Skip to main content

Wybór najlepszego zarządcy nieruchomości może zwiększyć, a nawet zepsuć inwestycję w nieruchomości. Znajdziesz menedżerów we wszystkich częściach rynku i ważne jest, aby odróżnić dobro od zła.

Wiadomości i branding

Wychodzące marki i komunikaty używane przez firmę są ważnym czynnikiem, który można wykorzystać do ustalenia, jak naprawdę wyglądają. Aby je zrozumieć i jak działają. Następnie musisz zadawać pytania.

Dokumentacja

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, czy firma jest licencjonowana i uznana przez właściwą agencję. Musisz upewnić się, że wiesz, jakim typem nieruchomości zarządzasz, a następnie uzyskać referencje. Nigdy nie należy kontynuować działalności, jeśli firma nie chce lub nie może dostarczyć niezbędnych dokumentów. Po przejrzeniu dokumentacji można łatwo stwierdzić, że ich operacje są zgodne z prawem.

Powinieneś także dowiedzieć się o firmie:

  • Jak ustawić i odebrać czynsz
  • Jak przeprowadzane są konserwacje i naprawy?
  • Podczas przeprowadzania kontroli nieruchomości
  • Utrzymanie i marketing najemców
  • Jak traktowane są opłaty najemcy i właściciela?
  • Jak sprawdzić najemców.

Inne rzeczy, o których powinieneś z nimi porozmawiać to:

  • Twoje opłaty administracyjne
  • Umowa o zarządzanie

Powyższe należy wykonać w około trzech firmach, które możesz mieć na krótkiej liście, zanim będziesz mógł je zatrudnić. Powinieneś zachować czujność i nie zadowalać się pierwszą firmą, na którą się natkniesz, bez względu na to, jak dobrze wyglądają. Naprawdę nie zaszkodzi rozmawiać z innymi firmami. Rozmowa z innymi potwierdzi, że początkowa preferencja była najlepsza i możesz mieć dodatkowe pytania. Młodzi ludzie nigdy nie wiedzą, że kolejna firma może być lepsza od pierwszej.

Jeśli nie poświęcisz czasu na rozmowę z innymi, nie masz nic do porównania. Ważne jest, aby mieć pojęcie o tym, jak działają inne firmy, aby upewnić się, że faktycznie podejmujesz właściwą decyzję. Istnieje wiele baz danych, za pomocą których można znaleźć firmy zarządzające w Twojej okolicy.

Musisz docenić fakt, że znalezienie menedżera dla dokonanej inwestycji jest bardzo ważną i dużą decyzją. Powinieneś przeprowadzić dokładne badania przed osiedleniem się z kimkolwiek. Wybierając świetną organizację, należy wziąć pod uwagę wiele funkcji.

Powinieneś spróbować uzyskać rekomendacje z różnych źródeł. Jest to jeden z najlepszych sposobów, ponieważ przed podjęciem decyzji znasz doświadczenia innych osób. Możesz uzyskać niesamowite wskazówki na temat całego procesu selekcji. Ponieważ odniesienia mogą czasami być stronnicze, powinieneś je zdobyć ze wszystkich stron. Jeśli otrzymasz taką samą rekomendację dotyczącą konkretnej firmy, może być to prawdą niezależnie od tego, czy jest to dobra czy zła opinia.

[ff id=”2″]