Skip to main content

Wybór Androida lub iOS to niekończąca się debata! Rywalizacja między dwiema platformami aplikacji mobilnych jest jasna, gdy osoby oceniające mogą nie tylko zdecydować, którą platformę wybrać, tj. Co przyniesie im więcej korzyści w przyciąganiu i przyleganiu do użytkowników końcowych. Decyzje w tej sprawie pozostawiają firmom deweloperskim, ale istnieją pewne czynniki, które mogą rozważyć podjęcie takiej samej decyzji.

Jednak konkurencja między platformami duetu iOS i Android jest nieunikniona, ponieważ iOS zyskuje większy udział w rynku w Australii i innych zaawansowanych krajach. Oto lista głównych powodów, dla których aplikacje Apple są na pierwszym miejscu.

# 1 niezrównana jakość aplikacji

Po pierwsze, aplikacje na iOS są bardziej biznesowe i zaawansowane. Platforma iOS oferuje użytkownikom niezrównane wrażenia w niszach, takich jak zdrowie, media, dostawy żywności, narzędzia osobiste, gry, które są obecnie filarami branży aplikacji.

# 2 Więcej akceptacji konsumentów

Jeśli spojrzysz na modele przychodów obu platform, Android z pewnością daje silną konkurencję dla iOS. Ma większy udział w aplikacji sponsorowanej reklamami, podczas gdy aplikacje na iOS polegają głównie na zakupach. Chociaż przychody aplikacji na iOS zależą głównie od płatności użytkowników, nadal udaje im się generować większe przychody z powodu wyższych indeksowanych wydatków.

# 3 Zwinna prędkość rozwoju

Zawsze poważną obawą właścicieli aplikacji było to, że iOS zajmuje znacznie mniej czasu, jak szybko ich aplikacja może dotrzeć na rynek. Mówiąc najprościej, aplikacja na iOS nie musi przechodzić drobiazgowych cykli wydań systemu zwanych fragmentacją. Przechodzą przez to aplikacje na Androida, ponieważ są ukierunkowane na szereg urządzeń działających w systemie operacyjnym, z dużymi różnicami w rozmiarach ekranu, wydajności urządzenia i specjalnościach.

Krótko mówiąc, ponieważ cykl wydawania aplikacji na iOS jest krótszy, mają znacznie większą akceptację ze strony programistów.

# 4 Zaawansowany zestaw funkcji urządzeń z systemem iOS

Funkcje lub funkcje dostępne na urządzeniach z Androidem z pewnością nie są porównywalne z funkcjami iPhone’ów i iPadów. Zaawansowany zestaw funkcji urządzeń iOS w połączeniu z dużą pojemnością i dużą szybkością przetwarzania przenosi działanie aplikacji na zupełnie nowy poziom.

# 5 Statystyka rynkowa korzystna dla wszystkich stron

Dane demograficzne mówią nam nie tylko z technicznego punktu widzenia o zwycięskiej sytuacji w aplikacjach na iOS. Niewątpliwie oba są w wyścigu szyja, statystyki użytkowników iOS są bardziej atrakcyjne z wyższym odsetkiem młodych użytkowników, większym zaangażowaniem, większymi dochodami i większymi umiejętnościami technicznymi / wyższym wykształceniem. Oczywiście użytkownicy iOS spędzają więcej czasu na aplikacji.

Uwaga końcowa

Najwyraźniej z perspektywy biznesowej, jeśli zastanawiasz się nad założeniem firmy z aplikacjami, wybierz platformę iOS. Nie tylko programowanie jest mniej złożone i zajmie mniej czasu na wejście na rynek, aplikacje na iPhone’a / iPada są łatwe w obsłudze i działają płynnie, dając użytkownikom większą satysfakcję.

[ff id=”3″]