Skip to main content

Patriarchia zawsze była trendem w wielu społeczeństwach na całym świecie. W tym wszechświecie mężczyźni są zawsze uważani za wyższych od kobiet. Populacja kobiet zawsze walczyła o swoje prawa i równe szanse. Początek ruchu feministycznego umożliwił coraz większej liczbie kobiet oderwanie się od dyktatury patriarchatu i odkrycie ich potencjału. W tym momencie kobiety były w stanie wykazać, że są równe mężczyznom i patriarchatowi, chociaż prężny trend można zawsze wyeliminować. Świat korporacji doświadczył następnie silnego przywództwa kobiet i widział, że coraz więcej kobiet przewyższa mężczyzn w różnych specjalizacjach.

Równość płci przejawiała się na wiele różnych sposobów. Przemysł mody również nie był wyjątkiem. Kobiety nosiły sukienki ozdobione gałęziami i sznurowadłami. Mężczyźni nosili szaliki, krawaty i płaszcze. Dzięki tym ubraniom możesz zrównać kobiety jako kruche, a mężczyzn silniejszy seks. Moda była symbolem statusu, była status quo. Ale wraz ze zmieniającym się statusem mężczyzn i kobiet moda trwała, pozwalając kobietom nosić spodnie, płaszcze i krawaty – ubrania, które wcześniej były przeznaczone tylko dla wyróżniającej się płci.

Krawaty to drobne, a czasem banalne detale męskiej garderoby. Ta więź symbolizowała feminizm i stała się symbolem równości płci i klas. Jeśli spróbujesz się rozejrzeć, zobaczysz, że krawaty noszą nie tylko mężczyźni, ale także kobiety, niezależnie od ich przynależności politycznej i statusu społecznego.

Na całym świecie zobaczysz, że istnieją szkoły, w których ich uczniowie, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, muszą nosić krawaty jako część munduru. Te krawaty nie mają żadnych specyficznych cięć ani kolorów dla odróżnienia każdej płci. Jedyną cechą wyróżniającą mundur są spódnice noszone przez kobiety. Z drugiej strony płaszcze są nadal noszone z krawatami.

W globalnej gospodarce, gdzie są zarówno mężczyźni, jak i kobiety, nie ma ograniczeń co do tego, kto może nosić płaszcz z krawatami. Każdy musi po prostu przedstawić obraz formalności i przyzwoitości. Ludzie noszą płaszcze bez względu na swoją pozycję i wszyscy ponownie noszą krawat, niezależnie od tego, kto jest lepiej wykształcony lub ma autorytet. Każdy ma prawo do noszenia krawata na specjalne okazje, spotkania biznesowe, wesela, wywiady i tym podobne.

Więzy zawsze oznaczały wyższość i siłę. Ta szata była noszona tylko przez mężczyzn i tych, którzy zasługują na szacunek i posłuszeństwo. To było tylko dla wybranych. Ale w zmieniających się czasach więzi zostały przyznane wszystkim, którzy zasługują na taki sam szacunek jak ludzie i jako tacy mają takie same prawa i gwarantują taki sam szacunek, jaki jest dany każdemu.

Nikt nie powinien ograniczać się do noszenia krawatów. Nikt nie powinien się wahać. Jeśli chcesz okazywać szacunek wszystkim wokół siebie, noś krawat. Nie wszyscy wiedzą, co oznacza remis, ale nadszedł czas, aby to zrobili przez ciebie.

[ff id=”2″]