Skip to main content

Istnieje wiele sposobów przesyłania komunikatów prasowych. Niektóre są lepsze od innych. Jedno jest jednak pewne: wszystkie publikacje są wysyłane na tę samą listę mailingową i w ten sam sposób – automatycznie.

Informacje prasowe są cennym narzędziem z różnych powodów. Pomagają w raportowaniu, ale przede wszystkim mogą pomóc ci uzyskać lepszą pozycję w wyszukiwarkach. Jest to jeden ze sposobów optymalizacji witryny i uzyskania lepszej obecności w sieci. Informacje prasowe nie są jedynym narzędziem do tego. Istnieje wiele innych sposobów optymalizacji witryn: marketing wirusowy, optymalizacja wyszukiwarek, kampanie reklamowe, blogi i media interaktywne.

Nie ma specjalnego oprogramowania, które byłoby droższe lub wydajniejsze od innych do wysyłania komunikatów prasowych. Wszystkie są wysyłane za pośrednictwem dystrybutorów online za pośrednictwem RSS, aktualizacji e-mail i agregatorów wiadomości. Kanały i agregatory nic nie kosztują. Najważniejszą częścią publikacji jest to, że jest dobrze napisana, zgodna z szablonem i że słowa kluczowe są zawarte w tekście.

Poniżej znajduje się krótkie porównanie różnych pakietów informacji prasowych dostępnych online:

PRWeb dystrybuuje Twoje wiadomości do głównych wyszukiwarek (Yahoo, Google i Bing) oraz do ważnych serwisów informacyjnych, takich jak Yahoo News, Topix i Google News. PRWeb rozpowszechni również Twoją informację prasową dla ponad 250 000 subskrybentów RSS, 30 000 stron internetowych oraz 30 000 blogerów i dziennikarzy. Sprzedają cztery pakiety, od Basic za 80 USD za publikację do Premium za 360 USD za informację prasową. PRWeb jest najpopularniejszy i specjalizuje się w sztuce i rozrywce, klubach i organizacjach non-profit oraz restauracjach.

PRLog jest BEZPŁATNY, a jego dystrybucja jest ograniczona, ale mają dobrą pozycję w Google. PRLog to cenne i niedrogie narzędzie do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Większość ich dystrybucji odbywa się za pośrednictwem Google News i kanałów RSS. Komunikat prasowy może nie uzyskać pożądanego zasięgu, ale zwiększy ruch w witrynie.

PRunderground specjalizuje się w komunikatach prasowych w mediach społecznościowych, w których Twoje wiadomości są dystrybuowane za pośrednictwem kanałów RSS, zakładek społecznościowych, agregatorów wiadomości i sieci społecznościowych. Sprzedają trzy różne paczki od 19,95 USD do 199,95 USD. Dział obsługi klienta jest doskonały, a raportowanie wiadomości bardzo różni się od innych firm.

PR.com jest bezpłatny i oferuje płatną opcję, jeśli chcesz zawrzeć linki w komunikacie prasowym. Dystrybucja jest głównie ograniczona do Google. PR.com to bardziej świat biznesu, który działa jak katalog firm, w którym możesz publikować produkty i usługi z pełnymi opisami i zdjęciami.

PRLeap.com oferuje trzy różne pakiety, których cena zaczyna się od 49 do 149 USD za komunikat prasowy. Zajmują dobrą pozycję w Google i łączą wartość optymalizacji pod kątem wyszukiwarek do dystrybucji komunikatów prasowych z mediami społecznościowymi.

Mam nadzieję, że da to lepszy obraz tego, co dzieje się w związku z dystrybucją komunikatów prasowych. Promuj swoją firmę za pomocą tego ważnego narzędzia do strategii marketingowej online.

[ff id=”6″]