Skip to main content

Rozbudowa profesjonalnego stadionu piłkarskiego o wartości 1,9 miliarda dolarów w pobliżu bieżącej lokalizacji firmy jest zazwyczaj dobrą rzeczą. Zawsze są tacy, którzy mogą zauważyć wzrost wartości nieruchomości ze względu na lokalizację stadionu, ale potem zdają sobie sprawę, że ruch z nowego obiektu może zniszczyć ich możliwości biznesowe lub utrudnić wynajęcie budynku jednemu lub kilku najemcom. Możesz zauważyć ogromny wzrost wartości rynku nieruchomości, tracąc najemców lub tracąc wykorzystanie budynku do obecnego użytkowania.

Rzeczoznawcy są zawsze pytani: „Ile mogę oczekiwać od wzrostu wartości nieruchomości?” Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ponieważ, jak wiadomo, każda nieruchomość jest inna i mniej więcej zyskuje na rozwoju stadionu.

Jeśli posiadasz dom rodzinny 5 mil od proponowanego stadionu, nie wstrzymałbym cię z uznaniem. Stadion może zaoferować Ci wspaniałą rozrywkę, jeśli możesz sobie na to pozwolić, ale prawdopodobnie zapłacisz więcej podatków na budowę, niż kiedykolwiek docenisz z domu.

Stadion kopułowy planowany dla Las Vegas jest rozwijany na zachód od autostrady międzystanowej nr 15, a więc na zachód od Las Vegas Strip, w obszarze zdominowanym przez mniejsze istniejące budynki przemysłowe.

W rezultacie prawdopodobne jest, że wiele nieruchomości przemysłowych w pobliżu planowanego sklepionego stadionu zyska na wartości w ciągu najbliższych kilku lat. Jeśli spojrzysz na inną profesjonalną kopułę Stadiuhe, ale nie oferuje ona tylu opcji. ms, mam, okaże się, że istnieje od 30 do 50 restauracji (patrz na przykład AT&T Stadium w Arlington, Teksas). Las Vegas jest pełne restauracji opartych na pasach, ale czy fani podróżujący po kopule chcą poradzić sobie z paskiem tylko po to, żeby coś zjeść? Tak, sprzedadzą ci jedzenie w ciągu t

Uprzemysłowione grunty są często sprzedawane w Las Vegas za prawie 10 USD za metr kwadratowy, ale restauracja szybkiej obsługi sprzedaje się za blisko 25 USD za metr kwadratowy. Wydaje się, że istnieje pewien potencjał wzrostu dla tych, którzy chcą zmienić swoje nieruchomości z przemysłowego na komercyjne, a znaczna część obszaru wokół proponowanego stadionu z kopułą w Las Vegas jest już planowana do komercyjnego użytku turystycznego.

Stadion Arrowhead w Kansas City, MO jest odizolowany od większości prywatnych inwestycji, a stadion Bank of America w Charlotte jest odizolowany od autostrad. Stadion Los Angeles Chargers (StubHub Center) sąsiaduje z Cal State University i nadal ma blisko 15 restauracji typu fast food.

Nieruchomości należy wyceniać indywidualnie dla każdego przypadku, a właściciele muszą śledzić zmiany w obszarach w pobliżu planowanego stadionu. Gdyby stadion zaplanowano po stronie pasa autostrady, biorąc pod uwagę stosunkowo wysokie ceny ze względu na wpływ pasa, prawdopodobnie byłby znacznie mniejszy potencjał związany z rozwojem stadionu, ale jest więcej opcji na zachód od I-15.

Przejście od małych użytkowników przemysłowych do zastosowań związanych ze stadionem daje szansę obecnym właścicielom i inwestorom, którzy mogą skorzystać z lokalizacji w pobliżu stadionu.

[ff id=”2″]