Skip to main content

Uchylanie się od podatku od nieruchomości jest bardzo powszechne w Stanach Zjednoczonych. Oto jak to działa i czy jest to dla Ciebie opcja.

Co to znaczy zdeponować podatki od nieruchomości?

Płacenie podatków od nieruchomości to prosta koncepcja i przydatne narzędzie dla wielu właścicieli nieruchomości. Po zdeponowaniu podatków od nieruchomości firma kredytowa obciąży Cię dodatkową opłatą każdego miesiąca, która wykracza poza spłatę kredytu hipotecznego. Kwota i fakt, że należy ją zdeponować, są wyraźnie określone na miesięcznym wyciągu hipotecznym. Płatności te zostaną przekazane na rachunek powierniczy, na którym zostaną naliczone i pozostaną do czasu zapłaty rachunku za podatek od nieruchomości.

Z biegiem czasu zapłaciłeś wystarczająco małe kwoty, aby pokryć podatki. Po wysłaniu rachunków podatkowych bank hipoteczny otrzymuje fakturę i płaci ją w Twoim imieniu. Otrzymasz powiadomienie od organów podatkowych o należnych podatkach od nieruchomości. Zostaniesz również poinformowany o zapłaceniu podatków.

Wielu kredytodawców hipotecznych wymaga od swoich klientów złożenia podatków, podobnie jak w przypadku ubezpieczenia nieruchomości. Po skonfigurowaniu planu spłaty kredytu hipotecznego z pożyczkodawcą dowiesz się, czy musisz wpłacić podatki, czy nie. Jeśli nie jesteś do tego zobowiązany, nadal możesz to zrobić.

Depozyt czy nie Escrow?

Zwolnienie z podatku od nieruchomości jest popularne ze względu na swoją prostotę i łatwość użytkowania. Zamiast myśleć o oszczędzaniu pieniędzy na podatkach od nieruchomości, jest to już odnotowane w spłacie kredytu hipotecznego. Płacenie niewielkiej części podatków miesięcznie jest często preferowane dla wielu osób, gdy muszą zapłacić tysiące dolarów podatku od nieruchomości, kiedy stają się wymagalne. Dodatkową korzyścią jest to, że kredytodawca hipoteczny zajmuje się również fizyczną zapłatą podatków. Nie musisz się martwić o wycofanie pieniędzy z konta, a następnie przekazanie ich do odpowiedniego organu podatkowego.

Z drugiej strony są właściciele nieruchomości, którzy nie wpłacają podatków. Po pierwsze, osoby te nie są zobowiązane do tego przez kredytodawcę lub mogą nie mieć hipoteki. Nie mają również problemu z otrzymywaniem płatności podatkowych po otrzymaniu rachunku lub wolą samodzielnie zaoszczędzić pieniądze i zarobić odsetki na prywatnym rachunku bankowym.

Rozważ swoje nawyki pieniężne

Nie ma dobrego lub złego wyboru. To zależy od twojej osobowości, wydatków i nawyków płatniczych. Jeśli nie oszczędzasz, nie płacisz rachunków lub wiesz, że nie masz ryczałtu na swoje podatki w odpowiednim czasie, prawdopodobnie lepiej zdeponować swoje podatki.

Jeśli jesteś sumiennym oszczędzaczem, nie masz problemu z ryczałtem dostępnym w czasie podatkowym lub jeśli wolisz sam rozliczyć się z podatków, możesz zrezygnować z wpłacania podatków od nieruchomości.

Twój pożyczkodawca może doradzić w sprawie opcji podatku od powiernictwa. Jeśli masz wybór, powinieneś dokładnie rozważyć zalety i wady i upewnić się, że jest to najlepsza decyzja dla Ciebie.

[ff id=”2″]