Skip to main content

Jeśli jesteś początkującym piosenkarzem lub muzykiem, który sprzedaje swoją muzykę online, ważne jest, aby mieć plan, dzięki któremu zarobisz dużo pieniędzy. Jak możesz sobie wyobrazić, przemysł muzyczny może być trudny i łatwiej będzie sprzedawać muzykę, jeśli masz ustaloną nazwę. Ale jeśli jesteś początkującym piosenkarzem, nadal możesz zarabiać na swoim talencie, sprzedając muzykę online. W rzeczywistości wielu profesjonalnych piosenkarzy zaczyna teraz w Internecie, torując drogę do kariery zawodowej.

Ponieważ zamierzasz sprzedawać własną muzykę online, poniższe punkty pomogą Ci zacząć.

Twórz muzykę dobrej jakości, a następnie przygotuj ją do bezpłatnej dystrybucji muzyki cyfrowej na MP3, CD i nie tylko. Możesz także stworzyć film, który będzie używany jako materiał promocyjny. Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na jakość dźwięku, ponieważ nie chcesz oferować osobom poniżej średniej jakości dźwięku. Prawa autorskie do twoich piosenek. Oczywiście musisz mieć muzykę, zanim będziesz mógł ją sprzedać. Z tego powodu ważne jest, aby uzyskać prawa autorskie do swoich utworów. Odwiedź biuro ds. Praw autorskich lub sprawdź strony internetowe w poszukiwaniu wymagań, które pozwalają ci to łatwo zrobić.

Promuj muzykę na forach, portalach społecznościowych lub we własnej witrynie. Marketing internetowy może być szybki i łatwy. Skorzystaj więc ze stron internetowych, blogów i forów do tworzenia sieci społecznościowych. Dzięki dobrym promocjom online masz gwarancję sprzedaży dużej ilości muzyki. Jednym z najskuteczniejszych sposobów sprzedaży muzyki online jest dostarczenie próbek lub wersji demonstracyjnych, aby posłuchać, aby kupić pełną płytę CD.

Skorzystaj ze sklepów internetowych takich jak eBay i Amazon, aby sprzedawać swoją muzykę. Możesz to sprzedać na płycie CD lub jako plik do pobrania. Możliwe jest także sprzedawanie muzyki na stronach internetowych, na których niezależni muzycy mogą sprzedawać swoje utwory. Reklama jest również ważna, dlatego potrzebujesz dobrych materiałów, aby mieć pewność, że regularnie sprzedajesz muzykę.

Określ swój własny styl muzyczny, dźwięk i obraz. Śpiewacy sprzedają nie tylko ze względu na swoje umiejętności śpiewania i głos, ale także obraz lub ogólny pakiet zrobią różnicę. Zanim nawet pomyślisz o sprzedaży swojej muzyki, powinieneś złożyć ogólny pakiet, który można sprzedać. Upewnij się także, że dużo ćwiczysz przed rozdaniem końcowej płyty CD.

[ff id=”6″]