Skip to main content

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i nieruchomości wydają się obecnie współgrać ze sobą. Każdy, z kim rozmawiasz i który zajmuje się inwestycjami w nieruchomości, rozumie potrzebę ochrony przed odpowiedzialnością, ale może nie rozumieć, jak odpowiednio się zabezpieczyć. Twój pośrednik ubezpieczeniowy mógł im powiedzieć, że ubezpieczenie dachu rozwiązuje problem, ale ja się nie zgadzam. Korzystanie z spółki holdingowej to fantastyczny sposób na ochronę się przed odpowiedzialnością, przyznanie pewnych ulg podatkowych i zapewnienie spokoju ducha ochrony twojego majątku osobistego.

Wielu klientów przychodzi do mnie przed zakupem nieruchomości, aby zrozumieć wszystkie zalety i wady inwestycji w nieruchomości i chronić się. Teraz istnieje wiele różnych sposobów na zbudowanie imperium inwestycji w nieruchomości, ale chcę skupić się na wykorzystaniu LLC do przechowywania nieruchomości. LLC lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to świetna jednostka własności. Prosty zakład i ograniczone formalności, których należy przestrzegać, sprawiają, że LLC jest dobrym wyborem dla inwestora nieruchomości, który chce skoncentrować się na znalezieniu biznesu bez formalności. Nie ma zebrań zarządu, rocznych zgłoszeń i obciążających minut, które są tworzone co miesiąc.

Kolejną korzyścią LLC jest traktowanie podatkowe. Jako jednoosobowa spółka LLC, nie trzeba składać dodatkowych federalnych deklaracji podatkowych, chyba że zostaną przeprowadzone wybory dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych (poza zakresem tej składki). W związku z tym LLC jest zasadniczo opodatkowana jako jednoosobowa własność dla twojego indywidualnego zeznania podatkowego. Jeśli jest dwóch lub więcej właścicieli, LLC jest opodatkowana jako spółka osobowa (ponownie, chyba że dokonano wyboru firmy), a dochody i straty są przenoszone na indywidualne deklaracje podatkowe właścicieli. Brak podwójnego opodatkowania.

Ze względu na prostą konfigurację i zarządzanie, spółki LLC można wykorzystać do rozłożenia ryzyka odpowiedzialności między firmami. Większość moich klientów zainwestowało nie więcej niż 2-3 nieruchomości w 1 spółkę LLC, która utrzymuje rozkład ryzyka między firmami. Na przykład, jeśli klient jest właścicielem 6 nieruchomości znajdujących się w 3 oddzielnych spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, a ktoś w nieruchomości 1 należącej do LLC 1 jest ranny, osoba ta może uzyskać dostęp do nieruchomości LLC 1 tylko w szczególnych okolicznościach. Gdyby wszystkie 6 należało do tej samej LLC, cały kapitał tych nieruchomości byłby zagrożony.

Jak widać, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to świetne narzędzia do utrzymywania nieruchomości z punktu widzenia odpowiedzialności i podatków. W tej dyskusji zarysowaliśmy tylko powierzchnię. Aby dowiedzieć się więcej na temat zakładania nieruchomości LLC, Do’s i Don’s, skontaktuj się dzisiaj z naszym biurem www.cozzalaw.com

[ff id=”2″]