Skip to main content

Jeśli uważasz, że planowanie nieruchomości jest czymś, co możesz zrobić sam, możesz pomyśleć jeszcze raz. Ustawa o zwolnieniu z podatku od spadków z grudnia 2010 r. Zwiększyła wartość nieruchomości, które mogą być zwolnione z podatku od spadków przez osobę fizyczną do 5 milionów USD rocznie skorygowanych o inflację. Kolejną ważną zmianą było obniżenie najwyższej federalnej stawki podatku od nieruchomości do 40 procent.

W rezultacie coraz więcej osób chce uniknąć płacenia za usługi prawnika dla tego rodzaju prawa. Nie zdają sobie sprawy, że planowanie nieruchomości to złożony biznes. Wystarczy jeden brakujący podpis lub złe słowo, aby zmienić całą treść testamentu lub zaufania. Czytaj dalej, aby znaleźć trzy ważne powody, dla których konieczne jest zatrudnienie prawnika w celu zaplanowania nieruchomości.

Szczegółowe prawa stanowe

Każde państwo ma swoje własne prawa dotyczące określania, kto może, a kto nie może być powiernikiem, wolą, mandatem medycznym lub mandatem finansowym. Istnieją również różnice między formalnościami, które należy wziąć pod uwagę przy podpisywaniu dokumentu planowania nieruchomości. To, co jest wymagane w Arizonie, może nie być wymagane na Florydzie i odwrotnie.

Na przykład niektóre stany wymagają, aby osobisty przedstawiciel był spokrewniony przez małżeństwo lub krew, lub muszą być rezydentami tego stanu. Niespełnienie powyższych kryteriów oznacza, że ​​dana osoba nie może działać jako osobisty przedstawiciel.

Rezerwacja Emptor

To stare łacińskie powiedzenie, które oznacza „strzeż się kupujących”. Rozwój Internetu zaowocował powstaniem różnych dokumentów prawnych, które są łatwo dostępne online. Może to prowadzić do tego, że zastępstwo prawne wydaje się zbędne. Problem polega na tym, że możesz wypełniać formularze online całkiem szczęśliwie, tylko po to, aby stwierdzić, że część lub całość zaufania, woli, mandatu finansowego lub mandatu medycznego jest nieważna lub nie działa zgodnie z oczekiwaniami. W takim przypadku Twoja rodzina może być zmuszona zapłacić tysiące dolarów, aby naprawić błąd i na pewno zatrudni prawnika zajmującego się planowaniem nieruchomości!

Złożoność

Jak wspomniano powyżej, planowanie nieruchomości jest złożonym przedsięwzięciem. Jeśli jesteś właścicielem firmy, jesteś w drugim małżeństwie, nie masz dzieci lub nieletnich, chcesz przekazać pieniądze na cele charytatywne lub masz nieruchomość w innym stanie, potrzebujesz porady prawnika w zakresie planowania nieruchomości. W rzeczywistości istnieją dziesiątki innych sytuacji, w których sprawy mogą się szybko skomplikować.

Niezależnie od tego, ile badań przeprowadziłeś, prawdopodobnie brakuje Ci wiedzy prawnej, a to może okazać się kosztowne. Jeśli nie chcesz płacić za prawnika zajmującego się planowaniem nieruchomości w celu zaoszczędzenia pieniędzy, Twoja rodzina prawdopodobnie wyda trzy do pięciu razy więcej pieniędzy na zapleczu. Skontaktuj się dziś z zaufanym prawnikiem ds. Nieruchomości, aby ułatwić pracę bliskim i zmniejszyć stres.

[ff id=”2″]