrzeba była zwykle spowodowana traumatycznym wydarzeniem rodzinnym. Zamiast spędzać czas na przelewaniu bolesnych łez, które sączy się przez rzeczy ukochanej osoby, element emocjonalny jest usuwany, gdy profesjonalista zajmuje się rzeczami. Robi to tylko dla nich. Jeśli odpowiedzialny jest profesjonalny likwidator nieruchomości, prawdopodobieństwo kradzieży lub zniszczenia mienia jest drastycznie zmniejszone. Są zorganizowane i wydajne, przechowują wszystkie małe przedmioty w strzeżonym miejscu i zwykle mają pracowników w każdym pokoju.

Pomimo płacenia prowizji 90% sprzedawców zarabia o wiele więcej pieniędzy – czasem cztery lub pięć razy więcej – w firmie zajmującej się likwidacją niż we własnym zakresie. Na dłuższą metę jest warte każdego grosza.

[ff id=”2″]