Skip to main content

Jeśli rozważasz wycofanie się za granicę lub inwestowanie w zagraniczne nieruchomości, Kwestie planowania finansowego, w tym podatki, ubezpieczenia, inwestycje i plany nieruchomości Must należy się zająć przed opuszczeniem amerykańskiego wybrzeża.

Oto kilka rzeczy do rozważenia, jeśli chcesz przejść na emeryturę za granicą i za granicą:

PORADY SPECJALISTYCZNE: Pierwszą rzeczą, która jest wymagana, jest znalezienie ekspertów, którzy mogą pomóc w twoich pytaniach i pomóc w pytaniach, które musisz zadać. Aby chronić siebie, swojego małżonka i najważniejsze lata, musisz porozmawiać z ekspertem, który ma doświadczenie w zakresie prawa nieruchomości i prawa podatkowego dla emigrantów .

Podatki mogą być skomplikowane, dlatego wskazane jest spotkanie z doradcą podatkowym, który ma doświadczenie w zagranicznych sprawach podatkowych. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli osoba planuje pracować w niepełnym wymiarze godzin i ma potencjalne zobowiązanie podatkowe zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w nowym kraju zamieszkania. „”

PODATKI: Zakładając, że nie zrezygnowałeś ze swojego obywatelstwa amerykańskiego, nadal istnieją dwie gwarancje dotyczące twojego życia, śmierci i podatków. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, dopóki jesteś obywatelem USA, jesteś winien podatek dochodowy od wszystkich zarobionych dochodów. Dobrą wiadomością jest jednak to, że niektóre umowy podatkowe oraz wyłączenia i odliczenia są dostępne dla dochodów zagranicznych. Jednak dla większości trudno jest odszyfrować i użyć tych wydruków bez pomocy.

Stany Zjednoczone udzielają zagranicznej ulgi podatkowej w celu przynajmniej częściowego ograniczenia podwójnego opodatkowania w przypadku płacenia podatków obcemu rządowi i Stanom Zjednoczonym. Prawdopodobnie jednak będziesz nadal winien amerykańskie podatki. Nawet jeśli przejdziesz na emeryturę za granicą, nadal możesz być winien podatki państwowe. Jeśli jednak przed wyjazdem za granicę mieszkałeś w stanie zwolnionym z podatku, Możesz ustawić się, aby zaoszczędzić tysiące. Sprawdź także, czy odsetki od nieruchomości zagranicznej podlegają odliczeniu od podatku w Stanach Zjednoczonych

UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE: Problemem jest także sposób płacenia za opiekę zdrowotną. Większość planów emerytalnych zapewnianych przez pracodawców nie ma ubezpieczenia zagranicznego lub jest ono bardzo ograniczone, a Medicare nie zapewnia ubezpieczenia obywatelom USA mieszkającym za granicą.

Oznacza to po prostu, że musisz się ubezpieczyć, wykupić ochronę ubezpieczeniową w nowym kraju lub wykupić polisę międzynarodową. To także dobra wiadomość w tym zakresie: w wielu miejscach możesz wykupić ubezpieczenie zdrowotne, które jest tak dobre lub lepsze niż ubezpieczenie obecnego dostawcy i otrzymać je za ułamek tego, co płacisz teraz.

Na przykład Amerykanie w wielu miejscach mają dostęp do doskonałych usług zdrowotnych świadczonych przez lekarzy przeszkolonych w Stanach Zjednoczonych lub Europie. Twoja opieka zdrowotna może cię kosztować o połowę lub mniej niż to, co płacisz dzisiaj. Ponieważ wizyta u lekarza w Panamie lub Ekwadorze kosztuje tylko około 25–50 USD, wielu po prostu decyduje się na wypłatę z własnej kieszeni.

Oczywiście w krajach słabiej rozwiniętych należy wziąć pod uwagę jakość opieki zdrowotnej. Emigranci są wprawdzie uprawnieni do świadczeń z zabezpieczenia społecznego, które można wpłacać bezpośrednio na konto bankowe w Stanach Zjednoczonych, ale emeryci są może Istnieją pewne opłaty za przelewanie pieniędzy na zagraniczne konto bankowe i przeliczanie dolarów amerykańskich na lokalną walutę. Istnieją pewne koszty, ale w większości przypadków możesz zabrać swoje ubezpieczenie społeczne za granicę.

INWESTYCJE: Ponieważ opodatkowanie inwestycji w obcym kraju może być skomplikowane, a niektóre kraje całkowicie zakazują nieruchomości cudzoziemców, emeryci pragnący inwestować w nieruchomości lub papiery wartościowe za granicą muszą rozważyć współpracę z renomowanym prawnikiem i innymi specjalistami ds. Finansów.

Większość krajów nie ma tutaj takich silnych agencji regulacyjnych, jak my w Stanach Zjednoczonych. Agencje takie jak & # 39; Regulator finansowy & # 39; oraz & # 39; Komisja Papierów Wartościowych i Giełd & # 39; … musisz być bardzo ostrożny, jeśli chcesz inwestować w kraju, w którym mieszkasz:

PODSTAWOWA NIERUCHOMOŚĆ: Jednym z problemów, który wydaje się zaskakiwać wielu Amerykanów, są różne zasady własności za granicą. Wielu Amerykanów błędnie zakłada, że ​​prawo do własności jest takie samo w innych krajach, jak tutaj w Stanach Zjednoczonych. Na przykład w Ameryce Środkowej ludzie mogą postrzegać nieruchomości Akcje w spółce . W tym przypadku nie ma nieruchomości. Jeśli firma upadnie, cała inwestycja może zostać utracona.

Dobrą zasadą dla tych, którzy chcą przejść na emeryturę za granicą, jest określenie, jak łatwo Amerykaninowi sprzedać nieruchomość za granicą. Niektóre rządy cieszą się, że Amerykanie inwestują, ale są niezadowoleni z faktu, że zyski można eksportować, i nakładają ograniczenia na transfer gotówki i innych aktywów z kraju. Inwestowanie za granicą może być przyjemnym doświadczeniem. Zasadniczo ważne jest, aby znać zasady, przepisy i regulacje obcego kraju.

PLANOWANIE NIERUCHOMOŚCI : Sądy amerykańskie zasadniczo nie są odpowiedzialne za przeniesienie przeniesienia zagranicznego majątku obywatela USA na następne pokolenie. Fundusze powiernicze utworzone w Stanach Zjednoczonych zazwyczaj nie mogą zawierać aktywów zagranicznych. Emeryci muszą rozważyć współpracę z lokalnym prawnikiem ds. Nieruchomości, aby zapewnić odpowiednie przeniesienie aktywów i planowanie majątku. Trzeba zrozumieć, czy obecny testament, stałe pełnomocnictwo i wytyczne dotyczące opieki zdrowotnej są uznawane przez zagraniczny rząd, czy nie.

Aby zapewnić dystrybucję zarówno nieruchomości w USA, jak i nieruchomości zagranicznych. Aktualizacja woli jest dobrym pomysłem, szczególnie jeśli posiadasz zagraniczne nieruchomości. Możesz nawet potrzebować zagranicznej woli do zarządzania swoimi zagranicznymi aktywami lub możesz po prostu dostosować swoją amerykańską wolę, aby zapewnić kontrolę nad twoją zagraniczną własnością. Czy masz swój & # 39; Pełnomocnictwo & # 39; sprawdzane przez lokalnego prawnika, zwłaszcza że tak będzie lokalny szpital Zostanie to sprawdzone przez organ medyczny, jeśli nie będziesz w stanie podjąć działania.

ALTERNATYWY: Dla tych, którzy chcą przenieść się w egzotyczne miejsce, ale nie chcą zajmować się kwestiami podatkowymi lub potencjalnymi problemami z planowaniem nieruchomości, rozważ Panamę, Ekwador, Guam, Portoryko i Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych. Sprawy są mniej skomplikowane dla osób, które chcą tam przejść na emeryturę, a coraz większa liczba innych krajów oferuje zachęty dla emerytów w wieku powyżej 65 lat, w tym w Azji.

Panama oferuje zniżki na rachunki medyczne i tańsze kredyty hipoteczne. Ekwador traktuje swoją emerytowaną społeczność z szacunkiem, oferując zwrot podatku od sprzedaży, bilety autobusowe i samolotowe za pół ceny oraz przywileje w miejscach takich jak bank, urząd celny lotniska i inne. Niektóre rządy, takie jak Filipiny, usprawniły proces wizowy i wprowadziły niskie miesięczne dochody, aby ułatwić przeprowadzkę do swojego kraju.

Panama oferuje & # 39; przyjazny naród & # 39; Wizy, które dają pełne prawo pobytu obcokrajowcom z innych krajów, a także wiele innych zachęt finansowych.

To związek symbiotyczny. Seniorzy mogą rozciągać jaja lęgowe przy niższych kosztach utrzymania i zdrowia, a kraje rozwijające się mogą cieszyć się ożywieniem z wydatków emerytów.

Wydaje się, że programy współpracują z 50 000 emerytów i ich małżonków, którzy otrzymują świadczenia z zabezpieczenia społecznego w Ameryce Południowej i Środkowej oraz na Karaibach. W międzyczasie 100 000 emerytów i ich małżonków w krajach azjatyckich otrzymało ubezpieczenie społeczne … wzrost o ponad 200% od 2003 r.

[ff id=”2″]