Skip to main content

Jeśli masz odpowiednią kombinację przedmiotów i masz wystarczająco dużą książkę w miękkiej oprawie, może to być twój bilet wstępu na emeryturę. Ale czasami jest to twój bilet do biednego domu.

Spojrzałem na dom podzielony na strefy. W tym obszarze oznacza to, że możesz używać rezydencji jako budynku mieszkalnego lub handlowego. Tego rodzaju lokalizacje są zwykle ograniczone do przedmiotów o niewielkim wpływie, takich jak budynki biurowe, mieszkania itp.

Jaki jest haczyk? Cóż, musisz mieć wystarczająco dużo, aby firma komercyjna mogła działać. Z tego powodu widzisz pięć domów wzdłuż ruchliwej ulicy, z których wszystkie są jednocześnie na sprzedaż, a podział na strefy jest komercyjny. Wynika to z faktu, że zatwierdzenie rozwoju komercyjnego musi mieć pakiet wystarczająco duży, aby działał rozwój komercyjny.

Zazwyczaj mieszane obszary mieszkalne znajdują się w pobliżu miasta lub w pobliżu innych domów lub sklepów w okolicy. Oceniłem kilka tego rodzaju właściwości. Często wystarczy ogłosić podział na strefy jako mieszany użytek, aby sprzedać dom za więcej, ponieważ może to spodobać się konkretnemu nabywcy, który chce mieszkać w tym samym domu i chce prowadzić działalność gospodarczą poza nim. Jeden z ocenianych przeze mnie domów miał salon na głównym poziomie, a piwnica w świetle dziennym oferowała wynajęte biurowce.

O ile mi wiadomo, niektóre banki specjalizujące się w obszarach mieszkalnych nie pożyczają pieniędzy na nieruchomości o mieszanym przeznaczeniu. Oczywiście jest to wada przy próbie uzyskania kredytu mieszkaniowego. Niektórzy kupujący nie chcą wykorzystywać domu do celów biurowych. Ogranicza to liczbę kupujących, którzy chcą kupić dom.

Czy strefa komercyjna zwiększa wartość nieruchomości? Jeśli Twój dom jest domem, który najlepiej nadaje się na budynek mieszkalny, podział na strefy komercyjne może obniżyć jego wartość, utrudniając zaciągnięcie pożyczki i utrudniając sprzedaż, ponieważ znajdujesz się na ruchliwej ulicy. Jeśli twój dom jest mieszkalny, a najlepszym i najlepszym zastosowaniem jest budowa struktury komercyjnej, twoja ziemia komercyjna będzie w większości przypadków cenniejsza niż dom mieszkalny.

Morał tej historii powinien być otwarty na tego rodzaju cechy. Niedawno obejrzałem kilka domów, które są starszym domem z większą działką. Strefę można przekształcić z powierzchni mieszkalnej w komercyjną za 1500 USD. Domy z większymi partiami o podobnym przeznaczeniu zostały sprzedane za 350 000 $ do 400 000 $. Domy przekształcone w strefy komercyjne zostały sprzedane za 500 000 do 700 000 USD. Za 1500 $ i trochę czasu będzie to dobra inwestycja dla twoich pieniędzy.

[ff id=”2″]