Skip to main content

Od początku obecnego kryzysu finansowego wielu tak zwanych ekspertów i kanałów informacyjnych sprawiało wrażenie, że rynek nieruchomości, w tym grunty, został praktycznie zniszczony. Prawda jest jednak taka, że ​​inwestycje w ziemię nie są odpowiedzialne za obecną recesję. Z powodu recesji grunty pozostają jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą opcją inwestycyjną. Oto niektóre z powodów, dla których inwestycja gruntów jest idealna podczas recesji.

Niskie ryzyko

Ponieważ niewiele jest dostępnych gruntów, ryzyko związane z zakupem jako inwestycją jest niskie. Ludzie zawsze będą chcieli ziemi z różnych powodów, zapewniając zawsze popyt.

Ceny spadają podczas recesji

Kiedy dochodzi do recesji, ceny towarów i usług zwykle spadają. Wynika to z faktu, że ludzie nie zarabiają już tyle, ile kiedyś. Ponadto wiele osób straciło pracę lub skróciło godziny pracy. Spadnie również cena nieruchomości, co idealnie nadaje się na inwestycje. Możesz więc kupić ziemię w cenie piwnicy. W niektórych krajach kraju ceny gruntów spadły nawet o 95%, głównie z powodu obecnej recesji.

Po recesji ceny wzrosną

Jeśli kupiłeś ziemię podczas recesji, prawdopodobnie dostałeś ją na dnie lub w jej pobliżu. Po zakończeniu recesji cena gruntów wzrośnie. W tym momencie zwrot z inwestycji będzie wysoki.

Dobre dla inflacji

Ta recesja doprowadziła do wzrostu stopy inflacji, który również się wydłużył. Grunt jako inwestycja nieznacznie wykracza poza stopę inflacji, ponieważ zawsze będzie cennym aktywem tylko dlatego, że jego wartość zwykle pozostaje stabilna, a nawet z czasem rośnie. W żadnym momencie nie jest to uważane za psychologicznie bezwartościowe.

Rozwijaj taniej

Podczas recesji taniej będzie rozwijać swój kraj, jeśli tak zdecydujesz. Wynika to z niższych kosztów budowy, zwłaszcza jeśli zbudowałeś budynki komercyjne lub mieszkalne, które chcesz wynająć. Jeśli ziemia jest uprawna, możesz chcieć wyhodować na niej pewną uprawę, a ponieważ ceny większości produktów i usług spadają w czasie recesji, koszty produkcji są znacznie niższe. Zatem korzyści wzrosną, gdy zakończy się rozwój i recesja.

Kluczem do inwestycji w grunty podczas recesji jest upewnienie się, że to, w co inwestujesz, nie jest bezwartościowym kawałkiem ziemi, którego nikt nie chce i który w żaden sposób nie przyniesie ci korzyści. Nie wszystkie nieruchomości są takie same dla inwestycji. Grunty na najlepszych nieruchomościach, obszarach rolniczych, terenach zalesionych i obszarach przed zagospodarowaniem to jedne z lepszych opcji, na które powinieneś dążyć.

[ff id=”2″]