Skip to main content

Kupno domu będzie prawdopodobnie jednym z najważniejszych zakupów, jakich dokonasz w życiu. Podpisują stosy papieru, aby pożyczyć i kupić nieruchomość. Ten zakup obejmuje również prawo nieruchomości, które stwarza konkretne i unikalne problemy praktyczne oraz problemy, które nie występują w innych transakcjach. W rezultacie niektóre stany zaczęły certyfikować prawników jako „specjalistów od nieruchomości”, ponieważ prawnik jest przeszkolony w zakresie rozwiązywania tych problemów. Proces kupowania domu wydaje się prosty z pozoru i pozostawia wiele osób pytających: „Czy naprawdę muszę wynająć prawnika od nieruchomości?”.

Umowa zakupu może być najważniejszym dokumentem przetwarzanym podczas transakcji. Jasne, wstępnie wydrukowane formularze elektroniczne są pomocne, ale prawnik może wyjaśnić formularze i wprowadzić zmiany i / lub uzupełnienia zgodnie z wymaganiami kupującego i sprzedającego. Oto niektóre typowe problemy, które często są rozwiązywane w umowie sprzedaży:

– Co się stanie, jeśli zostanie ustalone, że nieruchomość zawiera odpady niebezpieczne?

– Jakie są konsekwencje prawne, jeśli wniosek nie będzie zgodny z planem? Co stanie się z zaliczką? (Pytanie to rodzi inne powiązane pytania: Czy depozyt został złożony przez prawnika? W jaki sposób dokonuje się płatności? Czy wniosek jest w uzasadniony sposób uzależniony od otrzymania finansowania przez nabywcę?)

– Co się stanie, jeśli termity, azbest lub farby zawierające ołów zostaną znalezione podczas kontroli nieruchomości?

– Czy nieruchomość została zmieniona lub dodana, czy zostało to zrobione zgodnie z prawem?

– Jeśli kupujący zamierza zmienić nieruchomość, czy proponowane plany mogą być realizowane zgodnie z prawem?

Kiedy sprzedawcy wydają się nieuzasadnieni lub proszą o coś niezwykłego, zwykle jest to dobry moment na uzyskanie porady. Prawnik może zapewnić doskonałe wsparcie agentowi nieruchomości i przetłumaczyć żargon prawny przedstawiony w dokumentacji. Pośrednicy i powiernicy są opłacani tylko w momencie zawarcia umowy. Więc jeśli coś pójdzie nie tak na końcu, to raczej zachęcają cię do podpisywania i zamykania dokumentów, zamiast powodować czkawkę. Na przykład, jeśli znajdziesz błąd w tytule w ostatnim dniu, potrzebujesz kogoś, kto poinformuje cię o twoich prawach. Alternatywnie sprzedawca może obiecać rozwiązać problemy z nieruchomością, ale nadal zachęcić ich do sfinalizowania umowy. Obietnice te muszą być zawarte w umowie i zatwierdzone przez prawnika.

Być może najważniejszym powodem, aby być reprezentowanym przez prawnika ds. Nieruchomości, jest rozwiązanie sprzecznych interesów zaangażowanych stron. Kupujący i sprzedający często kłócą się podczas całego procesu. Zasadniczo agent reprezentuje sprzedającego, podczas gdy nabywca otrzymuje pożyczkodawcę. Niestety żaden z nich nie może zapewnić pomocy prawnej. Od decyzji o sprzedaży lub kupnie domu do momentu jego faktycznego zamknięcia, bardzo dobrym pomysłem jest znalezienie prawnika, który chroniłby twoje własne interesy.

[ff id=”2″]