Skip to main content

Jeśli wyrazisz negatywną opinię, jakkolwiek może się to wydawać niewielka, musisz to zrobić osobiście, a nie telefonicznie lub za pomocą wiadomości. I zdecydowanie nie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Ostatnio pojawiły się dwa przykłady:

Bryson DeChambeau, golfista numer 8 na świecie, akceptuje, że czasem gra trwa dłużej niż wyznaczone 40 sekund. Po ostatnim turnieju został zaatakowany na Twitterze i gdzie indziej, mówiąc: „Jeśli zaczniesz atakować ludzi na Twitterze osobiście, to tyle, daj spokój, koleś. Porozmawiaj o tym”.

Pobliski biznesmen został obrażony na lokalnej stronie na Facebooku za swoje zachowanie podczas wieczoru. Nawiązano do jego braku profesjonalizmu i niezdolności do wykonywania pracy w sposób przyjazny dla klienta. Autor został rozdarty słownie przez innych mieszkańców, którzy również głośno wspierali rannych. Oryginalny przedmiot został następnie zmniejszony.

Jeśli chcesz wyrazić opinię, prostą zasadą, którą przeczytałem z Craiga Chappelowa z Centrum kreatywnego przywództwa, jest „wpływ na sytuację i zachowanie”.

1. Zacznij od czasu i miejsca, w którym zaobserwowałeś zachowanie, aby umieścić rzeczy w kontekście. I zrób to jak najszybciej po wydarzeniu.

2. Porozmawiaj o faktycznym zachowaniu, które zauważyłeś i faktach, co się wydarzyło. Fakty nie mogą być omawiane i omawiane, po prostu akceptowane, ale niechętnie.

3. Wyjaśnij skutki zachowania.

Bez osądów, tylko wyjaśnienia i wyjaśnienia.

Ludzie łatwo stają się defensywni, a w najlepszym razie odrzucają informacje zwrotne. A jednym z najgorszych wyników jest to, że zespół staje się spolaryzowany, gdy ludzie stają po stronie lub przeciw osobie, której są zgłaszani.

Zdecydowanie warto zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby opinie i konstruktywne komentarze były prezentowane w taki sposób, że odbiorca najlepiej je słyszy, a zatem bierze je pod uwagę.

Ostatecznie naszym celem w sprzężeniu zwrotnym jest coś, co należy zmienić, ale należy to właściwie usłyszeć. Jeśli chcesz tylko dostać coś ze swojej klatki piersiowej, napisz zamiast tego dziennik.

[ff id=”2″]