Skip to main content

„Czy stać mnie na skuteczne planowanie nieruchomości?”

To naprawdę nie jest właściwe pytanie.

To, co powinieneś sobie zadać, to: „Czy mogę sobie pozwolić na nie?”

Być może zastanawiasz się, czy naprawdę możesz sobie pozwolić na skuteczne planowanie nieruchomości, o których wiesz, że należy to zrobić. To nie jest pytanie. Prawdziwe pytanie brzmi: czy ty i twoja rodzina możecie sobie pozwolić na rezygnację z ochrony zapewnianej przez właściwe planowanie.

Czy prowadziłbyś samochód bez ubezpieczenia samochodu? Jak byś się czuł bez ochrony zapewnianej przez odpowiedzialność i ochronę mienia?

Czy opuściłbyś dom bez ubezpieczenia?

Czy poradziłbyś sobie bez ubezpieczenia zdrowotnego i wiedziałbyś, że większe rachunki medyczne mogą cię zniszczyć?

Dzięki ubezpieczeniu samochodowemu, domowemu i zdrowotnemu chronisz się przed możliwością wystąpienia zdarzenia. Kiedy zdarzy się zdarzenie ubezpieczeniowe, ubezpieczenie obejmuje Cię, a składki zapłacone za ubezpieczenie są więcej niż warte.

Planowanie majątku chroni przed możliwością, że nie będziesz w stanie pracować w ciągu życia i przed pewnością, że pewnego dnia umrzesz.

Jaką ochronę i bezpieczeństwo zapewnia właściwe planowanie?

Chronisz, gdy nie będziesz w stanie działać. Jeśli staniesz się niezdolny do pracy i potrzebujesz pomocy w zarządzaniu swoimi finansami i opieką medyczną, ludzie, którym chcesz pomóc, potrzebują odpowiednich dokumentów prawnych, aby móc działać za Ciebie.

Chroń swoich bliskich. Właściwy rodzaj planowania nieruchomości chroni twoich bliskich przed:

  • Wierzyciele – czy mają problemy wierzyciela teraz czy w przyszłości.
  • Drapieżniki – Ludzie, którzy skorzystaliby z nich po otrzymaniu od ciebie spadku.
  • Zły osąd finansowy – Czasami nasi bliscy po prostu nie są dobrzy w gotówce.
  • Utrata świadczeń – Jeśli masz ukochaną osobę ze specjalnymi potrzebami, odpowiedni plan ochroni jej dalsze świadczenia.
  • Spory rodzinne – Niestety, jeśli twoje planowanie nie zostanie przeprowadzone prawidłowo, mogą powstać straszne spory między członkami rodziny, nawet wśród rodzeństwa, które się wcześniej zrozumieli.
  • Utrata rozwodu – Jeśli któryś z twoich bliskich się rozwiedzie, czy chciałbyś, aby jego były małżonek otrzymał połowę swojego dziedzictwa? Może się to zdarzyć bez odpowiedniego planowania.
  • Mieszane rodziny – W rodzinach, w których mieszkają dzieci z innych małżeństw, odpowiednie planowanie majątku zapobiega przypadkowemu wydziedziczeniu jednej strony rodziny.

Chroń swoje aktywa. Właściwe planowanie chroni Twoje aktywa przed niepotrzebnymi wydatkami i możliwymi stratami ze strony wierzycieli lub wydatków na dom opieki.

  • Koszty nieruchomości – Jeśli twój majątek przechodzi przez dziedziczenie, twoja rodzina płaci znacznie wyższe koszty zarządzania jego majątkiem. Opłatę adwokacką w Probate oblicza się jako procent aktywów i zaczyna się od 4,5%. Na przykład w hrabstwie Lucas opłata prawna za zbadanie rabatu w wysokości 400 000 USD (brutto) wynosiłaby 15 000 USD. Przy odpowiednim planowaniu koszty te można znacznie zmniejszyć, co może przynieść oszczędności nawet do 11 000 USD!
  • Wierzyciele lub opieka długoterminowa ustępują. Jeśli obawiasz się, że możesz stracić oszczędności w domu opieki, a ubezpieczenie od opieki długoterminowej nie jest dla ciebie rozwiązaniem, odpowiednie planowanie majątku może pomóc chronić i zachować dużą część majątku dla bliskich .

To, czy bieżące planowanie nieruchomości jest odpowiednie dla bieżących potrzeb i celów, jest powodem do zmartwień. W naszym biurze oferujemy bezpłatną i niewiążącą wstępną konsultację. Spotkamy się z tobą, aby ustalić, czy bieżące planowanie jest odpowiednie dla twoich potrzeb i celów, oraz aby przedstawić zalecenia dotyczące potrzebnych zmian.

[ff id=”2″]