Skip to main content

Obecnie większość firm ma wartości niematerialne (tj. Można je zobaczyć, ale nie można ich dotknąć), które rzekomo posiadają, np. B. znak towarowy, patent lub prawo autorskie. Podobnie jak w przypadku każdego innego zasobu, który posiadasz, musi być odpowiednio zarządzany i konserwowany, aby zapewnić, że Twoje prawa nie zostaną naruszone. Aby to wesprzeć, potrzebujesz pomocy prawnika ds. Własności intelektualnej.

Ochrona

Jest to główny powód, dla którego wiele firm poszukuje zastępstwa prawnego. Ponieważ własność intelektualna nie jest przedmiotem fizycznym, którego można dotknąć i poczuć, złodzieje mogą łatwo kopiować i zgłaszać swoje roszczenia. Prawnik może kontrolować Twoją nieruchomość i upewnić się, że nie będzie ona użytkowana bez Twojej zgody.

Korzyść

Wiele firm nie zdaje sobie sprawy, że faktycznie mogą zarabiać na swojej własności intelektualnej. Na przykład w produkcji może być tańsze uzyskanie licencji na patent innej firmy niż próba odtworzenia własnych procesów. Jeśli w ten sposób sprzedasz lub wynajmiesz swoje bogactwo, możesz osiągnąć niezły zysk.

Konserwacja

Czy wiesz, że masz wyłączne prawa do swojej nieruchomości tylko przez określony czas? Aby Twoje prawa pozostały nienaruszone, będziesz musiał uiszczać opłaty co kilka lat i ponownie przesyłać dokumenty. Prawnik ds. Własności intelektualnej może śledzić te terminy i zapewnić ich terminowe przesłanie.

Nabycie

Możliwe jest również uzyskanie patentów i innych nieruchomości, jeżeli wygasną one na wyłączny użytek Twojej firmy i tych, którym chcesz ją wynająć. Twój prawnik jest najlepszą osobą, która Ci w tym pomoże, ponieważ może określić, kiedy nieruchomość wygasa, i przygotuje cię do zakupu, gdy tylko będzie dostępna.

Jak widać, zarządzanie zasobami nie jest łatwym zadaniem, które może się wydawać niedoświadczonemu oku. Aby upewnić się, że twoja własność jest właściwie utrzymywana i nie ma szans, że będzie ona wykorzystywana nielegalnie przez kogokolwiek innego, powinieneś skorzystać z usług renomowanego prawnika ds. Własności intelektualnej. Istnieje wiele sposobów, które mogą Ci pomóc teraz iw przyszłości.

[ff id=”2″]