Skip to main content

Ile stóp od ulicy ma nieruchomość?

To pytanie jest jednym z najważniejszych przy ocenie wartości nieruchomości komercyjnych w mieście lub dzielnicy. Dla niektórych powód, dla którego to pytanie jest tak ważne, może wydawać się dość oczywisty. Istnieje jednak kilka powodów, dla których inwestorzy, deweloperzy, budowniczowie i właściciele firm chcą dużych ulic od swoich nieruchomości komercyjnych.

Najlepiej dla właścicieli firm, jeśli ich firmy są dogodnie zlokalizowane dla klientów. Jeśli jesteś na głównej drodze lub ulicy, masz dobry widok na przejeżdżający ruch. Może to potencjalnie przyciągnąć klientów do ich sklepów, których normalnie nie widzieliby podczas normalnego marketingu. Ponadto klient, który jest nowy w lokalizacji, może łatwiej znaleźć firmę, gdy jest w zasięgu wzroku. Widoczność na froncie głównej ulicy jest wielką zaletą dla właścicieli firm i ich firm.

Innym powodem, dla którego właściciele firm lubią prowadzić firmy wzdłuż głównej ulicy, jest łatwość, z jaką klienci mogą wchodzić i wychodzić z nieruchomości. Jeśli zostaną zmuszeni do przejazdu przez duże parkingi, skończenia za innymi dużymi sklepami i zaparkowania na zamkniętej posesji, istnieje prawdopodobieństwo, że klient trafi do bardziej dostępnego konkurenta.

Może to wywrzeć niewielką presję na firmę, ponieważ powinna ona być w stanie przyciągnąć klientów poprzez skuteczny marketing i dobre praktyki biznesowe. Jednak zdecydowanie wygodniej jest uzyskać dostęp do sklepu znajdującego się na ulicy niż przez parkingi, inne sklepy i kto wie, czego szukać. Im łatwiejszy dostęp, tym przyjemniejsze jest dla klienta doświadczenie.

Dwa główne powody, dla których właściciele firm mają swoje firmy na dużej ulicy, to widoczność i łatwy dostęp. Zobaczmy, dlaczego inwestorzy, deweloperzy i budowniczowie chcą, aby nieruchomości, w które są zaangażowani, miały możliwie największy front.

Te trzy osoby, inwestorzy, deweloperzy i budowniczowie, stanowią podstawę nieruchomości komercyjnych. Masz pieniądze; Masz wizję i ostatecznie jesteś odpowiedzialny za budowanie naszych społeczności.

Najczęściej osoby te wybierają nieruchomości, w które chcą inwestować z największym frontem ulicy, lub projektują ulice tak, aby kompleksy biurowe, centra handlowe i centra handlowe miały widoczność i łatwy dostęp, którego właściciele firm szukają w rentownej nieruchomości komercyjnej.

Podstawową zaletą dla tych inwestorów w zakresie rozwoju i budowy nieruchomości o dużym froncie ulicy jest fakt, że te nieruchomości komercyjne, zwane działkami zewnętrznymi, są znacznie bardziej cenne niż grunty zamknięte za nimi! Różnica między tymi wartościami właściwości może być bardzo drastyczna.

Na przykład ostatnio badałem surową ziemię o powierzchni 56 akrów w Rzymie, GA. Miał ponad 2000 stóp ulicy od głównej autostrady! Przód nieruchomości został wyznaczony jako powierzchnia handlowa, a tylny jako budynek mieszkalny. Po rozmowie z brokerem i spojrzeniu na Comps (porównywalna sprzedaż) stało się jasne, że nasze działki będą warte około 600 000 USD na hektar. (Mogłyby być warte więcej, gdybyśmy mogli zdobyć markowe sklepy na terenie kraju). Jednak te w paczkach bez ulic byłyby warte tylko 225 000 $ dziennie. Jest to utrata wartości w wysokości 375 000 USD po prostu dlatego, że paczki znajdują się zaledwie kilkaset stóp od rzeczywistej autostrady.

Ta wiadomość poważnie wpłynęła na moją ogólną marżę zysku.

Nie wszystkie przypadki są tak ekstremalne. Jednak zawsze jest prawdą, że pakiet wyjściowy jest cenniejszy niż pakiet wewnętrzny. Z tego powodu inwestorzy, deweloperzy i wykonawcy chcą nieruchomości z dużym frontem. To jest po prostu bardziej cenne!

Przedsiębiorcy i inwestorzy lubią wybierać nieruchomości z dużym frontem w porównaniu do nieruchomości z zamkniętą działką lub nieruchomości z małym lub zerowym frontem. Wykorzystaj ten ważny fakt przy ocenie właściwości i ich wartości.

[ff id=”2″]